A ​hírnév ára 99 csillagozás

Renáta W. Müller: A hírnév ára

A ​hírnév egy hűtlen ribanc. Vágysz rá, álmodsz róla, hajszolod, és amikor végre elérted, rájössz, hogy elvesztettél valami fontosat az úton; önmagadat.
Jax Payne a zeneipar egyik legsikeresebb alternatív rock bandájának szóló énekese. Milliók bálványa, aki a saját bőrén tapasztalta meg, hogy a sikert nem adják ingyen. Hiába áldotta meg az élet kivételes tehetséggel, egy zenész útja a lepukkant garázstól Hollywoodig rögös és kísértésekkel teli. Aki menet közben elveszti az irányt, az az életével játszik, mert létezik egy olyan mélypont, ahonnan már nincs visszaút.
Lily Parker élete csalódásán van túl, és nem vágyik másra, mint magányra, egy üveg borra és egy romantikus regényre, hogy elvonulva a világtól zavartalanul nyalogathassa a sebeit. Amikor azt gondolja, több csapás már nem érheti, a véletlen a dühítően vonzó, öntelt rocksztár, Jax Payne személyében bebizonyítja, hogy megpróbáltatásai csak most kezdődnek. Útjaik végzetszerű kereszteződése hatalmas kihívás elé… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

NewLine, Magyarország, 2021
NewLine, 2021

Jax Payne · Lily Parker

klara_matravolgyi>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Rég olvastam ilyen élvezetes és jól felépített romantikus regényt! Az első betűtől az utolsóig vitt előre a történet, imádtam a stílust és a tartalmat is. Nem volt felesleges szenvedés vagy konfliktus, mind a történet, mind a karakterek emberiek és hitelesek. Nagyon nagyon ajánlom az igényes romantika kedvelőinek!

Orsolya_Mojzer>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Azt a mindenit, tudtam hogy szeretni fogom a könyvet. Már akkor így gondoltam, mikor az írónő Facebook csoportjában először posztolta ki. És igen, olvastam már sok hasonló rocksztáros történeteket, ez mégis más volt. Mindenki nagyon életszerű volt benne. Végig olvastatta magát, nem unatkoztam egy percig sem. Jacksont imádom ♥♥♥♥, Lily pedig egy igazi női karakter. Semmi hiszti, totál normális a csaj. George és Grace a két dög, már az első pillanatban utáltam őket. Vivien nagyi király volt. Ez tényleg egy nagyon jó könyv, olvassátok.

Ella_Steel I>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Ez az első könyv, amit az írónőtől olvastam és azt hiszem, épp itt volt az ideje, hogy a kezembe vegyem az egyik regényét.
Eddig is foglalkoztatott a gondolat, de A hírnév ára folyamatos kísértésben tartott, mindaddig, amíg meg nem rendeltem.
És miután megérkezett, nem került az olvasatlan könyvek halmazába. De nem ám!
Jax Payne még a borítón keresztül is vagy épp azáltal, totál megrészegített a szó jobbik értelmében.
A könyv külseje, a vastagsága minden ideálisnak bizonyult, de még ennek ellenére sem gondoltam, hogy ennyire imádni fogom a lapokon rejtőző történetet.
Engem megvett kilóra.
Bár még sosem olvastam az írónőtől, a szófordulatainak és a humorának köszönhetően azonnal otthon éreztem magam a sorok között.
A történet szépen volt felépítve. Élveztem, hogy minden egyes esemény jól ki lett dolgozva, és sosem éreztem, hogy túl sok lenne. Szeretek mélyen belelátni a karaterek fejébe és itt bizony ezt is megkaptam rendesen.
Jax Payne egy művészlélek és ennek köszönhetően az érzelmeit is igen hevesen éli meg. Legyek őszinte? Vigyorogva olvastam, amikor az ökle oly jogosan lesújtott erre meg arra.
Ragozhatnám még egy darabig, de a lényeg, hogy új kedvencet avattam.
spoiler

