Asterix, ​a Gall (Asterix 1.) 92 csillagozás

René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Julius Caesar meghódította Galliát, ám egyetlen egy kis falu még mindig ellenáll a megszállóknak, hála egy különleges erőt kölcsönző varázsitalnak. Asterix, Obelix és barátaik napjai békésen telnek egészen addig, amíg a rómaiak el nem rabolják Panoramixot, a druidát, hogy megtudják tőle a főzet titkát. A légionáriusok látszólag túlerőben vannak, de amikor Asterix beveti legfőbb fegyverét, a csavaros eszét, mégis az ő hajuk áll égnek…

Asterix, a gall hős címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1961

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Fun Móra

Móra, Budapest, 2017
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634155799 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo
Móra, Budapest, 2015
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631198300 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Albert Uderzo
Egmont-Hungary, Budapest, 2012
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636295530 · Illusztrálta: Albert Uderzo

nicosia P>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Ebben az olvasásban most több volt a nosztalgia, mint bármikor, ez a csillagozáson is látszik. Az első képregény még nem annyira kiforrott, ez látszik a párbeszédeken is. Itt zavart Csodaturmix neve is, de emlékeim szerint ez többször is változik. A szöveg zseniális. A rajzfilmeket is mind többször láttam, azok is nagyon jók, de vannak különbségek, apró, de észrevehető különbségek.

Mesemondó IP>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Klasszikus. Rémlik, hogy olvastam ebben a formában régebben is, de a szöveg az újdonság varázsával hatott. Régészként külön jókat kacarásztam rajta, és a nevek fordításai továbbra is zseniálisak (bár néhány klasszikus hiányzik, mint pl. Csodaturmix a druidára). Gyerekkorom óta szeretem Asterixet, de felnőtt fejjel is élmény :)

Katja_Magnus>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Hajnalban olvastam el, mert megint beutott az inszomnia, es oszinten szolva visszahozott egy kicsit a gyerekkorombol. Nagyon szerettem nezni a rajzfilm valtozatot (anno). Ez a kepregeny talan a legjobb pelda, hogy lehet ezt a mufajt is kivaloan csinalni ( csak a Macskafogo nagyon rosszul sikerult konyvere gondolok.)

gab001>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Ha képregény, akkor Asterix. Annak idején láttam a mesét, így halványan emlékeztem a történetre. Egy első részhez méltóan megismerhetjük a főszereplőt, a környezetét és az életét befolyásoló tényezőket. Minden a varázsfőzet körül forog, bár Asterix csavaros esze is legalább akkora kincs. Mindez igényes kiadásban.

Molymacska>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Elkezdtem az Asterixeket az első résztől és kicsit szomorú lettem, mert ezt a történetet már láttam vagy olvastam. Emellett ez még annyira korai, hogy még nem is annyira kifejlett minden. Magát az univerzumot nagyon szeretem, és emiatt a nosztalgiafaktor itt is megvolt, de a folytatások remélem ennél is jobbak lesznek.

Razor P>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Végre sort keríthettem első Asterix képregényemre. A történet ismerős volt már a rajzfilmből, de ezt leszámítva is jól szórakoztam, különösen a magyar nevek jól sikerült fordításain (Cubairum :D). A rajzolás még kicsit kezdetlegsebb, de a legtöbb karakter már a később ismert formájában bukkan fel.
Egyetlen apró negatívumot tudok csak említeni: a tördelés itt-ott kicsúszott a szövegbuborékokból, ami egy második kiadás esetén különösen szemet szúr.

Dark>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Rómaiak, gallok, vaddisznók, druida és egy kis varázsital. Kb. ennyi kell egy vicces történethez. A célnak tökéletesen megfelelt: kórházban léleknyugtatónak nem kell ennél jobb :D

lin_da>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Hihihi, hát ez nagyon jól esett :)
Nagyon szuperek a képek, jó pofa a párbeszéd, csak kár, hogy ilyen rövid.
Köszi az élményt @Hanaiwa !!!

Quator>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Az első rész a sorozatból, klasszikus szereplőkkel és a jól ismert világ"gall", a megvalósítás is kellően viccesre sikeredett.

Röviden a cselekmény: :)
Egy római kém kerül a gall faluba, lesz még ebből sok galiba!
Nő a szakáll, mint a gomba, Csodaturmix a titok nyitja!

sünigombóc>!
René Goscinny: Asterix 1. – Asterix, a Gall

Hiányzott már valami nagyon könnyed, humoros olvasmány, és csak úgy beleakadtam a rakatnyi képregénybe pont jókor. Jólesett a sok munka után kikapcsolódni Asterix és Obelix kalandjai fölött nevetve. Még mindig élvezem a humorát, talán csak az egy dolog zavart iciripicirit, hogy van néhány név venne, ami időnként változik, akár még képregényen belül is, például Hangjanix, akire időnként Kornyikálfixként is utalnak, vagy Hasrenagazfix Muszklifélix néven is szerepel, és így tovább. Még szerencse, hogy Asterix és Obelix neve azért változatlan.

shadowhunter1975 P>!

– Légy üdvözölve, Testvér! Nálunk itthon vagy! – (Hasarengazfix, maga a nagyfőnök)
– Av…izé…. Jó napot! ( Caligula Minus, alias Caliguliminix, gallnak álcázott római kém)
– Dallal üdvözlöm a vendéget…. (Hangjanix, a bárd)
– Inkább nézd meg a tölgyfán, hogy ott vagyok-e! (Panoramix, druida)

15. oldal (Móra, 2015)

Tigrincs>!

– Mi történt, ó, Caius Bonus?
– Belebotlottam a szakállamba, ó, kretén!

Joby>!

Kiverte a fejükből a fogakat s a latint. (Mától ehetnek zselatint)

Tigrincs>!

(Caius Bonus Centurio:) Évek óta ostromoljuk a gallokat, de most már heccelnek is minket! A mai provokáció minden határon túlmegy! Ha képesek egyedül jönni négy ellen, az már nem ér!

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Krisztus születése előtt ötvenben járunk és a térképen egy legyő-
zött Galliát látunk. Gyenge mint a harmat, ezért római gyarmat. Az
egész? Nem! Tán beteg a római farkas, kibabrál vele néhány gall
talpas! A közeli helyőrségben ( Kisrombus, Visibus, Crampus,
Hubertus) bizony az élet nem habostorta…

Itt a csodafőzet…
S bár nem hat, csak időleg'
kinek ebből egy adagot adok,
akit megüt, egy darabig dadog.

Ha Kornyikálfix – a bárd – dalol, népe nem szívesen
húzná ki egy bárd aló. Tehetségét csak egy ember
ismeri el, s ez ő maga… De ha hallgat, vidám cimbora.

4. oldal Néhány derék gall...

Na te,
kivagy? ( Asterix, a gall)

Én? Calig… Hm Caliguli-
minix. Lutécia a hazám,
szabira mentem lazán.
Már csak fél út volt a cél
és köztem, mikor
rómaiakba ütköztem. (Caligula Minimanus, a gall kém)

Asterix sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik