TestVÉR ​1 (Testvér 1.) 157 csillagozás

Renáta W. Müller: TestVÉR 1 Renáta W. Müller: TestVÉR 1

„Egyszer olvastam egy idézetet: A sors gondoskodik róla, hogy ki lépjen az életedbe, te pedig eldöntheted, hogy ki maradjon… Baromság! Én határozottan úgy érzem, hogy velem a végzet gonosz játékot űz, gyerekkorom óta. Amikor a Hailey ikrek berobbantak az életembe, fenekestül felforgatták azt, az egekbe emeltek, hogy aztán a szakadék legmélyére taszítsanak. River imádnivaló, szexi antropológus, született sármőr, míg Jamie, aspergeres komputerzseni, közösségbe beilleszkedni képtelen különc. Nincs még két annyira különböző ember, mint ez a két férfi, mégis ők a végzetem. A mámor és a reményvesztettség, a boldogság és bánat forrásai egyben.
Hannah Logan vagyok. A lány, aki kétszer szeretett életében, és aki egy feloldhatatlannak látszó dilemma előtt áll.”

A ’TestVÉR’ modern, szenvedélyes, erotikával fűtött regény, Renáta W. Müller harmadik könyve.

Eredeti megjelenés éve: 2017

NewLine, Bakháza, 2021
Kalliopé, 2017
Kalliopé, Veszprém, 2017

Jamie Hailey · Hannah Logan-Hailey · River Hailey · Rachel Bowles · Rafaella

Bitten>!

Abszolút kedvenc!
Jamie a kedvenc autószerelőm *-*
Minden volt benne amit szeretek : romantika, humor, dráma!

Madama_Butterfly>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Bajban vagyok…. nehéz értékelni úgy, hogy lényegében nem azt kaptad, amit vártál – a szó legpozitívabb értelmében. A fülszöveg a közelében sincs a könyvnek: az, amit sugall – hála az égnek – annak köze nincs a valósághoz, ahhoz amiről ez a könyv tényleg szól.
Túlzás lenne azt állítani, hogy egyhuzamban végigolvastam – de ez egyrészt a terjedelem miatt nem is lehetséges, másrészt a mondanivaló és a történet szempontjából pedig jó is volt ez így.
Ez egy jó könyv – még akkor is, ha kicsit hosszú és elnyújtott a története, és még akkor is, ha a vége nekem túl hirtelen és lezáratlan (valószínűleg a cél is ez volt :)).
Érdekes témákat boncolgató, magával ragadó történet – nemcsak romantikát kaptam, hanem erkölcsi, morális kérdéseket is boncolgató, az asperger-t középpontba állító sztorit. Nem bántam meg, hogy elolvastam.

Magdi1017>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Lassan olvastam, hogy tovább tartson…. :) Viccen kívül…. Sajnos az idő hiánya miatt nem tudtam hamarabb befejezni, de annál tovább élvezhettem.
Ez a történet maga a csoda. Nem olvastam még Asperger – szindrómában szenvedő főhősről, viszont egy ismerősöm autista gyerekeket tanít, nagyon sokat mesélt a mindennapjaikról az iskolában. Feltételezem, így ennyi információ után, hogy ez egy nagyon összetett betegség.
Minden pasi lehetne olyan, mint Jamie… Annyira önzetlen, védelmező és gondoskodó volt, ami nagyon szimpatikus volt a számomra. Honey pedig egy igazán szeretnivaló nő, tele kétségekkel, bizonytalansággal,hiába egy sikeres ember. Küzd az érzései ellen, hiszen úgy gondolja, helytelen szeretnie Jamie-t. De szerencsére egy csúnya incidens felnyitja a szemét, utána már nincs megállás.
Nagyon szimpatikus volt az, hogy erotikus részek is szépen voltak megírva, abszolút semmi vulgaritás nem volt benne.
Továbbá a helyszínek is olyan alapossággal voltak leírva, hogy teljesen oda tudtam képzelni magam.
Kedvec mellékszereplő Janet. Nagyon bölcs, csupa szív idős hölgy, tele jósággal, önzetlenséggel.
Rachelt pedig hagyjuk is, mert felbosszantom magam… :D
Kedves @DreamR!
Köszönöm szépen a nagyszerű élményt :)

