A ​zöldfülű (Lucky Luke 25.) 7 csillagozás

René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A zöldfülű

Egy tapasztalatlan angol úr érkezik az inasával a vadnyugatra, hogy átvegye családi örökségét, egy hatalmas birtokot a hozzá tartozó marhacsordával. A zöldfülűnek nem csak a helyiek durva beavatási szertartását kell átvészelnie, de a város kiskirályával is meg kell küzdenie, aki minden áron meg akarja szerezni a földjeit. Szerencsére Lucky Luke a segítségére siet.

Talpraesett Tom – A hős puhány címmel is megjelent.

Eredeti cím: Le Pied-tendre

Eredeti megjelenés éve: 1968

Pesti Könyv, Budapest, 2016
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158013475 · Fordította: Meggyesi Gábor · Illusztrálta: Morris

mohapapa I>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A zöldfülű

Újra egy Morris-Goscinny Lucky Luke. A javából. Nagyon jót szórakoztam rajta, szerintem az egyik legjobb füzetük. Eredetileg 1968-ban jelent meg. Terence Hill 1972-ben forgatta a Vigyázat, vadnyugat-ot. Ebből talán egyértelmű, hogy az ötletet ki vette kitől. Mert a téma több, mint meglepően hasonló: angol ficsur örököl a vadyugaton, jó bácsi mellé áll, rossz bácsi le akarja nyúlni az örökséget, ficsur pedig meglepő fordulattal, s némi tanulással lealázza a rossz bácsit és embereit. S közben persze röhögünk nagyokat. Mndkét esetben.
De tényleg nagyokat; s most a képregényre gondoltam.
A bíró: „Még pénzbírságra is ítélem őket az akasztásuk előtt.”

tilia_tomentosa>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A zöldfülű

Ez volt életem első Lucky Luke-ja, amit kisfiam indíttatására olvastam el. Mit mondjak? Kellemesen csalódtam. Igazából tetszett. Egy mókás vadnyugati kalandot élhettem át, amelyben nagyon jól ábrázolták az Angliából érkező telepest, és az ott élő indiánt is. Lucky Luke pedig mindig jóra fordítja a dolgokat. Mindenkinek szívből ajánlom.

Lunemorte P>!

– Oké! De csak azért, mert nincs itt fa, amire felakaszthatnánk benneteket!
– Ez van. Kivágjuk, állandóan csak vágjuk kifelé a fákat, aztán meg jól megbánjuk!

31. oldal (Pestikönyv, 2016)

Lucky Luke sorozat · Összehasonlítás