Vérrel, ​szívvel, szerelemmel 26 csillagozás

Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Mija, a talpraesett japán fotóriporter Los Angelesbe utazik, hogy megtalálja soha nem látott apját. Ryo, a japán származású ex-zsaru vállalja, hogy segít neki a kutatásban. A szálak a jakuzához vezetnek, és a fiatalok hamarosan azon kapják magukat, hogy az életükért futnak. Miközben próbálják megfejteni az ügy mögött húzódó rejtélyt, egymás előtt gondosan őrzik a saját titkaikat. Mija a származása miatti szégyenérzettel küszködik, míg Ryo elhallgatja, hogy köze van a lány apjának letartóztatásához. Ám az érzelmeiknek nem tudnak parancsolni, így a két fiatal válaszút elé kerül.
Miközben a jakuza minden erejével igyekszik őket a halál árnyékában tartani, Mija a családja iránti hűség és a férfi iránti érzelmei közt vergődik, míg Ryónak választania kell dúsgazdag barátnője és Mija között.

Magnusz, Debrecen, 2020

Garbai_Ildikó P>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Utazókönyvként olvastam. Amit itt is köszönök. Számomra ez egy egyszer olvasós, könnyed történet volt. Nagyjából tetszett csak Mija idegesített nagyon sokszor azzal, hogy nem fogta fel milyen helyzetekbe keverte magát és a többieket. A váltott szemszögnek örültem, mert mindig jó a másik szemén keresztül is nézni az eseményeket. A kötelező boldog befejezés megvolt.

meteoritastar>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Gyönygszemre bukkantam. Nem tökéletes, de nekem tetszett.
Első könyvem az írótól, de nem az utolsó.
Jakuzákról még nem olvastam.
Alapból szeretem a romantikus, nyomozós történeteket. Így egyből felfigyeltem erre a könyvre.
Bár igaz, hogy a jakuzák világába nem lépünk be, nem kapunk sok infót roluk, sött szinte semmit, inkább a határukon sétálgatunk. De így is üditő változatosság volt, hogy a hátérben a jakuza állt és nem a maffia vagy drog csempészek, erőszakos ex pasi stb.
A páros annyira aranyos volt, hogy még Mija hírtelensége, meggondolatlan cselekedetei se mérgeltek fel, /pedig volt elég belőlük/ vagy rontottak volna a történeten.
Pedig tudott alkotni a csaj. Csodálom, hogy megélte újságíróként az eddigi szülinapjait. De mint írtam, annyira szerethető volt Ryoval, hogy valamiért nem zavart Mija viselkedése. Okozott szorakoztató pillanatokat. Jót nevettem.
Amit sajnálok, hogy Ryo magánéleti gondjai nem voltak teljesen kidolgozva. Pár dolog túl nyilvánvaló vagy épp erőltetett volt. spoiler
De a legnagyobb bajom a történet vége volt. Nagyon sajnáltam, hogy olyan gyorsan le lett csapva. Szívesen része lettem volna annak a jelenetnek pl , mikor…. spoiler
Az biztos, hogy minden hibája ellenére lekötött a könyv. Megnevettetett és kalandos pillanatokban is volt részem. Nem beszélve pár forró pillanatról a páros között. A szereplőket hamar megkedveltem. Könnyed kikapcsolódás. Kedvencek közé került, mert nekem tetszett.
/ Sajna nem dedikált a könyvem :(( :(( /

Bookaholic77 >!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Nagyon tetszett! Nem olvastam még jakuzákról, a japán kultúráról romantikus történetben. Izgalmas, szenvedélyes és mozgalmas volt. Ez volt az első könyvem Remy-től, de biztos nem az utolsó!

Könyvmánia>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Az alaptörténet, vagy legalábbis annak kiindulópontja nagyon jó volt, de sajnos a kibontakozása, az akciódús jelenetek és a benne szereplő értékes kapcsolatrendszerek ellenére sem volt lenyűgöző. Számomra kissé fura volt, hogy felmerült egy bonyodalom, melynek megoldása hosszasan elhúzódott, de mire odakerültünk, szinte egy pillanat alatt lezajlott. Igaz a múlt rejtelmes szálainak kuszasága végig fenntartotta a figyelmemet, de ebben az esetben mégis némi hiányérzetet keltett bennem. Mindent összegezve nem bánom, hogy elolvastam a kötetet, mert voltak pillanatai, melyeken tényleg jót szórakoztam… :-)

Harriet P>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

A regény témája ötletes és a japán szereplőkkel egzotikus is a történet, de nem tudott magába szippantani. Egyes részeket szerettem, de aztán sok helyen olyan érzésem volt, mintha elkapkodott lenne a cselekmény kidolgozása, és bár választ talán minden kérdésemre kaptam, azért jócskán maradt bennem hiányérzet. Akcióban, romantikában azonban bővelkedett, így biztosan lesznek, akik nálam jobban fogják élvezni!

Enic>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Nem csalódtam az új kötetben sem az írónőtől. Szellemes, fordulatos, szerelmes, pont amilyet vártam. Kicsit nekem sok a szex, a kerettörténet jobban lekötött, annak ellenére, hogy nagyon szeretem a romantikus könyveket, de azért pont annyi volt, amennyi még nem haladta meg az ingerküszöbömet. Alig várom, hogy Remy Dalmore másik két, most megjelent könyvét is olvasni tudjam. Mindenkinek ajánlom, aki valami frissre és humorosra vágyik. A vége pedig… remélem nem spoilerezek azzal, hogy végre nem agyonnyálazott csattanót kaptunk, hanem… Na mindegy, majd elolvassátok, megtudjátok! ;)

Lara0922>!
Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Nem volt rossz a történet, a nyelvezettel sem volt baj. A vége nekem összecsapottnak tűnt, mintha lejárt volna az írásra szánt határidő, és gyorsan be kellett fejezni.

