Roger ​Federer 6 csillagozás

Egy zseni élete
René Stauffer: Roger Federer René Stauffer: Roger Federer

Roger Federer a tenisz történetének valaha élt legnagyobb játékosa. 20 Grand Slam-cím tulajdonosa, mindent megnyert e sportágában, amit csak lehetett. 302 héten át vezette a világranglistát, hosszabb ideig, mint előtte bárki más. Emellett négy gyermek édesapja, elnöke a Roger Federer Alapítványnak, amely már több ezer rászoruló afrikai gyermeknek segített. Sportszerűsége, a pályán és a pályán kívül tanúsított viselkedése, jelleme példaértékű. A szerző, René Stauffer svájci sportújságíró több mint két évtizede kíséri figyelemmel Federer életútját és sportpályafutását. Nincs újságíró, aki nála közelebb állna Rogerhez. Korábban, a Roger Federer story című könyvben megírta Federer pályafutása első szakaszának történetét, ezúttal pedig a teniszzseni másodvirágzását, a 2010-es évek kezdetétől napjainkig tartó időszakot vetette papírra – kellő alapossággal és rendkívül olvasmányos stílusban. A könyv magyar kiadása – Roger Federerhez méltóan – egyedi kivitelben és minőségben jelenik meg.

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158148931 · Fordította: Balla Judit
320 oldal · ISBN: 9786158148931 · Fordította: Balla Judit
ISBN: 9786158148955 · Fordította: Balla Judit

Maryse>!
René Stauffer: Roger Federer

Roger Federer karrierjének enciklopédiája engem lenyűgözött. Sport rajongóként nagyon élveztem a könyvet, ahogy az várható volt egy nagyszerű, impulzív, magával ragadó személyiség, a tenisz történetében egyedülálló eredményeket elérő rendkívül tehetséges sportoló portréját ismertem meg. A gyerekkortó a csúcsig tartó pálya bemutatása, Federer jellemének alakulása, az erőfeszítések leírása mind csupa olyan elem, amit ilyen összefoglaló módon máshol még nem olvastam. Ugyanakkor a könyv stílusa nem tetszett, helyenként monotonnak éreztem a rengeteg tény feltárását, meccsekkel, pontszámokkal és statisztikákkal.
Roger Federer példakép és legenda, aki arra inspirál, hogy tökéletességre törekedjünk, arra késztet, hogy szerények maradjunk és tartsunk ki az álmaink mellett.

Döme_>!
René Stauffer: Roger Federer

Nagyon tetszett ez a könyve is. Mondjuk engem nem nehéz lenyűgözni bármilyen tenisz témájú könyvvel :) Elképesztő, hogy Federer mit adott ennek a sportágnak, és hogy mennyire a földön maradt, nem szállt el magától.. Egy igazi úriember. Nagyon szerencsésnek érzem magam, miszerint még aktív éveiben láthattam őt, Nadalt, és Djokovicot játszani. Ők hárman teljesen új szintre emelték a teniszt. Lenyűgöző az is, miszerint már több, mint 20 éve a profik között van, és ugyan olyan éhes a sikerre. Fogalmam sincs, hogy lehet ilyen szinten fenntartani a motivációt.. sok profi játékos 30-32 éves korára teljesen kiég.. míg Federer 36 évesen, és 10 hónaposan újra világelső lesz. Egyszerűen csodálatos. :)