Vesztegzár ​a Grand Hotelben 16 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard) – Cs. Horváth Tibor – Korcsmáros Pál: Vesztegzár a Grand Hotelben

Rejtő egyik legismertebb és legmulatságosabb regénye ez. A banánoxid nevű találmány vegyi képletének megszerzéséért folyó harc a bubópestises megbetegedés ürügyén vesztegzár alá helyezett nemzetközi közönséggel, minden rendű és rangú szélhámossal zsúfolt Grand Hotelben zajlik. Bár az okmány megszerzése csak egypár titokzatos személy érdeke, mégis, a kényszerű bezártság nyomasztó hatására a legkülönfélébb rejtélyes eseményekbe keveredik bele a hotel szinte minden egyes lakója, hogy azután az óriási kavarodásban lelepleződjenek az igazi bűnözők, és a fejtetőre állított kalandok során egymásra találjanak az igazi szerelmesek – és az okmány hivatott tulajdonosai, illetve őrzői is.
Rejtőnek ebből a regényéből készült a Meztelen diplomata című, nagy sikerű filmvígjáték is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rejtő-sorozat Ifjúsági

Ifjúsági, Budapest, 1988
32 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Korcsmáros Pál

Dénes_Gabriella >!

Sokk jobban élveztem ezt a képregényt, mint a többit, ugyanis idén olvastam a regényt, amelynek alapján készült, és még elég jól emlékeztem a cselekményre. S bár a sorozat tagjai egyenként is élvezhetőek, minden potenciális humort átmentettek a képregényekbe, azért mégiscsak teljesebbnek tűnik így, hogy a regénnyel megágyaztam neki.
A banánoxid ötlete mindig is nagyon tetszett. És a köré szőtt történet meg egyenesen izgalmas, helyenként humorbombával tuningolva.