Siófok 2 csillagozás

Révész Tamás: Siófok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

64 oldal · ISBN: 9630426889 · Fordította: Fischer Rudolf, Fischer Dagmar
Állami Nyomda, Budapest, 1986

Lang_Tünde I>!
Révész Tamás: Siófok

Még valamikor általános iskolás koromban nyertem ezt a könyvet egy rajzversenyen. Található benne egy fotó az ezüsthídról – ennél a képnél nyitottam ki és állítottam fel a polcon, amolyan „poszter” gyanánt, annyira elbűvölt. Akkor még nem sejtettem, hogy egyszer ide költözöm (na jó, a környékbe, de Siófokon is laktam)! :)
Egy településtörténeti áttekintés található az elején, a további részét Révész Tamás felvételei képezik, amelyek tökéletesen visszaadják a ’80-as évek balatoni hangulatát. A város azóta természetesen rengeteget változott, sőt az elmúlt bő tíz évben is, mióta a közelben élek. Érdekes volt összevetni a fényképeket a jelenlegi városképpel, rácsodálkozni egyes településrészekre, hogy jé, tényleg így néztek ki! :)

worsi P>!
Révész Tamás: Siófok

Még júliusban olvastam, mikor Siófokon nyaraltunk. Az elején van pár oldalas helytörténeti bevezetés, aztán meg fényképek Siófokról. Siófok hétköznapjairól, ami pluszpont.
(A férjem azért megkérdezte, mikor rajtakapott, hogy "Te most komolyan lefotózod a kiadási adatokat, hogy majd fölrakhasd a molyra?")

Somogyi Győző – Szelényi Károly: Káli-medence / Das Kál-Becken am Balaton / The Kál Basin by Lake Balaton
Elek Miklós: Üdvözlet Balatonfüredről / Greetings from Balatonfüred / Gruss aus Balatonfüred
Paál László: Balatonlelle
Koppány Tibor: Keszthely