vighagika>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Hú, nagyon nem erre számítottam (sajnos).
Összességében ez a könyv nekem túl sok volt. Túl sok elütés/nyelvtani hiba, túl sok oldal, túl sok nyálas jelenet, túl sok erotika…
Részletesebben: tényleg nagyon zavaró volt, hogy ennyi elírás van benne, nem is nagyon értem, hogy lehet így könyvet kiadni. A rengeteg hunglish félmondatról nem is beszélve (pedig én még használom is a “hi”-t mint köszönést a mindennapokban).
Szerintem indokolatlanul hosszú volt a történet, én a nászút ilyen aprólékos leírását egyáltalán nem értettem, az utolsó kb. 150 oldalt spoiler pedig abszolút feleslegesnek éreztem.
Furcsa, mert Rivernél – az elején – valahogy nem éreztem zavarónak ezt az őrült nagy szerelmet, aztán az utolsó néhány oldalnál, mikor Hannah spoiler Az meg, hogy még a hosszú ismeretség ellenére is spoiler tőlem nagyon idegen.
De hogy pozitívumokat is mondjak: szerintem nagyon jó volt az ötlete a történetnek, kreatív, viszonylag szerethető és szimpatikus karakterekkel. A terjedelme ellenére olvastatja magát, lehet vele haladni, és kíváncsi vagyok, mit lehet még ebből kihozni a következő részben.

Diana_Z I>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Ahogy a fülszöveg is írja, a TesTVÉR erotikával fűtött regény. Erről a jelzőről az első kötet feléig meg is feledkeztem. Nem az erotikán, hanem magán a szereplőkön és a történet fő szálán volt a hangsúly. Ez a kötet második felére és a második kötetre teljesen megváltozott. Ezt néhol ugyan sajnáltam, de szerencsére a fő vonalat nem vitte el. Bevallom, voltak jelenetek, amiket átugrottam, mert épp nem voltam olyan hangulatban, de ez egy cseppet sem von le abból, hogy egy nagyon jól összerakott regényt, bocsánat, két regényt olvashattam.
Bővebben:

Hópárduc P>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Tetszett ez a könyv. A történet nem egyszerű és a szereplők szerethetőek.
Először azt éreztem a könyv elején, hogy túl sok volt a leírás, hosszadalmas volt számomra. Aztán a közepétől végre már könnyebben olvasható volt.
Jamie nagyon domináns karakter, de közben tök bizonytalan, főleg magában, és nagyon szerethető. Én neki drukkolok. :)
Hannah néhol kicsit hisztis, de alapjában véve szerethető karakter.
Remélem, hogy érdekes lesz a folytatás.

Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Köszönöm @DreamR írónőnek, hogy elolvashattam legújabb regényét. :)
Mit is mondhatnék? Egy meglehetősen hosszú lélegzetvételű, remek regényt kaptam.
Nagyon meglepett a történet témája, mert a fülszöveg alapján egy laza, romantikus történetre számítottam és nem gondoltam, hogy egy komoly betegség is szerepet játszik majd benne.
Hannah karaktere nagyrészt valóságos volt, szimpatikussá vált már rögtön az elején. Nem mindig minden döntésével értettem egyet, de ez egyáltalán nem baj.
Jamie betegségéről eddig nem sokat tudtam. A nevét igen és azt, hogy az spoilerhoz szokták kapcsolni, de semmi többet. Annak ellenére, hogy egy komoly betegségről beszélünk, ami kihat az illető életének gyakorlatilag minden pillanatára, mégsem uralta le a regényt és lett nyomasztó a történet.
Gyakorlatilag a könyv egészén végighúzódik a romantika és a szerelem, legtöbbet a könyv második felében kapunk belőle. Aminek külön örültem, hogy nem ízléstelen vagy közönséges, hanem kimondottan romantikusak benne a szerelmi jelenetek.
Nem tudok szó nélkül elmenni néhány momentum mellett, amiket kifogásoltam olvasás közben. Lendületesen, izgalmasan és sok-sok pörgős jelenettel indult a könyv, a felétől azonban átvette mindezek helyét a Hannah és Jamie közötti szenvedély. Ezzel alapvetően nincs gond, hiszen erotikus regényről beszélünk.
Azonban nagyon zavaró volt, hogy a szereplők fél percenként siránkoztak a másik hiányán, miközben gyakorlatilag minden egyes nap találkoztak, és egyébként szeretkeztek is. És ez az, ami zavart. Miért kell minden egyes jelenetet a szexre kiélezni, miközben egy normális, hosszabb beszélgetésük nem volt?! spoiler
Jóval bővebben itt: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/11/renata-w-mull…

