Sába ​királynője 3 csillagozás

Réz Bálint: Sába királynője Réz Bálint: Sába királynője Réz Bálint: Sába királynője Réz Bálint: Sába királynője

Történelmi regény, mely elénk tárja, – a háromezer esztendő távlatából is tündökölve felénk ragyogó Sába Királynőjének legendás alakját és híres szerelmét, a szerelmek szerelmét SALAMON KIRÁLLYAL, a bölcs és nagy királlyal. E történet mindig is izgatta az alkotók és a közönség fantáziáját! Sőt még fantasztikus elképzelések is születtek arról, hogy miként küzdötték le egymás közt a távolságokat! Nagyon fontos Ószövetségi időszakokban játszódik a történet, mely izgalmakban gazdag regényben jeleníti meg a KIRÁLYOK KÖNYVÉNEK ezt az örökszépségű romantikus szerelmi történetét. Réz regény nem egyszerű szerelmes regény hanem egy híres szerelmi történet kapcsán megismerteti ennek a nagyon fontos történelmi kornak az eseményeit és lényegét. Remek szórakozás, mer egyúttal rengeteg ismeretet is terjeszt.

Eredeti megjelenés éve: 1936

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
Dekameron, Budapest, 2003
154 oldal · ISBN: 9637220323

Virágszépe >!
Réz Bálint: Sába királynője

Bibliai történetet dolgoz fel regényében az írónő. Az elhivatott, határozott személyiségű Sába királynőjét, Makedát ismerhetjük meg, az ő célirányos, tudatos tetteit. Két uralkodó találkozása, vágyai, sorsa a történelem és a legendák világából született újjá. Gördülékeny, olvasmányos meseszerű történet.

marilyn_marilyn>!
Réz Bálint: Sába királynője

Nem mai írás, nem egyszerű a nyelvezete sem, mégis magával ragadó.
Megismerjük Sába Királynőjét és népe történetét, valamint Salamon Királyt és népe történetét.
Az író úgy tanít bennünket a történelemre, a Biblia alapjaira, hogy észre sem vesszük.
Ajánlani tudom mindenkinek!

hunny>!
Réz Bálint: Sába királynője

Jó ritmusú regény, szeretem az ilyen félig-történelmi történeteket. A végén utána kellett néznem, mert hiányosnak éreztem bibliai ismereteimet, így most már tudom, hogy a leírtak nagy része etiópiai legendákon alapul.