Asterix ​és Kleopátra (Asterix 6.) 82 csillagozás

René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Úgy kétezer évvel ezelőtt a királynők királynőjének, Kleopátrának uralma alatt az egyiptomiak különleges nyelvet beszéltek. Ezt a nyelvjárást egyes egyedül ők értették, különösképpen rettenthetetlen uralkodónőjük, Kleopátra, akinek Alexandriában hadvezérek hevertek a lábai előtt. Kleopátra egy napon magához rendelte legjobb építészét, s megparancsolta, hogy három hónap alatt építsen egy csodálatos palotát Julius Cézárnak. Az építész úgy megszeppent, hogy azonnal Galliába sietett Panoramix varázslóhoz.

Eredeti megjelenés éve: 1965

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Fun Móra

Móra, Budapest, 2017
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158073 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo
Móra, Budapest, 2014
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631197914 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo
Egmont-Hungary, Budapest, 2011
48 oldal · ISBN: 9789636299354 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo

nicosia P>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Gyakorlatilag unalomig ismerem a filmet, a rajzfilmet viszont ebből a részből nem láttam. A filmhez képest voltak ismeretlen poénok. A nevek újfent zseniálisak. Szeretem ahogy a történelmet és az egyes népek jellemzőit (vagy a velük kapcsolatos előítéleteket) humorral keverve jeleníti meg. Emiatt nem bántó, vicces, de általában is haladós, jó olvasmány. Nekem nagy kedvenceim a kalózok, amik ebben a részben felbukkanak. Nagyon szeretem a sorozatot.

Evelena P>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Asterix és Obelix bármekkora mennyiségben jöhet, nagyon szeretem őket. Ennek a résznek az adaptációját is számtalanszor láttam már (rajzfilmet és élőszereplős változatot egyaránt), azért a nevek eltérnek a képregényben szereplőktől.
A cél ugyebár egy hatalmas palota építése, igen csekély idő alatt. Amivel Kleo le akarja pipálni Caesart. Az építész szerencsére barátja gall kedvenceinknek, akik örömest segítenek Caesar egoja ellen cselekedni.
Remek a hangulat, sok a poén, van némi kalamajka, de hőseinket nem könnyű rászedni. Mindig szívesen visszatérek ebbe a világba, most is így volt.
A rész borítója pedig káprázatos lett.

Mariann_Czenema P>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

A rajzfilm is és a film is csöppet viccesebb, érdekes módon. (lehet hogy az új fordítás nem jött be)

Molymacska>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Természetesen a filmet láttam előbb, így nagyon furcsa volt, hogy mennyire hasonlított a filmre (vagyis egy jó feldolgozást kaptunk!).
Nagyon vicces volt olvasni, nem csak a szóviccek miatt, de Bokafix (a kiskutya) erősen hasonlított az én saját kutyámra is, nem csak cukisága miatt (és imádom benne a kutyás jelenteket :D ). A bunyók még mindig viccesek, ahogyan a kalózok is.
Jöhet a következő rész :D

zamil>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Gondolom nem csak én vagyok így vele, de engem szinte az összes Asterix történet megvesz kilóra.
Gyerekkoromba a rajzfilmeket rongyosra néztem, az a humor, ami benne van még ma is szórakoztat. (Gondolom sokat köszönhet a magyar nyelvnek, és a fordítások minőségének.) Szerencsére ez a képregényekre is igaz, jókat mosolyogtam magamba, még így is, hogy a történetet megfilmesítették, és azt hamarabb láttam.
Bátran ajánlom mindenkinek, jó kikapcsolódás a mai rohanó világba.

Mesemondó IP>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Na, ebben a kötetben volt pár, főként nyomtatási és formázási hiba, ennek ellenére viszont nagyon csíptem. Egyrészt végre komolyabb szerepet kap benne Idefix, ami végtelenül bájos, másrészt pedig nem hiszem el, hogy hat részt kellett várni egyetlen nőnemű szereplőre. Kleopátrának vannak olyan megnyilvánulásai, amiken hangosan vinnyogtam.

Dark>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Asterix és melák barátja, Obelix Egyiptomba vetődik. Meglepő módon itt is előkerül Cézár meg a kalózok is. Agyament szerzőpáros, felhőtlen szórakozás. Tény: branüllel a kézben komoly munka tartani a képregényt, de mindenképp megéri a fáradság :)

Llorente>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Az egyik legjobb Asterix képregény amit eddig olvastam. Már olvasás közben kedvet kaptam megnézni az ebből a képregényből készült filmet. A meglepő az, hogy a film mennyire szabályosan követi a képregény forgatókönyvet. Mondjuk a Pira Miskás poén kimaradt a filmből.

Quator>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Érdekes helyszín, kellő humor, jó karakterek. Asterixéknek egy palotát kell segítségként építeni, nem máshol, mint Kleopátra Egyíptomában, de Cézárnak is lesz ehhez 1-2 szava. A helyzetet Obelix kutyája menti meg…

Brigi007>!
René Goscinny: Asterix 6. – Asterix és Kleopátra

Ezt már láttam filmben, szóval olyan nagy meglepetések nem értek, viszont nagyon tetszett, hogy egyrészt rímekkel volt tarkítva, másrészt pedig a befejezés nagyon ütött Stonehenge-dzsel.

De micsoda orr, barátom…

Lunemorte P>!

A stadion régi hosszmérték. Egy stadion egyenlő 184 méterrel. Ha pedig tudjuk, hogy egy láb egyenlő 33 centiméterrel, egy alexandrinus pedig hat (vers) lábat tartalmaz, könnyű kiszámolni, hogy egy stadion mintegy 93 alexandrinussal ér fel.

27. oldal (Egmont, 2011)

shadowhunter1975 P>!

PANORAMIX gall druida: Bemutatom nektek Deniszkomisz barátomat! Alexandriai építész, akivel az egyik utazásom során találkoztam.

DENISZKOMISZ, egyiptomi építész: Nagy utat tettem meg miattad, ó, Panoramix, mert szükségem van a segítségedre!
Három hónap alatt palotát kell építenem Julius Ceasar számára, különben Kleopátra a krokodilok elé vetet!
És ha nem segítesz a varázserőddel, kizárt, hogy sikerüljön! Brühühü!!!

OBELIX: Ehető az a krokodil?
ASTERIX: Csitt, Obelix!

7. oldal (Móra, 2014)

Brigi007>!

Ez itt Pira Miska, bemutatom alexandriai építész barátom, kit megismertem egyszer egy utamon.

Asterix sorozat · Összehasonlítás