Budapest ​Boulevard 130 csillagozás

Réti László: Budapest Boulevard Réti László: Budapest Boulevard

Magyarország, ​a következő évtized elején. A kormányzó erő a választásokra készül, ám kezd számára roppant kellemetlenné válni a milliárdos költséggel felállított, de érdemi tevékenységet nem végző új terrorelhárító egység. Ekkor azonban váratlan merénylet rázza meg a békés napjait élő Budapestet. A rendőrség erőre kap, és a terroristák után veti magát. Az egyik kerületi rendőrkapitányság vezetője, a vidékről felkerült Básti Péter ezalatt a mindennapokkal küzd. A lusta nyomozók, a pénzhiány, a felső vezetés állandó, öncélú ellenőrzései lassan felőrölik az idegeit. Ebben a helyzetben már csak hab a tortán, hogy a testvére is belekeveredik egy súlyos ügybe. Az alezredesnek taktikáznia kell, hogy rendőr maradhasson, de az öccsét se hagyja sorsára a bajban. Saját szakállára nyomozni kezd, hátha azzal segítő kezet nyújthat a testvérének. A szálak egyre feljebb vezetnek, és már az sem biztos, ki melyik oldalon áll.
Budapest retteg a terrorcselekmény óta, a város lassan megőrül,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Művelt Nép, Budapest, 2018
Művelt Nép, Budapest, 2018

Básti Péter · újságíró

Magyarország

Réti László: Budapest Boulevard

Fájón valós, minden „véletlen” ellenére, persze lehet legyinteni: ez csak egy krimi. Több van itt azért. Réti Lászlónak bizonyítottan helye van ebben a műfajban, igazi üde színfolt a palettán. Bátor lépés volt ez a regény, a fikciók ellenére is. Őszinte elismerésem.

klara_matravolgyi>!
Réti László: Budapest Boulevard

Ez már a sokadik Réti László könyvem volt, és töretlenül állítom, hogy hazánk egyik legjobb írójával állunk szemben. Kendőzetlen és nyers volt a történet, egyik legkiválóbb politikai krimi, amivel találkoztam. És hogy mi a kiválóságának a titka? Az a valóság-szag, ami a lapokból árad. Mert ez nem fikció, ez megtörténik, lehet nem pont így, sőt, durvábban. Meg ugye az a tipikus, ironizáló humor, amit annyira szeretek az íróban. A végén pedig nagyon jót nevettem. Korrupció ide vagy oda, azért ezek az emberi dolgok a legfontosabbak :)

smetalin>!
Réti László: Budapest Boulevard

„A történet egyes elemei megtörtént eseményeken alapulnak.
De úgysem hinné el, hogy melyek azok.”
Hmmm, hát na. Így becsukva már a könyvet, azért az embernek vannak sejtései mik lehetnek azok az események kicsiny kis hazánkban.
A történet nagyon is aktuális „terroristákról” szól, vagy inkább sugallja ezt a népnek. Hisz a fő cselekmény inkább a háttérben zajló politika susmus, ahol mindent szabad csak pénz legyen meg hatalom és ne tudjon róla a közvélemény. Birkának néznek minket…….de ne is menjünk ebbe bele.
Aki elolvassa a könyvet, kis betekintést kaphat a rendőrségen zajló dolgokról, de persze ez csak „fikció”, vagy khm…mnkhsabbjdbjbbBysg……………………………………………………………..

dagikám>!
Réti László: Budapest Boulevard

Az első pár fejezetnél nem is értettem, hogy mi a sztori alapja. Furcsállottam is, hogy nem ezt szoktam meg az írótól. De aztán eljött a fordulópont és átátható lett, hogy ki kivel van és miért. Így már kezdett egyre fokozódni a hangulat és derült fény az aljasul megszervezett akciókra, titkokra. Igaz a vége olyan kurtán-furcsán ért véget, de nálam ez nem rontott le semennyit az élményből.
Jól felépített volt, kellő mennyiségű cselszövéssel és humorral. Az is tetszett benne, hogy végig képben lehetett lenni a felbújtók személyével és az indétékaikkal, így már a végén csak az volt a kérdés, hogy hogy fogja az író mégis elvarrni a szálakat.
Nálam ez megint csillagos 5 :)

