Sárkányvadászat (Warcraft: Napkút-trilógia 1.) 46 csillagozás

Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Azeroth világát megmenteni az Élőholt Csapástól – igazán hősi küldetés! A Warcraft: Napkút-trilógiából megismerhetjük Kalecnek, a kék sárkánynak a történetét, aki emberi alakot öltött, hogy ráakadjon egy rejtélyes, mágikus erő forrására, és Anveena, a gyönyörű ifjú lány meséjét, aki nem csak Kalec társa, de lebilincselő titok gazdája is egyben…

A világszerte ismert Jae-Hwan Kim rajzaival életre keltett történet szerzője Richard A. Knaak, számos rendkívül népszerű fantasy-regény írója. Segítségükkel úgy tárul föl előttünk a Warcraft világa, ahogy soha még azelőtt – s a sárkányvadászat megkezdődik!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Delta Vision, Debrecen, 2006
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 963967916X
Delta Vision, Budapest, 2006
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639679160 · Fordította: Járdán Csaba · Illusztrálta: Jae-Hwan Kim

rex501>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Mindig is érdekelt a Warcraft világa, ezért is olvastam el ezt a képregényt, pedig egyáltalán nem vagyok oda a mangákért. Maga a történet elmegy, bár lehetne egy kicsit jobb is. Jó pontot ér nálam az, hogy van a könyvben egy rövid áttekintés, hogy tisztában legyünk egyes eseményekkel és szereplőkkel. Sajnos végig zavart a képregény rajzi stílusa.

Midoriko>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Pár évvel ezelőtt megvettem ezt a mangát, de akkor nem fogott meg és a folytatásait sem kerestem, pedig szeretem a sárkányokat!
Örülök, hogy újra elolvastam, mert most még jobban tetszett, mint néhány éve.És el is felejtettem azt a cuki kis sárkányt benne.

Böbbenet>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

A Warcraft-univerzum nagy rajongójaként nem hittem, hogy ennyire le kell majd húznom ezt a kis történetet…
Az elején volt egy bevezető rész, ahol dióhéjban leírták a történelmet – a fontosabb momentumokat, amelyeket ismerni érdemes ahhoz, hogy megérthessük Kalec sztoriját. Az egész könyvben ezt a pár oldalt tartom a legértékesebbnek (leszámítva persze a rajzokat, mert az csodaszép!). Utána viszont katyvasz, nagyon zavaros. Párommal együtt nézegettük/olvastuk, de voltak olyan jelenetek, amit egyikünk sem tudott megfejteni.
A cselekmény csak annyi, hogy Kalecnek, a kék sárkánynak küldetése van, meg kell találnia a lerombolt Napkút erejét. Mellé szegődik egy lány, együtt keverednek bajba. Kalec leendő társa, Tyri rájuk akad, és segít nekik (mármint Kalecnek, a lánynak meg csak muszájból). Eközben egy törpe vadász üldözi őket, aki végül jó útra tér – miután közös ellenséget találnak. Ennyi; éppen csak elkezdődött, és már véget is ért.
Kedvenc szereplőm: a cuki kis sárkánybébi, Kráá.

CarmenV>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Szeretem a mangát és igazából a Wow világa is tetszik bár abban nem vagyok igazán benne..
Nagyon meglepő az elején a bevezető, és jó hogy így leírja, nem is értettem mi az és azt hittem ezzel is egy óra alatt végzek, aztán belekezdtem és fura hogy még mindig nem lapozok :D
A borító is tetszett meg a hátlapot is imádtam :)
Ami nem szokott tetszeni az a hangutánzó kis leírások, jáááá HRRR, / RÁÁÁGH! SZLESS
valahogy ezeken sokszor csak nevetnék :D pedig kell oda valami, tény, de ááá..
Tetszett a rajz és hamar olvasható az egész :) sajnos tényleg az árához képest nagyon rövid, az igazi nagy fanokon kívül nem hinném hogy sokan adnának érte eredeti árat:)

Lahara IP>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Teljesen izgalmas, és a rajzolás is jó, kivéve a nőké. Vagyis inkább Anveenáé. Az övé olyan kidolgozatlannak tűnik.

calmovato>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Fél óra alatt olvastam ki, hogy a molytársas eredményét még megdobjam. Rendben lenne a sztori ha új áron olyan 500-600 Ft-ba kerülne..Egyébiránt nem érnek meg ezek a könyvek 1000 ft-nál többet. Még jó hogy csak ajándékba kaptam anno..:) Egyszerű és sablonos sztori, Egyedül a kötést tudom dicsérni. A többi felejthető.

kemiviki>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Első és szerintem egyik legfontosabb dolog, hogy gyönyörű a rajzolása.
A történet kezdete nagyon jó, izgalmas. Anveena ismerős volt már az elején, de nem esett le a végéig, hogy én hol is találkoztam már vele:) Kalec egyik örök kedvenc karakterem, szóval külön öröm volt, hogy olvashattam róla.

Maryana>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Jobbra számítottam. Anveena tipikus naiv, butus kislány, Kalec meg folyamatosan dadog. Ellenben a rajzok nagyon jók. Történet szempontjából talán az az első pár oldal bevezető volt értékelhető, a többi elég kaotikusan követte egymást.

Zsolt_Lánczi>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Nem volt rossz, a rajzok kifejezetten tetszettek, de Knaak úrnak sokkal jobb írásait is olvastam. Az Ősök háborúja sorozat sokkal jobb. Itt a történetben rengeteg sablon és túl különös véletlen van. Mindezektől függetlenül tetszett.

vadooc>!
Richard A. Knaak: Sárkányvadászat

Érdekes kezdet volt. Anveena nagyon unszimpatikus „ember”. Túl naiv, semmitmondó karakter.
Érdekes, hogy amikor a törp szerettei elpusztításáról beszél, akkor a képeken emberek vannak, nem törpök…
Kedvenc karakterem Tyrygosa volt. Minden szempontból tökéletes!

Warcraft: Napkút-trilógia sorozat · Összehasonlítás