Asterix ​a belgák között (Asterix 24.) 17 csillagozás

René Goscinny: Asterix a belgák között

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Asterix és a belgák címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Forum, Újvidék, 1979
48 oldal · Fordította: Kopecky László · Illusztrálta: Albert Uderzo

Morseda>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

Nem rossz a történet és a két ismert hősünk is hozza a szokásos formájukat. Sőt bővül a csapat a falu főnökével, de nekem nem volt annyira mulatságos, mint a többi, amit eddig olvastam.

saxo>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

Észrevette ezt már valaki rajtam kívül, hogy ebben vannak „felnőtt” poénok? :D Na ezért érdemes a gyerekkori dolgokat újraolvasni. Folyt.köv…

pompom>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

A belgák is annyira balgák, mint a gallok. És még vannak rómaiak is. Ez a rész lett a kedvencem.

Or_Sheet>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

Imádtam a Mannekin Pis (Pisilő kisfiú) utalát benne, s persze minden mást is :) Julius Cezar meg megérne egy külön történetet Goscinny és Uderzo tollából.
Ennek a füzetnek is ittam minden sorát, kár, hogy ismét csak a neten tudtam elolvasni. Ezek a kiadások nem hogy aranyárban vannak, konkrétan lehetetlen beszerezni őket.

René Goscinny: Asterix a belgák között

Amikor a zsák a foltját megtalálja :D Nagyon jó kis történet volt, vicces, vidám, különösen jó volt benne, hogy nem a gall faluban játszódott, így alapból kicsit más volt, mint a többi, nem a szokásos környezettel és karakterekkel, meg Obelix szokásos szövegével, hogy ő nem ihat a varázsitalból, meg kiskorában beleesett a kondérba… Határozottan jót tett a sztorinak, hogy ezt most csak egyszer mondta el XD

jezsek P>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

Szeretem, amikor Ceasar szerepel, attól olyan hiteles az egész… És természetesen a belga nemzet a legbátrabb, varázsitallal könnyű!

bozs>!
René Goscinny: Asterix a belgák között

Furcsa volt. Azokat a tipikus „győzzük le a rómaiakat” részeket sokkal jobban bírom. Persze ha nincsenek rómaiak és a belgákkal kell unalmunkat elütni, akkor tegyenek így.
Fordítás régi volt, nevek sem ugyanazok, nem annyira tetszett.

René Goscinny: Asterix a belgák között

Ezt a történetet eddig nem ismertem, most olvastam először. Itt is más neve van a főnöknek: Főfőnix. A szokásos ramazuri is meg van: rómaiak püfölése (ezúttal versenyszerűen), nagy lakomák, Cézár idegeinek erőteljes rángatása. Egy szóval minden adott a jókedvhez!

Caesar: Lépjen be!
Szónok: Hogyisne! A szabályzat megtiltja, hogy a szónokot félbeszakítsák. Amint mondtam tehát… a káposzta…
Szenátus tag: Csak jöjjön… Róma ezer sebből vérzik a császár hadjáratai miatt.
Szónok: Gondoljátok meg a káposztatermelők…
Caeser: Nem félek meghallgatni Volvgang Amadeus Claudius Legatus jelentését. Lépjen be!
Szónok: Node a káposzta?
Caeser: Tudod hova dugd fel a káposztádat?!
Szenátus tag az írnoknak: Húzd alá az utóbbi kijelentést, hadd lássa őt az utókor valódi fényében.

– Mi van ebédre?
– Árpasör meg lepény.
– Mi van a lepényen?
– Egybesült ökör.

Vizsla>!

– Csak azt akartam mondani, a kelta Galliából jöttünk!
– Imádom az ilyen vendégeket!

– Megmondod a császárnak, hogy belgák vagyunk!
– Jaj de boldog lesz!

Brigi007>!

– Én csak azt értem, hogy szeretnék szájon vágni valakit. Megpattan bennem a tökös rétes, ha valakit meg nem rökkentek.
– Csitt! Azt hiszem, ez a vágyad teljesülni fog, mert rómaiak közelednek.
– Na látod! A rómaiakra lehet számítani. Ez egy komoly társaság.

Gáborr_Nagy>!

Alacsonyvízállásius testőrparancsnok: -A gárda meghal, de megadni nem adja magát.
Közkatona: -Nem a fenét!

Asterix sorozat · Összehasonlítás