Books_of_Peter P>!
Réti László: Budapest Boulevard

Básti Péter és nyomozása hazai környezetben egy végtelenül vibráló, fordulatokban nem szűkölködő akcióregény, Réti László tollából.
Van itt terrorizmus, humor, romantika, alvilág, politika, bűnügyek, korrupció…és még megannyi más.
De persze a sorok között egy végtelenül keserves fricska Magyarországról, ami már “méltó” része a Balkánnak.

Egy saját élményt beszúrok: 2000-es évek elején osztrák határ melletti panzióban éjszakáztunk, a fürdőszobában a törölközőn a bilétára az alábbi felirat került magyarul: “Ne lopd el!”
Ez annyira magyar volt…mint ez a könyv.

Szédültnapraforgó>!
Réti László: Budapest Boulevard

Ez volt a 3. olvasásom Réti László „tollából”. Nagyon szeretem a regényeit, mindig érdekes bűnügyeket mesél el, humoros formában.
Annak ellenére, hogy ebben a könyvben egy durva téma, terrorizmus kerül előtérbe, nagyon szórakoztatóvá válik a történet.
Minden szereplőt kedveltem egytől egyig, még a gonoszokat is, mert ők tették pörgővé a történetet. Mindig izgalommal olvastam azokat a fejezeteket, ahol Jacek, Straka, Galamb és Lilla párbeszédei zajlottak.
Aztán ott van főhősünk Básti, aki hozza az életben totális egyező figurát, elvált, 2 gyerekét alig látja, új kapcsolatban vergődik és persze ott vannak a kemény munkahelyi gondok + a problémás öccs.
Remek, krimi humorral, mini romantikával átszőve, olvassátok! :)

mtanna P>!
Réti László: Budapest Boulevard

Ha Réti könyvet veszek a kezembe, akkor számolnom kell a hajnalig elhúzódó olvasásokkal; vagy inkább fordítva, csak akkor kezdek bele egy Réti könyvbe, ha tudom, hogy az életem, munkám engedi, hogy hajnalig fenn legyek egy könyv miatt. Ez sokat elárul az izgalmas történet vezetésről. Mégis levontam fél csillagot, mivel azt érzem Réti főhősei túlságosan is egyformák. Cameron Larkin, Debrődy Károly és Básti Péter ugyanazon masszából vannak formázva. Cameronnál ez rendben is van, ő egy sorozat főhőse, nem is várja el az olvasó, hogy többet, mást nyújtson. Azonban furcsa a különálló köteteteket úgy olvasni, mintha Cameron egy – egy javított változatáról szólna a könyv. Javítottak, hiszen kevesebbet isznak, az életük nem siklott ki teljesen (igaz nem is annyira jó a humoruk) de mégis alapvetően egyformák. Az Európa falak között esetén nem volt ez az érzésem, így az meg is kapta a maximális értékelést. Olvassátok, molyok, izgalmas, időszerű, jó kérdéseket felvető könyv.

Diosz P>!
Réti László: Budapest Boulevard

A regény szereplői egytől egyik kitalált személyek. A valós személyekkel való esetleges hasonlóság kizárólag a véletlen műve. A történet egyes elemei megtörtént eseményeken alapulnak. De úgysem hinné el, hogy melyek ezek.” Az az ijesztő a történetben, hogy kb 95 %-a simán hihető, olyan szürreálisan magyar.

