Daltonok ​a hóviharban (Lucky Luke 20.) 13 csillagozás

René Goscinny – Morris: Lucky Luke – Daltonok a hóviharban

A négy Dalton fivér szokásához híven ismét megszökik a börtönből, ám hogy üldőzőiket lerázzák, most egészen Kanadáig menekülnek. Azonban hiába vesznek fel álnevet, azzal nem Lucky Luke-ot, hanem csak saját magukat csapják be. Az árnyékánál is gyorsabban tüzelő hősünk egy kanadai lovasrendőr segítségével folytatja az üldözést. A kultúrális különbségek miatt mind a Daltonok, mind pedig az őket üldöző Lucky Luke sokszor kerül furcsa és mulatságos helyzetekbe.

Eredeti cím: Les Dalton dans le blizzard

Eredeti megjelenés éve: 1963

Pesti Könyv, Budapest, 2014
48 oldal · ISBN: 9789638853998 · Fordította: Meggyesi Gábor · Illusztrálta: Morris

zamil>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – Daltonok a hóviharban

Lucky Luke (vagy Talpraesett Tom) kalandjai nekem mindig tetszettek, főleg azok amikben a Dalton fivérek is szerepeltek (valljuk be Luke karaktere nem ad annyi variációt mit a fivérek). Jól történeteket lehet rájuk írni, és szerencsére ez is egy jól sikerült darab.

mohapapa I>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – Daltonok a hóviharban

(Előszó: Én tegnapelőtt vettem meg [2014. 10. 19.] egy Relay-boltban, tehát még kapható.)

S most persze, feleim, várnátok a részletes értékelést. No, de mondjátok meg nekem, voltaképpen mit lehet írni egy sorozatról, amelynek minden része hozza a színvonalat mind szövegben, mind történetben, mind képekben (mert ugye: képregényről beszélünk)?

Persze, nincs benne semmi meglepő, az alapséma ugyanaz (az ostoba, de veszélyes Daltonok megszöknek a börtönből, Lucky Luke meg megy utánuk, visszaviszi őket, s már tudni, hogy újra meg fognak szökni), csak ezúttal a helyszín más: Kanada. Meg még az is, hogy a Daltonok ezúttal talán hülyébbek a megszokottnál. Ahogyan az a tőgy kutya, Rantanplan (Krampampuli volt a számon) is meghaladja a saját ostobasági színtjét. S talán még egy másság (ha már úgyis hasra esünk mindegyik előtt): egy paraszthajszálnyival többet vigyorogtam, mint az általában Lucky Luke nézolvasva.

Szóval semmi új. Szokásos módon: zseniális a maga nemében.

René Goscinny – Morris: Lucky Luke – Daltonok a hóviharban

Nem volt rossz ez a képregény. :-) Ugyanazt a jó minőséget nyújtja, mint a meseváltozata. Jó volt elolvasni, és nevetni egy kicsit a poénokon.

Ferger_Jolcsi P>!

– Te pedig, öregem, visszamehetsz a fegyházba…
– Azt kéri, hogy kövessem, megértem, de azért jobban szeretnék hazamenni a fegyházba.

Ferger_Jolcsi P>!

Átszökünk a határon és Kanadába megyünk! Oda nem fog utánunk jönni Lucky Luke!

Ferger_Jolcsi P>!

Már csak füvün maradt, ami ehető… Mi lenne, ha megennénk a lovakat? Vagy legalább egy nyerget?

10. oldaloldal

Ferger_Jolcsi P>!

– Akkor most tisztázzuk, ki is vagyok?
– Tisztára gyagyás vagy!
– Jó! Csak ennyit akartam tudni!

Lucky Luke sorozat · Összehasonlítás