Barátom, Rézfejű egy pálinkásüveggel könnyedén fejbesújtotta a Kormányost, aztán a tőle megszokott udvariassággal, mintegy kedvesen invitálva, ahogy a fogorvosok szólítják be a következő pácienst, vigyorogva odaszólt az uraknak: "Parancsol még valaki?' A Kormányos bezúzott fejjel hanyatlott a véres üvegcserepek közé a padlóra, és egy pillanatra, mint vihar előtti szélcsend, némaság állt be.
Vissza a pokolba! 90 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 1936
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világvárosi regények
Enciklopédia 1
Most olvassa 3
Várólistára tette 12
Kívánságlistára tette 7

Kiemelt értékelések


Szerintem ez a kis történet ideális hosszúságú és kidolgozottságú. Lehet, kikapok, de a legtöbb Rejtő-regényt el lehetett volna intézni ennyivel, és akkor az olvasásuk alatt nem érne utol bizonyos időközönként a halálos unalom. Tudjátok, az a fajta, amikor ölni tudnánk valami izgalomért, hogy ne üljön a történet… akár egy húszoldalas dzsungelleírás, tizenöt oldalas homokvihar, bármi… csak mozduljon valami.
Nyilván, semmi extra nincs a történetben, jól megszokott kis sivatagi események egy-két csavarral. Nincs túlírva, pörgős. Amíg a telefonom rendszert frissített, elolvastam a könyvecske felét.


Nem vagyok nagy Rejtő rajongó, de ez a rövid kis történet pont elég volt ahhoz, hogy ne unjam meg. Már-már majdnem azt írom, hogy tetszett. Adott három jó barát, akik unalmukból, emberségből, de inkább a pénz miatt segítenek egy fiatalon, akinek a testvérét egy félreértés miatt az idegenlégióból kell visszahozni. Tetszettek a találó nevek, mint Csenevész, Rézfejű, Bobi és Füttyös. Természetesen vannak hihetetlen kalandok, rafinált átejtések, Afrika viszontagságait túlélő megpróbáltatások. Ami ebben a könyvben csodálatos, hogy a három jó barát valóban igaz barát. Mire a könyvecske végére érünk, már nem csak hárman vannak, hanem többen, és a pénz senkinek sem veszi el az eszét.
Így az értékelést írva, be kell, hogy valljam, hogy nem is volt olyan rossz.


Tipikus Rejtő-kisregény volt, főleg A három testőr után olvasva érzem így, hisz az alapötlet megegyezett: egy lány, három remek gazember és a szökés a légióból mind ez humorral fűszerezve. Az egyetlen különbség az volt, hogy itt a hölgy a kezét az áldozatnak nyújtotta. Könnyed és rövid olvasmány, amely ellazít egy pár órára és mosolyt csal az arcodra.


Ismét egy gyöngyszemet olvashattam Rejtőtől! Igazán lélekmelengető kikapcsolódást nyújtott. Imádom ezeket a melák, lázadó, keménykötésű, bajkeverő, de emellett melegszívű, szeretnivaló karaktereket, akiket megteremtett a könyveiben. A humor pedig, amivel a legborzasztóbb eseményeket is képes tálalni, fantasztikus.


Rejtő egy rövidke gyöngyszeme. Nekem nagyon tetszett a történet, rövidsége ellenére fordulatos és izgalmas, klasszikus Rejtő-féle légiós történet. Részemről biztosan nem utoljára olvasva.
Népszerű idézetek




Barátom, Rézfejű egy pálinkásüveggel könnyedén fejbe sújtotta a Kormányost, aztán a tőle megszokott udvariassággal, mintegy kedvesen invitálva, ahogy a fogorvosok szólítják be a következő pácienst, vigyorogva odaszólt az uraknak: „Parancsol még valaki?"
(első mondat)




A marseille-i kikötőnek megvannak a maga íratlan, de az írottnál is szigorúbb törvényei. Azért szigorúbb, mert aránylag igen csekély törvénysértésekért agyonveretéssel fizetnek. Ilyen törvény például, hogy: “ne avatkozz a te felebarátod magánügyeibe, sem kíváncsiságból, sem erkölcsi felháborodásból, sem részvétből, sem anyagi érdekből és egyáltalán semmiféle oknál fogva, hacsak valami jogod, vagy közöd nincs hozzá.”




Délelőtt tizenegy óra felé hatvanöt fok volt, s még száztíz kilométer, két napi út választott el Beni Abbestől. Saját verejtékünkben fürödve, szédelegve és káprázva ültünk a magas nyeregben. Hogy mit jelent ilyen állapotban a himbáló tevén menni, amelyik egy oldalon lévő két lábával lép egyszerre, és valószínűleg azért nevezik a sivatag hajójának, mert állandóan tengeri betegséget okoz? Ezt nem tudja elképzelni senki, nem tudja leírni író!
Hasonló könyvek címkék alapján
- Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül 89% ·
Összehasonlítás - Böszörményi Gyula: Szer'usz világ 95% ·
Összehasonlítás - Fehér Klára: Bezzeg az én időmben 95% ·
Összehasonlítás - Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő 93% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: Égigérő fű 94% ·
Összehasonlítás - Aszlányi Károly: Hét pofon 87% ·
Összehasonlítás - Charles Lorre: Csempészháború ·
Összehasonlítás - Babits Mihály: Hatholdas rózsakert 86% ·
Összehasonlítás - Helen Fielding: Bridget Jones naplója 80% ·
Összehasonlítás - Kockás Pierre: Lorre meg én 66% ·
Összehasonlítás