A ​20. lovasezred (Lucky Luke 18.) 11 csillagozás

René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A 20. lovasezred

Wyomingban járunk. A Egyesült Államok lovassága és az indiánok között egy rejtélyes idegen próbál viszályt szítani. Lucky Luke-ra vár a feladat, hogy a békét megóvja. Nincs könnyű dolga, mind a határerődben állomásozó 20. lovasezred vezetőjéből, mind pedig a cheyenne törzsfőnökből hiányzik a megfelelő diplomáciai érzék. A humoros epizódból kiderül, hogy az indián füstjelek használatánál is ügyelni kell a helyesírásra, valamint hogy milyen kellemetlen tud lenni amikor valakinek a saját apja a parancsnoka, és hogy a kínai mosodás számára a vadnyugat, inkább vadkelet.

Eredeti cím: Le Vingtieme de cavalerie

Eredeti megjelenés éve: 1965

Pesti Könyv, Budapest, 2013
48 oldal · ISBN: 9789638853974 · Fordította: Meggyesi Gábor · Illusztrálta: Morris

nicosia P>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A 20. lovasezred

Első Lucky Luke olvasásom, persze rajzfilmen és filmen többet is láttam. Tetszett, de nem volt kedvenc. Szegény ezredes fiát teljesen sajnáltam, és az ezredes meg kifejezetten irritáló volt. Ming Ling FU viszont vicces. A story maga szuper, bár számítottam a Daltonokra, Lucky Luke és Jolly Jumper hozta a formáját. Szerintem lesz még részem a sorozatban.

mohapapa I>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A 20. lovasezred

Az a helyzet, hogy Luke -kal és Asterix-szel is pozitívan elfogult vagyok. Mindkettő hihetetlenül szórakoztató, rötyögtető, és még némi háttérinfókkal is szolgálnak.
De valahogy ez a történet, azzal együtt, hogy együltőhelyes olvasás volt, és morogtam, mint a kutya, ha hozzámszóltak, „MIndjárt elolvasom, hagyjál egy kicsit!”, de valahogy nem nevettem egy helyen sem önfeledten… :-(
De akkor is Lucky Luke, akkor is kedvenc. Mer' persze az elfogultságom…

Bea_Könyvutca P>!
René Goscinny – Morris: Lucky Luke – A 20. lovasezred

Arra jöttem rá, hogy két könyv között, ha tartani akarok legalább 15 perc szünetet, nagyon jó elolvasni egy Lucky Luke képregényt. Ebben a részben nekem nagyon tetszettek az indiánok füstös üzenetváltásai, és a körülzárt erődben a krumplipucolás, igaz krumpli nem volt, de a rend és fegyelem fontos :) Bea

Lucky Luke sorozat · Összehasonlítás