Jégárnyak (Warcraft: Napkút-trilógia 2.) 37 csillagozás

Richard A. Knaak: Jégárnyak

Azeroth háború dúlta világán egy ifjú kéksárkány, miközben a misztikus őserő forrását kutatja, társaival együtt Észak-Lordaeron távoli hegyei közé vetődik. Ott azonban nem csak kopár sziklák és fagyos pusztaság várja őket, de az élők és sírból visszatértek közt tomboló csata rettenete is.

A világszerte ismert Jae-Hwan Kim rajzaival életre keltett történet szerzője Richard A. Knaak, számos rendkívül népszerű fantasy-regény írója. Segítségükkel visszatérhetünk a Warcraft világára, hogy szembesüljünk a jég közt lappangó árnyak dermesztő rosszindulatával.

Eredeti cím: Shadows of Ice

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kiadói ajánlás: 13 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Delta Vision, Budapest, 2007
176 oldal · ISBN: 9789639679290 · Fordította: Járdán Csaba · Illusztrálta: Jae-Hwan Kim

Böbbenet>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Hoppá, itt sokat komolyodtak dolgok a kezdőkötethez képest. A könyv elején néhány oldalban kapunk egy kis történelmi hátteret, hogy el tudjuk helyezni térben és időben a cselekményt, majd az első kötet cselekményét is leírják dióhéjban, ami nekem nagyon jól jött.
Aztán úgy belelkesültem, hogy játékon belül el is mentem Sunwell Plateu-ba (mert tudtam, hogy ott Kalec az egyik boss); aztán a végén szépen el is spoilereztem magamnak, mi várható itt még a 3. részben. Nem mintha nem láttam volna még korábban spoiler, csak éppen nem tudtam a lore-hoz kötni. Nyilván nem kell happy endtől tartani a harmadik kötetben…
No de térjünk vissza a Jégárnyakra. A cselekményt már nem éreztem annyira kuszának, mint az első kötetben. Főhőseink elszakadnak egymástól, és nem tudják, de mindőjüket ugyanaz a fenyegetés veszi körbe: a Csapás (Scourge) élőhalottai. Anveenát talán maga a legrosszabb keríti karmai közé: Valimar Mordis báró. (Teszem hozzá, eddig ő az egyetlen karakter a történetben, aki rendes hattérsztorit kapott, és megismerhettük.)
A vége persze akkora függővég, mint az állat; nem is számítottam másra.

rex501>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Az előző kötethez képest sokkal erősebbnek éreztem a cselekményt, ezáltal jobban is tetszett. A zombikért egyáltalán nem voltam oda, de Trag karaktere nagyon megfogott.

Léczfalvy_Lili>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Mint minden második rész, ez is eléggé khm,semmilyen volt. Sajnos sem a 'rajzok' sem pedig a történet nem nyűgözött le, valahogy kicsit többet vártam az egész trilógiától, még akkor is ha képregényről van szó.

vadooc>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Jobban tetszett, mint az első kötet.
A zombik kifejezetten tetszettek. :)

Midoriko>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Hűha. Már a manga eleje is megfogott ezzel a sárkánnyal a borítóján.
Jó rész volt, tetszett. És még mindig a pici sárkány a kedvencem :D

Rozsomak69>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

A folytatás is tartja a színvonalat és a fordulatok is kezdenek érdekesek lenni. Várom a záró epizódot.

Melani>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

Jobban kibontakozik a cselekmény, sikerült összehozniuk egy jó karaktert is, kár hogy ugyanezt a főszereplőkkel nem tudták megcsinálni. De legalább van egy remek gonosz karakterünk :)

kemiviki>!
Richard A. Knaak: Jégárnyak

A könyv elején van egy nagyon jó kis összefoglaló az előző részben történtekről, aminek én nagyon örültem amikor először megvettem, mert sajnos nem sorba jutottam hozzájuk. :) A rajzolás itt is gyönyörű panasz sem lehet rá! Izgalmas volt, és érdekes. A zombik rajzolása nekem nem tetszett nagyon, mert túl aranyosak voltak számomra, lehettek volna durvábbak is.

Warcraft: Napkút-trilógia sorozat · Összehasonlítás