Állam- ​és nemzetépítés a Nyugat-Balkánon 1 csillagozás

Reményi Péter (szerk.): Állam- és nemzetépítés a Nyugat-Balkánon

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Publikon, Pécs, 2014

csgabi P>!
Reményi Péter (szerk.): Állam- és nemzetépítés a Nyugat-Balkánon

Örültem, hogy jókor került a kezembe a könyv. Kadare könyvét olvastam éppen, létrehoztam a Balkán zónát, és akkor elém került feldolgozásra ez a remek tanulmánykötet, aminek feldolgozás után persze nem bírtam ellenállni.
Volt szó – többek között – a háború utáni Horvátország társadalmának reintegrálásáról, Koszovó külpolitikájáról, Szerbia EU-csatlakozási törekvéseiről, Bosznia-Hercegovina gazdaságáról, és szintén Bosznia-Hercegovina „vallási köntösben felerősödő nemzeti identitástudatáról”. De olvashattam tanulmányt Törökország és a Balkán, Olaszország és a Balkán illetve Oroszország és a Balkán kapcsolatáról is.
Izgalmas volt, megmutatta egy olyan részét Európának, ami iránt magamtól nem érdeklődnék. Később is elő fogom venni ezt a könyvet, mert ez olyan, amit többször is kézbe vesz az ember, újraolvassa – akár az egészet, akár egy-egy tanulmányt.

Losoncz Márk – Rácz Krisztina (szerk.): A vajdasági magyarok politikai eszmetörténete és önszerveződése (1989-1999)
Ledács Kiss Jenő (szerk.): A Nyugat-Balkán
Gombos József: Két évszázad finn politikatörténete 1809–2006
Apró István – Paál Vince (szerk.): A határon túli magyar sajtó Trianontól a XX. század végéig
Huzsvár László: Sajtóapostolból apostolutód
Pénzváltó Nikolett: Törökország orosz rulettje
Major Nándor: Kisebbségi breviárium
Barbara Jelavich: A Balkán története I-II.
Simon János (szerk.): Huszonöt éve szabadon Közép-Európában
Koller Boglárka – Marsai Viktor (szerk.): Magyarország Európában, Európa a világban