Mimi_Taylor I>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Ugyan a könyv majd csak nyáron jelenik meg, nekem volt szerencsém már megjelenés előtt olvasni.
Olyannyira a hatása alá kerültem, hogy nem bírom magamban tartani a véleményem addig. :)
Életemben először olvastam Renáta W. Müller könyvet és őszintén sajnálom, hogy csak most sodorta utamba a „sors”.
Remélem, ti is nagyon várjátok már ezt a könyvet, mert egy dologban biztos vagyok: csalódni nem fogtok!
Az írónő olyan könnyedséggel bánik a szavakkal, ahogy szerintem kevesen. A sztori alaposan kidolgozott, akárcsak a karakterek. Nem volt egyetlen pillanat sem olvasás közben, amikor unatkoztam volna, végig képes volt fenntartani az érdeklődésemet, és csak faltam a sorokat. Legszívesebben egyszuszra végigolvastam volna.
Imádtam ezt a párost. Lily és Jackson (Jax), két lökött fiatal, akik annyira imádnivalóak a szarkasztikus monológjaikkal és a beszólásaikkal, hogy nem lehet őket nem szeretni. Nagyon szurkoltam nekik végig!
A könyv a szerelmi szál mellett egy olyan problémára is rávilágít, amit mi külső szemlélőkként nem látunk, nem tapasztalunk. A hírnévnek bizony néha komoly ára van. A kötet címe tökéletesen passzol a történethez. Akárcsak a borító!
Abban biztos vagyok, hogy ezek után az összes Renáta W. Müller könyvet a magamévá fogom tenni, és ennek is a polcomon a helye, dedikálva (mert úgy az igazi:) )
Köszönöm Reni, hogy megírtad, hogy olvashattam. És nagyon remélem, hogy még sok hasonlóval örvendeztetsz meg bennünket!
Nehéz lenne egyetlen szóval leírnom, kifejeznem, amit a könyv olvasása után éreztem, de ha mégis kéne, azt hiszem így írnám le: ÁLLATKIRÁLY!!! :D Még most is a hatása alatt vagyok! ❤
Imádtam minden egyes mondatát és rengeteget tanultam belőle! Szóval… köszönöm!

Vtusoro P>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Amikor belevágtam, nem gondoltam volna, hogy ezt a hosszú romantikus könyvet ilyen hamar elfogyasztom. Az oldalszám miatt aggódtam egy kicsit. A fülszöveget elolvasva pedig nem számítottam rá, hogy igencsak meg fogok döbbenni, hogy mi minden történik majd. Nagyon jól felépített szerelmes történet, szenvedélyes és micsoda izgalmak. Nem volt semmi erőltetett vagy habos torta. Lily és Jax egy csoda nagyi és a sors együttműködésével találkoznak, persze nem volt kétség, hogy ebből lesz majd valami. Megtörten érkeztek a nyaralóba, és mindketten annyira bizonytalanok voltak, mindent fejben boncolgattak inkább az egyenes kommunikáció helyett. Mire volt elég bátorságuk kimondani, addigra pedig többnyire történt valami.
Ez egy elég hosszadalmas út volt a boldogsághoz, nehéz és sok akadállyal kikövezve. Közben pedig nagyon szépen fejlődtek a főszereplőink. Csak azt tudom ismételni, hogy tényleg egy szuperül felépített történet, amiben nem csak a szereplők kaptak időt, hogy minden rendeződjön és alakuljon, hanem az olvasó is, hogy benne is épüljön Lily és Jax kapcsolata. Szeretem amikor egy jó könyv rám is hatással van olvasás közben. Izgultam értük, szurkoltam nekik, sajnáltam őket és örültem minden jónak, ami megtörtént velük. Jax egy nagyszerű srác, bizonytalanságát csúnyán kihasználták, borzasztó hazugság áldozatává vált és ott voltak a saját problémái is. A lehető legjobbkor találkozott Lilyvel, aki csodálatos nő, erős és kitartó. Imádnivaló párost alkotnak, olvadtam tőlük, olyan cukik együtt.
Szívből ajánlom minden romantika imádó olvasónak.

Ani249>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Azt hiszem, kijelenthetem, hogy az írónő könyvei letehetetlenek, kinyitod és muszáj végigolvasni! A történet eleje inkább humoros, felszabadult, aztán szépen lassan komolyodott a cselekmény. Lili a megfontolt, Jay az igazi művész. Nagyon jó páros! Most várhatom Dylant egy évig!! :(

