More ​Than Water – Több mint víz (Több mint víz 1.) 7 csillagozás

Renee Ericson: More Than Water – Több mint víz

Nem érzem helyesnek. Nem érzem helytelennek.

Csak érzem.

E.J. Cunning művészettörténet szakra jár és egy rockzenésszel randizik. Foster Blake vegyészmérnöknek tanul és botfüle van. Egyáltalán nem egymás esetei, csak együtt dolgoznak. Aztán egy görbe éjszaka mégis szexhez vezet – barátokként –, ami után születik egy megállapodás közöttük. Olyan egyszerűnek tűnik az egész, pedig soha semmi nem az.

Sok réteg lapul az emberek külső álcája alatt. Alaposan mögé kell nézni, ha fel akarjuk tárni, amit a másik rejt. Több mint víz – egy egész történet, egy élő, lélegző anyag a mindent visszatükröző felszín alatt.

Csupa művészet, csupa tudomány.

Mélyedj el a titkaiban!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573722 · Fordította: Guti Eszter

wallery
Renee Ericson: More Than Water – Több mint víz

Művészet és a tudomány ötvözve érdekes síkra tereli a történetet,S ez nekem bejött.Viszobt a végét összecsapottnak és kidolgozatlannak érzem

pveronika

Foster lehúzza rólam a felsőt, az ágyra hajítja, és a hátam mögé nyúl. Felülök, hogy segédkezzek neki a vetkőztetésben. Megráncigálja néhányszor a melltartóm kapcsait.
– Rohadt lányruhák – morogja zavartan, tovább rángatva a fehérneműmet. – Nyomorult kapcsok.
– Tudnál hidrogénbombát készíteni, de nem tudsz kikapcsolni egy melltartót?
– Erről nincsenek órák az egyetemen.
– Majd panaszt teszek a dékánnál.

pveronika

(…) a közöttünk lévő kémia tagadhatatlan.
Mi is olyan gyönyörűek vagyunk, mint a láng, amely kitört a korlátai közül, hogy a víz alatt is életben maradhasson.
Saját magunk által teremtett anyag vagyunk.
Több mint víz.
Több mint tűz.
Maga vagyunk a csoda, egy élő és lélegző egyesülés, és nincs olyan képlet, amelyik le tudná írni.

pveronika

(…) végig tisztában voltam a szabályokkal. Végtére is együtt hoztuk meg őket.
A szívem megszegte a szabályokat.

pveronika

Minden fotónak többnek kell lennie, mint csupán egy képnek. Ha rendesen csinálja az ember, minden egyes beállításból egy apró kis történet bontakozik ki. A kompozíciónak az a dolga, hogy elgondolkoztassa az embereket, mi is a céljuk az életben, mi az élet meg a létezés célja úgy általában. A művészet képes arra, hogy kifejezzük vele, amit szavakkal nem tudunk. Nem egyszerű, ebben nincs igazad. Nem csak két rész hidrogén, egy rész oxigén. Több mint víz. Egy egész történet, egy élő, lélegző anyag a mindent visszatükröző felszín alatt. – Kattintok egyet, majd újra Fosterre pillantok, aki tűnődve bámulja a szökőkutat előttünk. – Persze az előbb viccelődtünk vele, de bizonyos értelemben tényleg az élet értelmét fedezem fel az objektív segítségével.

pveronika

Nem szokatlan tőlem, hogy belevesszek a munkámba, de most majdnem olyan volt, mintha Fosterbe vesznék bele.
Vajon a két világ összeütközik, felolvasztja egymást, összemosódik és egyesül, áttörve a kimondott és ki nem mondott szólamokat arról, ami állításunk szerint vagyunk?