Siófok 3 csillagozás

Révész Tamás: Siófok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

64 oldal · ISBN: 9630426889 · Fordította: Fischer Rudolf, Fischer Dagmar
Állami Nyomda, Budapest, 1986

Lang_Tünde I>!
Révész Tamás: Siófok

Még valamikor általános iskolás koromban nyertem ezt a könyvet egy rajzversenyen. Található benne egy fotó az ezüsthídról – ennél a képnél nyitottam ki és állítottam fel a polcon, amolyan „poszter” gyanánt, annyira elbűvölt. Akkor még nem sejtettem, hogy egyszer ide költözöm (na jó, a környékbe, de Siófokon is laktam)! :)
Egy településtörténeti áttekintés található az elején, a további részét Révész Tamás felvételei képezik, amelyek tökéletesen visszaadják a ’80-as évek balatoni hangulatát. A város azóta természetesen rengeteget változott, sőt az elmúlt bő tíz évben is, mióta a közelben élek. Érdekes volt összevetni a fényképeket a jelenlegi városképpel, rácsodálkozni egyes településrészekre, hogy jé, tényleg így néztek ki! :)

worsi P>!
Révész Tamás: Siófok

Még júliusban olvastam, mikor Siófokon nyaraltunk. Az elején van pár oldalas helytörténeti bevezetés, aztán meg fényképek Siófokról. Siófok hétköznapjairól, ami pluszpont.
(A férjem azért megkérdezte, mikor rajtakapott, hogy "Te most komolyan lefotózod a kiadási adatokat, hogy majd fölrakhasd a molyra?")

Somogyi Győző – Szelényi Károly: Káli-medence / Das Kál-Becken am Balaton / The Kál Basin by Lake Balaton
Breznay Imre – Karczos Béla: Egri képeskönyv
Keleti Éva: Csak képek / Just Pictures / Bilder ohne Wörter
Szalai Béla: Temesvár / Temeswar / Ti­misoara / Темишвар
Fátay Tamás: Győr
Tóth Pál – Czeglédi Zoltán: Magyarország a csodák forrása! / Hungary is the source of miracles! / Ungarn ist die Quelle von Wundern!
Elek Miklós: Üdvözlet Balatonfüredről / Greetings from Balatonfüred / Gruss aus Balatonfüred
Budapest
Gál Éva: Margitsziget / Die Margareteninsel / Margaret Island
Debreczeny Miklós: Miért szép Siófok? / Why is Siófok beautiful? / Warum Siófok schön ist?