abbywinter I>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Azt sem tudom, hol kezdjem. Nagyon szeretem az írónő könyveit, az évet a Lázadóval kezdtem és akkor azt írtam, hogy nálam a toplista élére került a sorozat pedig még alig indult el az év. De ezek után biztosan nem fogok ilyen kijelentéseket tenni. Ebben a könyvben tényleg olyan pasi volt, akit magam mellé simán el tudnék képzelni. Nagyon kedveltem Jacksont a hibáival, a kis csomagjával együtt. Egy szexi, szeretnivaló és tudó zenész, szóval nem is kell sokat magyaráznom, imádom :)
Azért a többi pasit sem vetem meg, nagyon kíváncsi lennék az ő történeteikre is. Nagyon gáz, ha Elliotot is kedveltem? Nem egy egyszerű helyzet volt az övé. Szívesen olvasnék még róla is.
Most íróként is szeretnék megjegyezni néhány gondolatot: nagyon szeretem az írónő stílusát, minden vágyam, hogy én is így tudjak írni. Természetes, szerethető, gördülékenyen olvasható és teljesen hiteles.
Köszönöm, hogy olvashattam. Hatalmas élmény volt, és most elmondhatatlanul szükségem volt erre.
Még egy megjegyzés: jobban örülök, hogy jön a várva várt sztori, mintha megnyertem volna az ötös lottót. Alig várom, mit talált ki az írónő az én kis szívtiprómnak.
Egy szó mint száz: ne hagyjátok ki, ha szeretitek a romantikus-erotikus sztorikat.

inci81 P>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Ez egy veszettül jó sztori volt! Sejtettem, hogy jó lesz, de azt nem, hogy ennyire. A védelmezőt már olvastam, így tudtam, hogy ebben sem csalódom majd, és így is lett. Sőt!
Azthiszem már A védelmezővel a rajongójává tett az írónő. Mindenesetre tudtam, hogy el akarom olvasni a többi könyvét is, így pár könyve itt pihen a polcomon. Valószínűleg nem ezt a regényt kellett volna elkezdenem, hanem előbb A lázadó sorozatot, de be kell vallanom, hogy piszkosul vonzott ez a történet, így esett, hogy A hírnév árát hoztam magammal a nyaralásra. Persze a többi könyv is hamarosan sorra kerül majd.

Nagyon élveztem minden olvasással töltött percet.
Imádtam Jaxet és Lilyt is. Ez a pasi a szíve mélyén egy érzékeny ember, csak túl sok rossz dolog van az életében.
Lilynek ahogy vágott az esze, ahogy rájött dolgokra, na az tetszett.
Jó volt azt látni, hogy nem teljesen tökéletes karakterek áltak a középpontban, hanem olyanok, akiknek voltak hibáik, de képesek voltak változni.

Na persze nem csupán a főszereplők voltak érdekesek, hanem voltak ott még néhányan, akiknek a történetére kíváncsi lennék.

Nem vagyok az a visítozva ugráló őrült rajongó. Egyrészt kinőttem abból a korból, másrészt sosem voltam az a típus. Most mégis egy kicsit ilyennek érzem magam, mert az a gondolat kiabál bennem folyamatosan, hogy „Úristen, ez annyira, de annyira jó volt!”.

baba03 P>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Az írónőtől eddig csak a védelmezőt olvastam, de az hatalmas kedvenc lett. Mikor megláttam ezt a könyvet, tudtam, hogy ez is kell, el kell olvasnom. Egy percig sem bántam meg. A hossza ellenére csak szaladtak a percek, órák, amiket olvasással töltöttem, rendkívül gördülékenyen olvasható, mindig az volt bennem, hogy csak még egy kicsit, aztán leteszem. :-)
Rettenetesen tetszik Jax és Lily karaktere. Talán azért, mert egyáltalán nem tökéletesek, de ettől igaziak, emberek. Jax sok mindent természetesnek vesz, Lily kell ahhoz, hogy rádöbbenjen ez nem éppen így van. Még sosem találkozott olyan nővel, aki bizony nem keresi állandóan a kegyeit, rendesen helyreteszi ha kell és bizony meg kell küzdenie érte, a kapcsolatukért. Pont ez kellett neki, hogy kibillentse és adjon számára egy olyan pluszt, amiért érdemes harcolni.
Lily pedig épp önmagát keresi, próbálja feldolgozni a volt vőlegénye megcsalását, pont nincs szüksége egy olyan pasira, mint Jax. De ez a szép a szerelemben, nem akkor jön, amikor szeretnéd, hanem teljesen váratlanul csap le rád. :-)
Komolyan harcolniuk kell egymásért, mert bár van, aki támogatja őket, elég sok a rosszakarójuk is, sajnos nem is kell messze menni. Nekem sem voltak szimpatikusak a kezdetektől, se spoiler. spoiler apróbb „csalafintaságai”, mint például a borotva, csak bosszantóak voltak, bár az is igaz, hogy okoztak jónéhány kellemetlen percet Lilynek. De szerencsére hamar rádöbben, hogy sok a véletlen egybeesés, és elkezd felfigyelni a furcsaságokra. Nálam ott telt be a pohár, mikor Lily spoiler. Azért ez nagyon durva volt, bár azért az sem volt semmi, amin Jax spoiler keresztülment miattuk. Szerencsére Lily bízott Jax-ben, és egy szuper tervet kovácsolt. Kifejezetten tetszett az eredmény, de én szívesen vettem volna, ha még egy kicsit jobban meggyötri őket az írónő, mert egész sor galádságot követtek el az elmúlt évek alatt. A vége természetesen tökéletes lett, egyszerűen imádtam. Bár sok mindenen mentek keresztül, de megérte harcolniuk egymásért.
Remélem tervezi az írónő a folytatást, mert engem a zenekar többi tagjának a története is érdekelne, Elliotról, Grantről és Willow-ról is szívesen olvasnék. Mac annyira nem került közel hozzám, de egye fene, ő is jöhetne. :-)

