Tüske ​és a miértek azértje 4 csillagozás

Remy Dalmore: Tüske és a miértek azértje

„Minden ​miértnek van egy azértje”, mondogatta anyám, valahányszor a sürgősségire rohant velem. Sokszor előfordult, mert eleven gyerek voltam, a testi korlátaimat határtalan önbizalommal lépegettem át, és általában baleset lett a vége. Bár, végül is, túléltem eseménydús gyerekkoromat, és a szeleburdiságom időközben szövetséget kötött a józan ésszel, ezek a miértek mindmáig elkísértek. Ahogy a fura balesetek is.

És most ismét felfordul körülöttem a világ – épp a harmincnyolcadik születésnapomon… Ártatlan mozizásnak indul, amely aztán Keanu Reeves elrablásába torkollik, kutyalopásban folytatódik, motorosok üldöznek, lődözgetnek ránk, lepaktálunk pakisztáni hentesekkel, japán szusifőzőknek álcázott kínai fegyverkereskedőkkel, miközben Los Angeles összes rendőre és ügynöke ránk vadászik… no meg arra a szigorúan titkos, nem földi eredetű kütyüre, amelyet a NASA-tól loptak el ismeretlen tetvesek, és naná, hogy hozzánk került. Mint kiderült, az Apokalipszis fegyverét tartjuk a… (tovább)

Delta Vision, Budapest, 2020

Bree Cooper / Tüske · Cherrie Lee / Zombi · Russel Willson

bambali>!
Remy Dalmore: Tüske és a miértek azértje

Elsők között olvashattam a Tüske folytatását, és ezúttal sem csalódtam az írónőben. Mintha egy érzelmi hullámvasúton ültem volna, ahol Remy Dalmore tényszerűen megállapított valamit, amivel teljesen egyetértettem, azután az orrom alá dörgölte, hogy „biztos úgy van?”. A választ pedig rám bízta, nem győzködött az igazáról.
Vitathatatlan tény, hogy az egyik kedvenc kortárs íróm. Nem csak emiatt, hanem azért is, mert a könyveit kézbe véve teljesen beszippantanak az általa teremtett történetek, világok.
Ez a történet a könnyed hangvétel ellenére komoly témákkal foglalkozik, mindezt a humor köntösébe bújtatva, márpedig Remy Dalmore humora gyilkos.
Nincs rózsaszín felhő, Tüsi kétségbeesetten próbálja túlélni a mindennapokat, miközben egyszerre igyekszik megalapozni a jövőjét és rendezni a múltbeli tévedéseit, és emiatt jónéhány hibás döntést hoz. Talán ettől olyan emberi és szerethető. Rá jellemzően hamar mond ítéletet, azután értetlenül szemléli azokat, akiknek megegyezik a véleménye az övével. Ezt a kettősséget szeretem benne a legjobban.
A részeges főtisztek telitalálat volt, a pakisztáni hentesek pedig mindent vittek! Zombi és a kutya viszonyában első pillanattól érezhető volt, hogy ki a főnök. A nyomozás során végig egyértelmű gyanúsítottam volt, azután a könyv végén a duplacsavar földhöz vágott. Chadre először nagyon haragudtam, végül már őt sajnáltam a legjobban. Mit csináltál, Tüsi???
Olvassátok, merüljetek el benne és jegyezzétek meg Remy Dalmore nevét! Biztos, hogy a jövőben tartogat még nekünk meglepetéseket, és alig várom a folytatást!

SchizoVampire P>!

Nincs perspektívám, semmi nem motivál, teljesen feleslegesnek érzem magam.

Kapcsolódó szócikkek: Bree Cooper / Tüske
SchizoVampire P>!

– Ne adjál már neki többet! – fedem meg Zombit, mert még a forró csoki mellé adott kekszet is megpróbálja beletukmálni az ebbe.
    – Azt akarom, hogy tojjon.
    – Nyugi, fog.
    – De én most akarom!
    – Nem mindegy neked, mikor csinálja össze magát?
    – Nem, mert gondolkodtam.
    Így már értek mindent. Tény és való, ha öriharim gondolkodni kezd, attól nem csak a kutya, de ijedtemben még én is összeszarom magam.

SchizoVampire P>!

Gyakrabban kellene összeveretnie magát, nem is értem miért nem jár mindig talpig véraláfutásban.

Kapcsolódó szócikkek: Bree Cooper / Tüske
SchizoVampire P>!

– Most mit izélsz? – röhögcsél Zombi. – Attól, hogy megnézlek, még nem leszel terhes.
    – Hát, szerintem te amúgy sem tudnál…
    – Kipróbáljuk? – kacsint rám lelkesen.
    – Na, kopj le!

SchizoVampire P>!

[…] – A földönkívüliek köztünk járnak, hidd el, Tüsi!
    Elhiszem. Egyértelműen. Hiszen az egyikük itt ül mellettem.

SchizoVampire P>!

Keanu Reevesnek ki nem engedné, hogy markolássza?

Kapcsolódó szócikkek: Keanu Reeves
SchizoVampire P>!

– Eltört a fejesek miatt szegény kislábujjam!
– Mert hülye vagy, és megtámadtál egy kerti törpét.

SchizoVampire P>!

A dresszkód ezen a környéken farmergatya, kockás ing és bőrmellény, kiegészítve helyes, fejpánt formán összetekert kendővel. Még a két nagydarab fején is ott figyel az alkalmi hajzabola, bár azt nem tudom, mit akarnak vele hátrafogni, mert tök kopaszok.
    Talán a csekélyke IQ-jukat próbálják ily módon csapdába ejteni?