Asterix ​és a rézkondér (Asterix 13.) 33 csillagozás

René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Váratlan vendég érkezik a kis gall faluba. Flexibilix, egy másik törzs főnöke náluk szeretné biztonságba helyezni népe vagyonát a római adószedők elől. Hasarengazfix főnök Asterixet bízza meg a rézkondérban tárolt szeszterciuszok felügyeletével, ám a pénz eltűnik a kunyhójából. A kétségbeesett Asterix Obelix segítségével elindul megtölteni a kondért szeszterciuszokkal, hogy helyreállítsa a törzs becsületét, ám hamarosan kiderül, hogy a rettenthetetlen harcosok nem valami ügyesek a pénzkeresésben…

Asterix meg a rézüst és Asterix és a kondér címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1969

Móra, Budapest, 2016
Egmont-Hungary, Budapest, 2013
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633434482 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo

nicosia P>!
René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Ez a rész most olyan semmi különös nem volt. Sem a tartalma nem volt túl érdekes, sem a szövegezése. Persze egy két poén akadt … szegény kalózok (vagyis nem, végre őket is érte valami jó) … de hosszabban nem tartotta fent az érdeklődésemet. Ha csak ezt olvastam volna a sorozatból lehet, hogy tetszik, de így a 13.-ra elég gyenge. (Mondjuk a 11. rész gyengébb).

René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Ez valamiért nagyon szórakoztatott. Kerek sztorija volt, Asterix és Bolexi barátságára is több időt fordítottak, és persze volt benne egy csomó nagyon fárasztó poén. Bejött :) Régészként meg külön értékeltem a kondéros vicceket. Voltak közöttük meglepően szofisztikáltak is.

Acheris>!
René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Csak bele akartam olvasni a frissen érkezett példányomba, aztán teljesen magába szippantott, seperc alatt ledaráltam azt a néhány oldalt. Élveztem minden kockáját

mohapapa I>!
René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Teljesen egyetértek @Lancaster értékelésével, amit [[https://moly.hu/konyvek/rene-goscinny-asterix-es-a-konder|itt]] ejtett meg. Valóban, ez a füzet csak egy sokadik Asterix füzet. De valahogy sehogy nem megy semerre, igazából történik benne ez, meg az, de olyan mű az egész. Asterix és Obelix oldalanként egymás nyakába borul, hogy de szeretik egymást, Hasarengazfix csak úgy száműzi Asterixet a faluból, mert ez a törvény… És senki nem gondol arra, ami a végső megoldás… Persze… Asterix meg okos, mint tudjuk.
Szóval, igen, @Lancaster, ez is Asterix-füzet, és ezért szeretjük, de csak azért.

cyrussmith>!
René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

Ez volt az a történet, ami félbeszakadt az Alfában – gyerekfejjel nagy csalódás volt ez számomra és később is mikor néha elővettem, mindig megmaradt a keserű érzés a nagy alakú Alfával és az Asterix-szel kapcsolatban. Most, majdnem három évtizeddel később ismertem meg a történet befejezését, ami meglehetősen kiszámítható volt, de ez semmit nem von le abból, hogy ez is egy hihetetlenül szórakoztató és briliánsan megrajzolt képregény, ahol tökéletesen működött az összhang a két alkotó között.

Maszatostappancs>!
René Goscinny: Asterix 13. – Asterix és a rézkondér

A történet most nem olyan fifikás és rafinált, mint a történetek túlnyomó részében, sőt kicsit bénácska is ahogy Asterix és Obelix szeszterciuszok után jár, de a rajzok és az apró fricskák segítenek a történeten és hát nem is a pénzkereseti ötleteikért szeretjük őket:-)

Mesemondó IP>!

A rómaiak mindenhol kutakodnak… Annyi adó van már elásva, hogy szerintem még évszázadok múlva is fognak eltemetett pénzérméket találni!

Mesemondó IP>!

– Teutatesre mondom: Szeszterciuszokkal teli kondérral térek vissza!
– Helyesen szóltál! A kondéroddal térj vissza, vagy abban hozzanak!

Asterix sorozat · Összehasonlítás