Bagheera70 P>!
Renáta W. Müller: A hírnév ára

Egy szerelmi történet, melynek pikantériáját az adja meg, hogy néhányan míly kevéssé tudják feldolgoni a hírnévvel, sikerrel járó nyilvánosságot. Mikor elveszted önmagad, minden egyes rezdülésed szinte „közkincs”. Hiába vágysz a magányra, hogy egy kicsikét magadban lehess, a gondolataiddal – ez a lehetetlen, mindig a nyomodban jár valaki.
off
Akárhogyan is, nehéz így társra találni, hisz mindig eljön az a pont, mikor összeroppan az ember. És így még a párválasztás is nehéz, hisz abban a pillanatban, ahogy magad mellett tudod, már az ő élete is nyilvánosan fog zajlani. Tehát neki is nehéz és föl kell tennie magának a kérdést, vajon el fogom ezt bírni? Tudom vállalni? Vajon elég erős lesz kettőnk kapcsolata és szerelmünk ahhoz, hogy ezeken túl tudjunk lépni?

inci81 P>!

Egyetlen férfi kedvéért sem vagyok hajlandó többé megalkuvásra. Akinek nem tetszik az, aki vagyok, nyaljon kaktuszt!

fairy22e>!

-Te meg ígérd meg, hogy lehiggadsz, és nem idegeled tovább a többieket.És szerintem nem ártana bocsánatot kérned, Willow-t rendesen megrémisztetted.
– Megígérem. Elindulok és sorra veszem az összes embert, akinek az agyára mentem ma este. El fog tartani egy ideig.

Kapcsolódó szócikkek: Jax Payne
Bookaholic77 >!

Nem tudom, miért gondolják egyesek, hogy ha pénzük van, az már automatikusan feloldja őket az alól, hogy emberként viselkedjenek.

Bookaholic77 >!

Két teljesen különböző világ vagyunk, amik egyszerre vonzzák és taszítják egymást. Egy belső hang azt súgja; tedd meg végre! Ne gondolkodj, csak élvezd a pillanatot! Csak az itt és a most számít. A szívem mélyén azonban tudom, hogy én csak vesztes lehetek ebben a játékban.

Bookaholic77 >!

Jax veszedelmes pasi. Veszedelmesen csábító, az a típus, akinek megvan a képessége rá, hogy megbabonázza a nőket, én pedig nem vagyok az a fajta lány, aki könnyen túllép az ilyesmin. Engem egy ilyen férfi összetörhet úgy, hogy soha többé nem szedem össze a darabjaimat.

Bookaholic77 >!

Mekkora esélye van a túlélésre egy kapcsolatnak, amelyik nem bírja ki még a nappali világosságot sem.

fairy22e>!

– Az olyan embereknek, mint én, nincsenek barátai. Alkalmazottai vannak, tanácsadói meg ügyvédei, paraziták, akik belőle élnek. George sem a barátom, Lily, hanem a menedzserem,és mellesleg a szórakoztatóipar legnagyobb kujonja. Bocsáss meg, ha Hollywood legdörzsöltebb gengsztere előtt nem fedtem fel az érzéseimet.

KMReni P>!

„Csak még egy napot – alkudozok a bennem lakó gyenge és önző rohadékkal.”

KMReni P>!

„Három hónapja vágyom rá, hogy megtegyem, minden kicseszett nappal egyre jobban sóvárgok utána. De mintha el lennék átkozva, minél jobban szeretném helyrehozni a dolgokat, annál inkább elszarok mindent.”

KMReni P>!

„Néha engem is tartania kell valakinek, és ilyenkor egy erős férfire van szükségem, Jackson. Egy férfire, akiben teljesen megbízhatok. Nem tökéletes férfire, vagy olyanra, aki sosem követ el hibát, hanem olyanra, akivel egymásba kapaszkodhatunk, ha tombol a vihar. Ez a dolog – mutatok kettőnk közé –, kölcsönös kell, hogy legyen.”