Remy Dalmore: Vérrel, szívvel, szerelemmel

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy előolvastam a könyvet. :)
Az első soroktól kezdve magába szippantott. Mija vagány, kissé szeleburdi, de nem fél semmitől. Ryo nem az a tipikus macsó, de helyén az esze, és azonnal felfigyel a talpraesett lányra.
Izgalmas, akciódús regény, ugyanakkor tele romantikával, és a két szerethető főhős között érezhetően működik a kémia. A nyomozás szál külön pluszt ad neki, végig izgultam, hogy vallják már be egymásnak a titkaikat, amik a boldogságuk útjába állnak.
Ajánlom a romantikus krimi kedvelőinek!

– Vérzel! Úristen! Hívjunk mentőt!
– Dehogy hívunk! Hazamegyünk és bekötözöl.
– Én? – kapott a mellkasához Mija. – Riporter vagyok, nem patológus!
– Minek ide patológus? – fortyant fel Ryo. – Még élek!
– De már nem sokáig, mert elvérzel!
– Nyugi, nem lesz rá időm! Már jóval előtte infarktust kapok miattad.

KLAU95 P>!

Juriko hatalmas kacajjal vetette hátra magát a rattan fotelben. Ryo gyanakodva pillantott Mijára.
– Mert most mi van? … Mit mondtam?
– Azt,hogy kicsi a pöcsöd – felelte a lány kuncogva.
– Na, jó! – csattant fel megjátszott dühöngéssel Ryo. – Többet nem tanulok a nagyanyáddal.

271. oldal, Epilógus

Nikolett0907 P>!

Harákolva kapott a torkához, mintha ezzel meg tudná állítani a tűzforró, keserű folyadékot, aminek csak igen kis hányada indult a nyelőcsöve felé.

– És mit szól a feleséged, hogy a szabadidődben, a saját autódon idegen nőket furikázol?
– Egyelőre semmit – vigyorodott el szélesen Ryo –, mert szingli vagyok.
Mija összerántotta a szemöldökét.
– Azok a nők, nem?
– Kik?
– A szinglik. A férfiak maximum magányosak lehetnek.
– Te feminista vagy? Egyenlő jogokat követelek!
– Oké! – bólintott a lány, és a belső visszapillantóra bökött. – Van rúzsom, akarsz sminkelni?
– Kemény riposzt volt! – kapott a mellkasához Ryo megjátszott sértettséggel.

– Ismered a mondást, nem? Amikor fáj, figyelj, mert az élet valamit tanítani akar neked!
– Kösz, de nem kell. Pontosan tudom, Tokió milyen messze van Los Angelestől.
– Az igaz szerelem legyőzi az akadályokat.
– Fogadjunk, hogy már megint valami romantikus fost olvasol!
– Muszáj, különben halálra unom magam – jajdult fel Sacsiko. – Tök üres az épület, mindent elvittek, és egyedül vagyok. Na, gyerünk, bébi, mesélj a szamurájodról!

– Szeretnék tőled kérni valamit!
– A válaszom, igen – rebegte elhaló hangon Linda.
– Ennek örülök – bólintott Ryo –, mert azt kérem, hogy… menj a picsába!

– Megőrültél?!
– Seggfej! – vágta a fejéhez Mija az egyetlen sértő szót, ami hirtelen eszébe jutott angolul. – Nincs jogod erőszakoskodni velem!
– Csak gondolkodni akartam – csattant fel a férfi a kezét dédelgetve.
– Gondolkodj azon, hogyan illik viselkedni egy nővel! – sziszegte a lány, majd remegő kézzel feltépte a kocsi ajtaját. – Tudtam, hogy nem stimmel veled valami.
Ryo szeme veszedelmesen villant, a hangja egy oktávval mélyebb és fenyegetőbb lett.
– Fura, ha valaki használja az agyát, mielőtt fejjel megy a falnak?
– Na, most jön a duma a hülye nőkről ugye? – fortyant fel Mija.
– Én ilyet nem mondtam!
– De gondoltad! – sziszegte a lány, és kiugrott a kocsiból, majd visszahajolva a középső ujját mutatta, közben diadalmasan kivágta a másik sértést, ami beugrott. – Kapd be, macsó pöcs!

bambali>!

– Legalább egy fényképet lőttél volna!
– Persze, ha nem éppen az életedért küzdök!
– Az én életemért? – kapkodott levegő után Ryo.
– Bajban voltál.
– Te sodortál bele!
– Olcsó kifogás! Kértem, hogy segíts?
– Nem, de…
– Jellemző, hogy mindig a nőknek kell megoldaniuk a férfiak gondjait. Belemásznak a fekáliába, aztán meg jön, hogy „persze, mert miattad…”!

bambali>!

– Szóval egy nő – morogta maga elé Ryo.
– Igen, ane-szan egy nő, de neki nincs hatalma.
– Dehogy nincs. A nőknek mindig van hatalmuk – sóhajtotta a férfi Mija mellére pillantva.
– Te sem a fejedben hordod az eszedet – húzta el a száját a lány.
Ryo az ajkát megnyalva húzódott közelebb hozzá.
– Akarod, hogy az eszemre hallgassak? – kérdezte suttogva.
Mija ölében édesen fájdalmas nyilallással jelentkezett a vágy, ahogy a combjának nyomódó keménységet megérezte. Lepillantott, és legnagyobb örömére nem a távkapcsoló szorult kettejük közé.

Kapcsolódó szócikkek: távkapcsoló