A ​Vértenger kalózai (Káoszháború 5.) 24 csillagozás

Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

Chaos sötét árnyéka végigsöpör Krynn világán.
Az emlékezet óta legforróbb nyár során a minotauruszok Takhisis lovagjai ellen küzdenek, kiknek karmai közé istenük, Sargonnas taszította őket. Viszályuk közepette Chaos regénye Ansalon szívéig hatolnak.
Aryx, a nemesi múltú minotaurusz feladata, hogy egyesítse népét és ellenségüket, a lovagokat Chaos szörnyű hada ellen. Ha sikerül, a két fél olyan szövetséget alkot, ami mindörökre megváltoztatja Krynn világát.
Ha elbukik, mindannyian elpusztulnak.
Richard Knaak a Huma legendája nagysikerű szerzője a minotauruszok sorsát mutatja be a Káoszháború idején

Eredeti cím: Reavers of the Blood Sea

Eredeti megjelenés éve: 1999

Delta Vision, Budapest, 2000
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630059223 · Fordította: Horváth Norbert

Hippoforaccus>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

Már azzal megvett, hogy minotauruszokról szól. Izgalmas, akciódús, pörgős olvasmány.

Lord_Azeroth>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

A Káoszháború ciklus 5. része is élvezetes olvasmány volt számomra.
Akciódús cselekmény, nyomasztó fenyegetés, hősies helytállás, ez mind-mind jól jellemzi a művet.
Sajnos azért voltak benne olyan történet részek, melyek megakasztották a cselekmény szabad folyását. Sőt a regény vége felé, már kezdett kicsit sok lenni a felesleges drámázgatás. Akár ki is lehetett volna hagyni bizonyos eseményeket, vagy jelentősen le lehetett volna rövidíteni azok hosszát, hogy a lendület megmaradjon.
Ugyancsak nem tetszett, hogy bizonyos mindenható szereplők, a végsőkig visszatartottak lényeges információkat és a végletekig bizonytalanságban hagyták kiválasztottjaikat.
Ezért a 4 csillag.
Mindenesetre jó volt bepillantást nyerni a minotauruszok társadalmába, kultúrájába. Számos szereplőt megkedveltem. Bármily furcsa, még Takhisis sötét lovagjai is kedvelhető szereplőkké magasztosultak.
Az írónak sikerült az, amiben nem feltétlenül bíztam, hogy a Káoszháború ciklus 5. regénye is összességében kellemes szórakozást nyújtson és hozzájáruljon ahhoz, hogy egy jól kidolgozott, színes és változatos világ képét fesse le az olvasónak.

Szerencsesárkány>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

Minotauruszok, vér, és trancsír.
Néhol kicsit monoton, összességében viszont nagyon szórakoztató olvasmány.

Dominik_Blasir>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

Pozitív csalódás. Itt sem gondoltam volna, hogy a minotauruszok köré lehet élvezetes történetet keríteni, de sikerült. Bár néha kicsit vontatottá vált, s itt-ott a fordítást is furának éreztem, azért izgalmas és kellően kalandos történet kerekedett ki belőle.

rex501>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

Egy újabb élvezetes történet Richard A. Knaak-tól. A történet elején egy darabig volt egy olyan érzésem, hogy túlságosan klisésen indul az egész, de aztán, ahogy folytak tovább az események az egész egyszerre átváltott egy nagyon pörgős iramba. Ez a lendület kitartott egész a történet végéig, aminek én minden egyes percét élveztem. A minotauroszok rendkívül szimpatikusak voltak, szívesen megismerkedtem volna jobban a történelmükkel és a kultúrájukkal.

Lisza>!
Richard A. Knaak: A Vértenger kalózai

A minotauruszok az eddigi könyvekben maximum 1-1 példányként tűntek fel, de ebben a könyvben végre megismerhetjük a kultúrájukat, a világnézetüket, Istenükhöz fűződő viszonyukat, gondolkodásmódjukat. Nagyon jól felépített világot kapunk, nem gondoltam volna, hogy szimpatikusak lesznek számomra ezek a lények, de az írónak sikerült ezt elérnie.

A főszereplő is szimpatikus volt, a történet pörgős volt, néhol kifejezetten izgultam (főleg a vége felé), mi lesz itt még.

Ebben a kötetben egy egyáltalán nem megszokott, és eddig sehol máshol nem látott ellenség fenyegeti a minotauruszok népét. És mivel a minotauruszok harcos nép, nem adják magukat könnyen, de nem ám!

Káoszháború sorozat · Összehasonlítás