Trópusi ​pokol 61 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

– Sok szépet látott maga, Herr Haftl. De bizonyára meg is szenvedett érte. Azt mondják, a légióban szörnyű sorsuk van az embereknek.
– A légióban! Kvatsch! Sohasem lesz olyan jó dolgom, mint ott volt. Mióta eljöttem, hat és fél kilót fogytam…

A walesi herceg már négy napja nem ment ki a kapun, mert rongyos volt a nadrágja. Nem a jó megjelenés szabályait becsülte ennyire, hanem inkább attól tartott, hogy a káplár, akitől nagyon félt, kihallgatásra küldi, és két hét celulle-büntetésre terjeszti fel.

Barátom, Rézfejű egy pálinkásüveggel könnyedén fejbesújtotta a Kormányost, aztán a tőle megszokott udvariassággal, mintegy kedvesen invitálva, ahogy a fogorvosok szólítják a kövekző pácienst, vigyorogva odaszólt az uraknak: „Parancsol még valaki?”

Eredeti megjelenés éve: 1937

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Világvárosi regények · Szórakoztató Regénytár Szukits

Adamo Books, Budapest, 2021
ISBN: 9786156377616
PairDime, Szeged, 2018
ISBN: 9786155950353

Trillian>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Mint eddig minden Rejtő könyv, ez is jó volt. Ahogy a kisregényeinél lenni szokott, ez is kissé kidolgozatlan volt, cserébe tengernyi dolgot belesűrített, így igen eseménydús történetet olvashattam. Ezúttal a légióba pár rabló áll be, természetesen a szerelmi szál most sem maradhatott el. Sok szereplő volt sok indítékkal, szerencsére a humor sem maradt el, illetve a szokásos spoiler. Kellemes szórakozást nyújtott.

Habók P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Ezeket e történeteket már mind olvastam, sokkal kidolgozottabban, részletesebben és több humorral (és persze más címmel). De egy olvasásra így is jók.

Póli_Róbert>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Úgyszólván szokásos történte, rejtői stílusban. És szokásosan ott a boldognak tekinthető végkifejlet. Amúgy spoiler.

AnitaZoé P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Az általam olvasott könyvben három légiós történet szerepelt. Majdnem egy kaptafa, kicsit vótmá' érzésem volt olvasás közben, de attól még tudtam szórakozni rajtuk. De nem voltak túl maradandóak. Kicsivel az olvasás befejezése után már gondolkodni kell, hogy mi is történt.

1. Trópusi pokol
2. Az ellopott század
3. Vissza a pokolba!

Barátság, ellenlábasok, bűntény, félreértések, légió, humor, a Nő. Kimeríthetetlen téma. Mondjuk a Vissza a pokolba! c. történetben meglepődtem, hogy nem úgy alakul a szerelmi szál, ahogy megszoktuk.

tigi5 IP>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

No, ez már inkább emlékeztetett Rejtőre, mint az előző. Tetszett, de hiányoztak a részletek, tudtam volna még olvasni.

alaurent P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Légió, félreértés, személycsere, szökés, szerelem – majd minden Rejtő-könyv ezekre e klisékre épül, az egyik szerencsésebben ötvözi a humort és a komolyságot, a másik kevésbé. Ez talán az utóbbiak közé tartozik, de nagyon olvasmányos, csaknem gördülékeny, kalandos és szórakoztató. Strandra való olvasmány.

korkata>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Három rövid történetet tartalmaz ez a kötet. Mindhárom légiós történet izgalommal, kalanddal, romantikával teli. A végén természetesen nem marad el a megszokott happy end. Nekem egy kicsit hiányzott a humor. Az izgalom némileg kárpótolt, én mégis jobban szeretem a humoros Rejtőt.

Tíci>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

No, ez eléggé középszerű volt, vannak sokkalta jobbak is. Az ötletek a szokásosak, csak valahogy nem sikerült úgy igazán egybegyúrni az egészet.

Timberwolfes>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

Rejtő az Rejtő. Most ismét a légióba kalauzol el minket 3 különböző történet. Van itt kaland, humor, romantika és persze happy end. Minden Rejtő regény elengedhetetlen keveréke.

mohapapa I>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Trópusi pokol

A könyvbe, s ez sehol sincsen feltüntetve, a konkrét darabok kezdetén kívül, az alábbi füzetkéket fogta egybe a kiadó:
Trópusi pokol
Az ellopott század
Vissza a pokolba!