K_D_Niki I>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Először csak pár idézetet olvastam a könyvből az egyik csoportban, ami azonnal megfogott. Bevallom csak emiatt vettem meg, de egyáltalán nem bántam meg, mert nagyon tetszett!
Az erotikus szál ízlésesen, szépen volt megírva, a karakterek is nagyon szimpatikusak voltak.
River bármennyire is szexi volt, nekem egyáltalán nem jött be, mint álompasi.
Hannah egy nagyon jól megformált, magabiztos, lelkiismeretes nőnek ismertem meg aki először gondolkodott, és csak utána cselekedett.
Jamie <3 volt az, akit a legjobban szerettem a történetben, mindvégig neki szurkoltam Hannával/Honey-val kapcsolatban.
Aki szereti a szépen megírt romantikus történeteket azoknak bátran ajánlom a könyvet :) nem fog csalódni!
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra… megyek is olvasni ;) :)))
Köszönöm az írónőnek, hogy olvashattam ezt a csodálatos művet!

Evika82>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Ezzel a történettel teljesen megvett magának az írónő. Persze voltak benne olyan fordulatok, amik nem okoztak számomra meglepetést, kicsit kiszámíthatóak voltak. Ennek ellenére is élveztem a könyv olvasását. A vége pedig tipikusan olyan, hogy rögtön akard a folytatást.
Most gyorsan, frissen bele is kezdek a második részbe. :)

klara_matravolgyi>!
Renáta W. Müller: TestVÉR 1

Hú ez nagyon jó volt! Nem hittem volna, hogy valaha ennyire el tud varázsolni egy Asperger szindrómás srác, de megtörtént. Jamie miatt imádtam olvasni ezt a könyvet, meg az érzelmek miatt, amit az írónő olyan kitűnően ábrázolt, hogy én is éreztem őket- bűntudat, szerelem, vágyódás. River ezzel szemben nekem nem volt szimpatikus, borzasztóan önzőnek tartom, spoiler
Összességében egy nagyon olvasmányos és gördülékeny történetet olvashattam egy cseppet sem könnyű témáról.

christine I>!

– Túl sokat aggódsz amiatt, hogy mások mit gondolnak rólad.

christine I>!

Vannak bizonyos dolgok, amiket egyszerűen nem mondunk ki, akkor sem, ha érezzük őket.

Bitten>!

[…] mert majd ha lesz mondanivalóm, biztos megszólalok.

christine I>!

– Az emberek csinálnak ilyesmit, Jamie. Mondanak vagy tesznek dolgokat, amiket nem pont úgy értenek.

Pandalány P>!

– Te és én…ez a világ legborzasztóbb ötlete, és ezt te is pontosan tudod.
– Ne mondd, hogy te nem élvezted!

Pandalány P>!

A nők nagyon kényesen reagálnak rá, ha megemlítik a súlyukat.

christine I>!

– Az élet néha produkál fordulatokat, amiktől égnek áll a hajunk, de ezeket el kell fogadni, és idővel tovább kell lépnünk.

Diana_Z I>!

Az, hogy valaki felvágja az ereit, vagy telenyomja magát gyógyszerekkel, a dolog gyorsabb verzója. Amit én csinálok magammal, az is az öngyilkosság egy módja, csak a lassúbb fajtából.

Kapcsolódó szócikkek: öngyilkosság
Pandalány P>!

– Kaptál még egy lehetőséget, szívem. Élj vele!

Testvér sorozat · Összehasonlítás