Veszély ​a Santa Marián (Történelmi Tetthelyek 1.) 3 csillagozás

Rejtvényes krimi a Kolumbusz korából
Renée Holler: Veszély a Santa Marián

1492. Palosban már hetek óta másról sem beszélnek az emberek, csak Cristóbal Colónról, vagyis Kolumbusz Kristófról és az ő hajmeresztő tervéről, hogy nyugat felől közelíti meg Indiát, ahelyett, hogy az ismert keleti irányba indulna.

A máskor oly csöndes kikötőben teljes gőzzel folyik a munka, de Juant és barátját, Pedrót nemcsak ez tartja izgalomban: szökött fegyencek elrabolták Juan húgát, Elenát, ők pedig a keresésére indulnak. Vajon megtalálják-e a lányt, mielőtt elindul a Santa Maria? A rejtvényes krimi élénk képet fest a korszakról, a történetbe rejtett tényeket Kolumbusz életrajza és kronológia egészíti ki.

Naphegy, Budapest, 2014
122 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869462 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Günther Jakobs

kuliga P>!

Renée Holler: Veszély a Santa Marián Rejtvényes krimi a Kolumbusz korából

Nagyon kellemes és izgalmas kaland regény volt. Nem csak a történet tetszett, hanem a rejtvény is igazán ötletes volt. Koncentrálja az olvasást, így többet megjegyez az ember és több tudással teszem le a könyvet. Igazán ajánlom a fiatalabb korosztálynak.

Perly>!

Renée Holler: Veszély a Santa Marián Rejtvényes krimi a Kolumbusz korából

Felülmúlta a várakozásaimat! Teljesen másra számítottam, sokkal rosszabbra.
Érdekes történet, tele rejtvényekkel, illusztrációkkal, adatokkal.
Tetszett, hogy mindegyik fejezet végén volt valami kérdés (az utolsót kivéve), ami gondolkodásra késztette az agyamat. Általában használni szoktam a szürke agysejtjeimet, de amikor belekezdtem, nem igazán tudtam az olvasásra koncentrálni, ezért kifejezetten örültem ezeknek a kérdéseknek, így sikeresen rákényszerítettem magamat, hogy odafigyeljek a cselekményre. Volt egy-két olyan, amiért vissza kellett lapoznom, hogy meg tudjam oldani a feladványt, illetve hogy megbizonyosodjak a tippem helyességéről. Háromnál túlbonyolították a leírást, azaz csak az első kettőnél, a harmadiknál elrontották az ábrát (ugyanis a rajz alapján több megoldás is lehetséges). (1. Amikor Juan magyarázta Pedrónak, hogyan jut el az atya cellájába, 2. a Sudoku a kulcs megtalálásához, 3. A Santa Maria fedélközének rajza a rakományokkal.) Ezek miatt vontam le egy fél csillagot. Mindenesetre kíváncsi vagyok a sorozat többi részére.

Renée Holler: Mentsük meg a fáraót! Rejtvényes krimi a régi Egyiptomból

Történelmi Tetthelyek sorozat · Összehasonlítás