A ​Roger Federer Story 26 csillagozás

Törekvés a tökéletességre
René Stauffer: A Roger Federer Story

„Federerhez méltó könyv a tenisz – és nem csak a tenisz – nagy alakjáról. Lépésről lépésre figyelemmel követhetjük a sportoló és az ember változásait, fejlődését, profivá válását, az évtizedes harcot a csúcs meghódítására, s hogy a trónra ülve saját mércéjéhez méltón tudjon uralkodni. Olyan alapelvek mezsgyéjén halad előre, melyeket a világ bármely országában, bármilyen munkakörben magunk is büszkén vállalhatunk: tisztesség, becsületesség, szerénység, hűség. Federer gazdag és híres lett, ám ettől még rendes ember tudott maradni… Ez a könyv éppen olyan, mint Federer: pontos, precíz, tárgyszerű, a tökéletességre törekszik.” "Nevezhetnénk akár a Federer Enciklopédiának is." – (Tennisreporters.net)

H. C. L., 2013
338 oldal · ISBN: 9789630857413 · Fordította: Frey Ágnes
H. C. L., 2011
338 oldal · ISBN: 9789630820417 · Fordította: Frey Ágnes

Kingchow>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

Élő Legenda, nem véletlenül emlegetik így Roger Federert. A könyvében megtudhadtjuk, hogy hogyan vált egy svájci kisfiúból egy világklasszis sportoló. Megismerhetjük a mögötte álló embereket, és az átlagos, család apuka Federert. Aki nem követte az elejétől a kerrierjét, de mostmár figyelemmel követi, annak mindenképpen el kell olvasnia. Én sokat megértettem abból, hogy mi áll Federer a pályán mutattot cselekedetei mögött.
Szerintem tőle sokat lehet tanulni, és ez a könyv sok esetben ez kiváló erre.
A borítója pedig tökéletes, Federer első Grand Slam tornáját itt, Wimbledonban nyerte, ezen a helyen kezdődött el minden ami miatt Federer egy Élő Legenda.

anesz P>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

Kissé elfogult vagyok ezzel a könyvvel, mert Federer a kedvenc teniszezőm. Hogy miért pont ő? Kis háttérinformáció arról, hogyan leszek valamelyik teniszezőnek a szurkolója (különben ugyanez a mechanizmus játszódott le a focinál is): Amikor érdekelni kezdett ez a sport, akkor leültem a tv elé, és jó pár mérkőzést megnéztem. Amelyik játékos tenisze a legjobban tetszett e mérkőzések alapján, annak kezdtem el szurkolni. Akkor kiemelkedett a mezőnyből Roger Federer. Egyszerűen lenyűgöző volt látni, milyen elegánsan, változatosan, lazán teniszezik. Sugárzik róla, hogy mindent tud erről a sportágról, nagyon szereti és szinte művészien műveli azt. Soha nem egysíkú a játéka, mindig elbűvöl. Azóta már több kedvencet is kiválasztottam, mindegyik közös jellemzője, hogy egyedi a játékstílusuk, de az abszolút kedvenc Federer maradt, és könyvet elolvasva arra is rájöttem miért: nemcsak sportolóként, de emberként is példakép lehet előttünk. Bár én nem vagyok egy rajongó típus, de ez az úriemberi magatartás minden helyzetben igazi sportemberré avatja őt a szememben a szó legnemesebb értelmében.
És akkor a könyvről is egy kicsit: Már sztár volt, amikor én nézni kezdtem a teniszt, így jó volt az előzményekről is értesülni. Nagy tehetség volt, de ehhez hatalmas szorgalom és akaraterő is járult, különben nem lehetett volna ekkora rekorddöntögető. Hatalmas tudással rendelkezik, kiismeri az ellenfeleket, és képes kihasználni a gyengeségeiket. Ugyanakkor nagyon kedves, szórakoztató és hűséges barát, ezért senki sem tud haragudni rá. Nincsenek sztárallűrjei, botrányai, egy igazi gentleman a pályán kívül és belül is.
Szerintem jól összeszedte az író azt, amit lehetett. Olvasmányos, érdekes és tanulságos.

goran78>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

A könyv témáját nehéz elrontani, imádom Roger játékát és személyiségét. A könyvben sajnos jó pár baki található, nem is tudom, hogy a fordítás hibája vagy eredetileg is így adhatták ki.