Az első és darab tipikus ponyva-irodalom. Cselekményes, egyszerű, semmi különös. A második kettő fel-felvillant valamit az „igazi” Rejtő humorából, játékosságából, pesti légionáriusságából. Nagyot nem ütnek azonban ezek sem. Kiteljesítik a rejtői művek komplex ismeretetét, de ennyi, pont, találtuk a padláson, és hozzá tartozik.

Habók P>!

Micsuri bájos kis japán teremtés volt, és vizespohárból itta a rumot.

Vissza a pokolba

Szelén>!

Ne kínozza magát barátom, – vigasztalta Von Strasser – végre is minden mindegy. Ez a rendszer, amelyben az élet nagy parádéja vonul fel, nemcsak végtelenül komplikált és szomorú, hanem örökkévalóan bölcs is. Ne túlozzuk el az epizódok jelentőségét. Bizonyos szemszögből nézve minden csak epizód. Percek, századok, emberek, fajták, könnyek, örömök, háborúk és hangulatok: minden csak epizód, minden csak részlete az ismeretlen Egésznek.

NewL P>!

Az ezredes sajnálattal közölte a rendőrséggel, miszerint hiányos emberismeretük folytán nincsenek abban a helyzetben, hogy bankrablókat képesek legyenek felismerni pusztán az elkövetett bűncselekmény alapján. Tehát közelebbi személyleírást kér. A rendőrség azt felelte, hogy három középtermetű emberről van szó. Az ezredes válasza megint rendkívül udvarias volt. Felhívta a rendőrség figyelmét arra a körülményre, hogy a légiónak igen sok középtermetű katonája van és legnagyobb sajnálatára, ilyen deliktumért sem áll módjában senkit letartóztatni.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Ki hinné, hogy Namasz-Rumbáig mindössze kilenc áldozatot szedett magának átkelési vámul a Gidi sivatag? Az emberek nem is tudják önmagukról, hogy milyen erősek. Az emberi erők végső határát csak a legfelsőbb
hadvezetőség tudja számokban kifejezni, kilométerekben, időegységekben, súlyelosztásban megnevezni. Igaz, hogy ezzel szemben az a hadsereg, amelyet Napoleon kiéhezetten és megfagyva hozott haza Oroszországból, egy
sportegyesület díszfelvonulását reprezentálta volna a légiónak ama két százada mellett, amely Namasz-Rumbába érkezett. Ember, állat, ruha, fegyver, egyformán szürke volt a portól, cafatokban szakadt le róluk a felszerelés és a
katonák átlagos testsúlya negyvenhét és ötvenöt között ingadozott.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Este volt. Az oázis hűs csendjébe néha távoli vadállatok hörgése hallatszott és álmukból felriadt tevék felelgettek rá rémülten. A vad thimián-fű kesernyés, mentolos
illata nehezedett a levegőre és a pálmák széles, sötét levelei olykor összezördültek egy-egy tovalopódzó majom fürge teste mögött.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

megismerkedett a kininsüketség érzésével: a fülében zúgó, csengő-bongó, csilingelő harangok és csengetyűk templomi orkeszterével.

Mindenkinek van titka. Az
egész földrész, forróságával, dzsungeleivel, mocsaraival és pálmáival maga a Titok volt anyagba formálva.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Úristen, milyen messze van még! És ember, állat egyaránt a végkimerüléssel küzd máris. Van-e joga hozzá,

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Ubangi-Sári őserdeiben az emberevő Nyam-Nyamok és a törpe Pigmeusok, akik hullaméreggel preparált nyilaik hegyén a láthatatlan, gyorsanölő
végzetet tartják készen minden cserje, minden kőrakás mögött. Itt nem is a láz, nem is a csontokat őrlő általános rheuma pusztít, hanem az idegbaj. A halálos, nagy csönd, a dúslombú fák izzadó bőrlevelein leselkedő fantomok s
penészszagú párái a földnek, valami furcsa ragályos melankóliát tenyésztenek ki, amelynek következtében sokszor járványszerűen lép fel az öngyilkosság és az ámokfutás.

Szelén>!

Van-e joga hozzá, kérdezi önmagától a kapitány, egyik embernek ahhoz, hogy bármiféle érdekközösség céljai miatt több embertársát ilyen boszorkánypróbának is beillő menetelésre kényszerítse?