btunde P>!
Réti László: Budapest Boulevard

Nagy csalódás. Sokkal többet vártam az értékelések alapján. A könyv elején írja, hogy kitalált, de egyes részeket az életből merített, úgysem találnánk ki, mik azok. Ezért nem rovom fel neki, hogy mennyire átlátszóan hazudnak a szereplők, és néznek mindenkit hülyének, ezt naponta látjuk nem csak a politikában, de sok cég vezetésében is. Szóval itt nem az olvasót nézi hülyének az író, csak az életet másolja.
Volt viszont egy nagyobb, több kisebb következetlenség, ami engem nagyon zavar, pedig a történet jó, írni is tud, de elég link benne.

nagy_anikó>!
Réti László: Budapest Boulevard

Réti László tollából megint egy fantasztikusan jó krimit olvashattam. Minden soron meglátszik rendőri múltja és ez még valóságosabbá teszi a tartalmát. Igaz maga az író is figyelmeztet:
„A regény szereplői egytől egyik kitalált személyek. A valós személyekkel való esetleges hasonlóság kizárólag a véletlen műve. A történet egyes elemei megtörtént eseményeken alapulnak. De úgysem hinné el, hogy melyek ezek.”
Szerencsére a nemzeti jelképek állnak – úgy hogy ez nem lehet megtörtént esemény.
Szlovákiai helyismeret (méghozzá pontos) – itt már lehet valami.
De tovább már nem találgattam. Olvastam, ami a sorokban állt, nem próbáltam a szavak mögött keresgélni. Habár a tartalom akár 80 % – ban igaz is lehet, lehet hogy más célpontokkal, de azok a fránya politikai célok …
Izgalmas volt, fordulatos, habár néhol kiszámítható, mert a hatalom másképp nem is dönthetett volna.
Azonban, ami mindent vitt az Tóni bácsi. Imádtam a tanácsait, a józan paraszti eszét és még a végén sem háborodtam fel, hisz az egyetlen megmaradt unokájáért döntött úgy ahogy.

smetalin>!

– A munka nem szégyen, fiam.
– Az nem. De a bér igen.

robinson P>!

– Ez Magyarország, fiam. Itt a fehér asztal mellett dőlnek el az igazán fontos dolgok. Vagy a magaslesen.

Kapcsolódó szócikkek: magasles · Magyarország
ppeva P>!

– Zsigmond, maga nem újságíró. Maga újságba író. Az nem ugyanaz.

Kapcsolódó szócikkek: újságíró
robinson P>!

A lány szomorúan elmosolyodott.
Szánalmas, hogy mennyire a tesztoszteron mozgatja a világot.

– Előzd meg!
– Nem értelek.
– Pedig egyszerű. Ha nem akarod, hogy megöljön, hát öld meg te őt!

Gábor_Angyal>!

Névtelen levél. Nyilvánvaló, egyszerű, bombabiztos.
A kollektív magyar tudatalattiban a névtelen levél egy mentális alapkő.
Mindenki kérdezősködés nélkül azonnal készpénznek veszi. Kivéve, ha éppen róla szól.
Mert akkor koholmány.

robinson P>!

A Kárpát-medencében megkeseredik az ember szájíze, ha azt látják, hogy megérkezik egy nagy, sötét színű kocsi, és aztán két, egyformán öltözött fickó elvisz egy harmadikat.

Kapcsolódó szócikkek: Kárpát-medence
Barbár>!

Nem elég megtojni az aranytojást, de kotkodácsolni is kell!

robinson P>!

Básti pontosan megtanulta a leckét. Vannak szervezetek, ahol nem jó kitűnni.
A rendőrség például pontosan ilyen.

Kapcsolódó szócikkek: Básti Péter
Szédültnapraforgó>!

– Akkor lefordítom, barátom. Ez azt jelenti, hogy ne verd magad! Fogd be a pofád, és soha… érted?, soha ne hidd, hogy egyedül meg fogod tudni változtatni a világot! Ez itt Kelet-Európa. Minden előnyével, minden hátrányával. Itt mindenki lekötelezett mindenkinek. Ma én vakarom, ahol neked viszket, holnap meg majd te vakarod meg ott, ahol nekem. Ennyi.