A ​nagy fogadás (Asterix 18.) 13 csillagozás

René Goscinny: Asterix 18. – A nagy fogadás

Az időszámításunk utáni ötvenes években Julius Caesar római hadvezér és államférfi légiói meghódították Gallia egész területét, s már ott meneteltek az utolsó gall ellenállási fészek, Gallfalu közelében. E falucska lakói elkeseredett és eredményes ellenállást tanúsítottak, a csatározásokban a két hős, Asterix és Obelix járt az élen.
Képregényünk hőse, Asterix éleseszű, találékony és a pompára sokat adó férfiú, a gall nép büszkesége, aki előtt a római légiók katonái minden alkalommal letették a fegyvert. Asterix csodás erejét a gallok varázslójának bűvös italától nyeri. A második hőst Obelixnek hívják, valóságos vasgyúró, aki a rómaiakkal folytatott csatározások közti szünetekben templomkő-szállítással foglalkozik. A következőkben Asterix és Obelix kalandjait mesélik el képregényünk lapjai.

Caesar babérkoszorúja címmel is megjelent.

Forum, Újvidék, 1986
48 oldal · puhatáblás · Fordította: Kopeczky László · Illusztrálta: Albert Uderzo

nicosia P>!
René Goscinny: Asterix 18. – A nagy fogadás

A gall főnök Hasarengazfix némi fogadásba keveredik a rokonságával, miszerint főzni fog nekik egy ételt a Császár babérkoszorújával ízesítve. Ne menjünk bele ennek higiéniai és gasztronómiai kérdéseibe. Vártam, hogy ez a rész is olyan jó legyen mint a többi, de a nyelvi humor teljesen hiányzott, poén is csak 1-2 akadt. Ráadásul ennek a kötetnek a színvilága is nagyon komor az eddigiekhez képest. Nem igazán tetszett.

Perly>!
René Goscinny: Asterix 18. – A nagy fogadás

Asterixék mit meg nem tesznek a főnökükért… :'D A szokásoson (névfordítás) kívül az nem tetszett ebben a részben, hogy Asterix haját egyes képeken vörösre színezték. Nem igazán értem, miért… Ha nincs ez a hiba, egy fél csillaggal jobbat adtam volna.

Perly>!

– BÚJJ ELŐ GRACCHUS A DORMÓCULUMBÓL, JERJ A ZABICULUMBA, A LAKOMA ELŐÁLLOTT!

Vizsla>!

Nem értem Asterix, mért hagyjuk magunkat, elvégre ezek közönséges semmi kis rómaiak!

Asterix sorozat · Összehasonlítás