Asterix ​a légionárius (Asterix 10.) 8 csillagozás

René Goscinny: Asterix 10. – Asterix a légionárius

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Asterix a római légióban és Asterix és az idegenlégiósok címmel is megjelent.

Egmont-Hungary, Budapest, 1995
48 oldal · ISBN: 9636270198 · Fordította: Gellért Péter · Illusztrálta: Albert Uderzo

Alumnus>!
René Goscinny: Asterix 10. – Asterix a légionárius

Örökzöld, 6-tól 106 éves korig szórakoztató miliőt teremtett Goscinny és Uderzo.

Jellegzetes grafika és sztorielemek, felejthetetlen, elképesztően szeretetre méltó figurák. Repetitív, de megunhatatlan, ráadásul megsüvegelendő kreativitással variálják az ismert összetevőket immár 37. alkalommal. Új, ismeretlen tájak és földek, csipetnyi okítás a korrajz által, pinduri társadalomkritikus kikacsintás.

Ahogy a Spencer-Hill filmek és a Rejtő-regények, Asterix kalandjai is kalandos, ökölharcoktól hemzsegő, rendkívül humoros történetek, melyekben mindig győz a jó (és a rossz elnyeri méltó büntetését), méghozzá az erő mellett bátorság, szív és ész latba vetésével, a gyengébbeket megmentik, miközben végig vidámak és optimisták.

A kisember diadalmaskodik a túlerő felett.

Maszatostappancs>!
René Goscinny: Asterix 10. – Asterix a légionárius

Sajnos a magyar változatot nem tudtam még megszerezni, ezért németül olvastam, de ugyan annyira elvarázsolt, mint magyarul, pedig mindig azt mondom, hogy a magyar fordítások a legjobbak (már amikor:-)) de nagyon vicces, hogy Obelix „átáll” az ellenséghez és igyekeznek mindent megtenni, hogy egy poén se maradjon el.

Asterix sorozat · Összehasonlítás

Olivier Serrano – Marine Lachenaud: Ideafix és a rebellisek 3. – Áll a bál Lutetiában
Taťána Rubášová: Bámulatos robotexpedíció
Geronimo Stilton: Ármány a Colosseumban
Geronimo Stilton: Geronimo Stilton: A riporter 3. – Színjáték az egész
Delilah S. Dawson: Marvel-akcióhősök: Pókember 1. – Új kezdet
Noelle Stevenson – Grace Ellis – Shannon Watters – Brooklyn Allen: Cserkeszterek 1. – Rettegjetek a szent nyávogótól!
Jim Davis: Fátylat a múltra
Aaron Blabey: Csirkefogó-küldetés