Ancsibe>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

Ez a könyv nekem telitalálat. Imádom Federert, az egyéniségét, imádom a teniszt, amit játszik, ahogyan profi sportolóként sem egy „gazdag, nekem mindent szabad” mentalitása alakult ki. Az pedig, hogy az életrajza ennyire jól sikerüljön, el sem mertem képzelni. Olvastam már pár életrajzot, sok közülük elég száraz, unalmas, nagyon rövid. Ez pedig részletesen leírja, hogy hogyan is jutott el Federer a világelsőségig, milyen nehézségekkel kellett szembenéznie. Emellett az is nagy pozitívum, hogy látszik, hogy az író jártas a teniszben, mert minden kapcsolódó személyről, vagy meccsről nagyon érdekes dolgokat említ meg. Aki szereti Federert és a teniszt, annak nagyon jó szívvel ajánlom. :)

emke74>!

teniszrajongóknak kötelező olvasmány

lencsemate I>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

A fordítást leszámítva ajánlom minden érdeklődőnek. Az viszont néhol idegesítő és dühítő.

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

Rengeteg új dolgot megtudtam, bizonyos halvány -előzetes- részletekből összeállt az egész. Eddig is nagyon szerettem Roger Federert (mint sportolót és mint embert egyaránt) s ez ezután sem lesz másképp. Ugyanakkor a fordítás valóban néhol nem a legjobb.

Llorente>!

René Stauffer: A Roger Federer Story Törekvés a tökéletességre

Életrajzi könyvnek elment, olyan érzésem volt, mintha Federer wikipédia oldalát olvasnám. Ennél lineárisabb aligha lehetne a történet. Nekem hiányoztak a háttérsztorik, ami Rafael Nadal könyvében megvoltak, valahogy az sokkal közvetlenebb volt. Néhány kifejezést a teniszből nem sikerült jól belevinni, de az még el is ment. A baj az, hogy fel van sorolva Roger összes eredménye 2009-ig, de magáról Rogerről keveset lehet megtudni.

Mpattus P>!

Kedves dolog, ha fontos az ember – de még fontosabb, hogy kedves legyen.

Mpattus P>!

Könnyű kedvesnek lenni, amikor szép az élet és minden ragyogóan megy. De akkor már nagyobb kihívás, amikor nem mennek jól a dolgok. A kedvesség kimagasló személyiséget kíván akkor, amikor annyi minden csábít épp az ellenkezőjére. (Dedman)

Mpattus P>!

Miért lennék kellemetlen és bántó, amikor ugyanúgy kedves is lehetek? Ez nekem ilyen könnyű.

anesz P>!

A tenisz mint élsport, a megkövetelt fizikai igénybevétel tekintetében a sportágak közül az egyik legkeményebb és a legtöbb kihívást jelenti, amellyel a versenyzőknek szembe kell nézniük. Mindenkinek, aki magas színvonalú, nagy tornát akar nyerni és az élmezőnybe szeretné felküzdeni magát, gyorsnak kell lennie, mint egy rövidtávfutónak kitartónak, mint egy maratoni futónak, tűrnie kell a megpróbáltatásokat és a fájdalmat, mint egy bokszolónak, és olyan támadásokat kell végrehajtania, mint egy csatárnak. Minimum egy sakkozó lényeglátó képessége kell hozzá, hogy átlássa a taktikai lépéseket, és ha szükséges, mérkőzés közben stratégiát változtasson; olyan jó idegei kell hogy legyenek, mint egy hegymászónak, erős legyen, mint egy tízpróbázó, nem remeghet a keze, akár egy festőnek, egy tengerész hidegvérével kell állnia a viharokat és egy matador bátorsága sem hiányozhat a fegyvertárából. Ráadásul tudomásul kell vennie, hogy a modern média világában nem árt, ha jó megjelenésű, viszonylag vonzó külsővel rendelkezik, és lehetőség szerint legyen szórakoztató, akár egy showman, elvégre a nézők szórakozni akarnak.

Mpattus P>!

Azt is észrevettem, minél ismertebb vagy, annál kevesebbet kell fizetned.

Mpattus P>!

…olyan nagy tehetséggel van megáldva, hogy ez már nem tűnik fairnek a többi játékossal szemben.

Mpattus P>!

Világelsőnek lenni csodálatos érzés, mindenkinek ajánlom!

Mpattus P>!

Az elkövetkező időszak legerősebb balkezes játékosává válhat – mondta Federer Nadalról 2004-ben.

Kapcsolódó szócikkek: Roger Federer
Mpattus P>!

Megtiszteltetés, ha Rogerrel hasonlítanak össze. Roger lehet minden idők legnagyobb játékosa.
(Rod Laver)

Mpattus P>!

Semmi sem tudja megzavarni. Néha azt kérdezem magamtól, van-e egyáltalán pulzusa. (Jimmy Connors)