Megjelenésének várható időpontja: 2024. május 21.

Az ​úr a pokolban is úr 109 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

De la Motte táborszernagy leánya, Yvonne, szokása szerint százas sebességgel rohant a marokkói úton, mikor is a jobb első kerék defektet kapott. Az autó nagy csörömpöléssel egy fának ütközve megállt. Ekkor tűnt fel a közelben az úriember, aki kilométerköveket festett. Ő volt Vicomte D'Alarcone, a 143-as számú közlegény, a marokkói helyőrségből. Mindent eldobva ugyan nem, de a lány segítségére sietett. Yvonne az ellenállhatatlan fiatalembert tréfából meghívta a kormányzóságra egy teára, nem tudva, hogy ezzel milyen hatalmas botrányt kavar…

1937 március 7-én délután, 4 és 6 óra között Lorimer De la Motte tábornok fogadódélutánján a kormányzósági palotában, a legelőkelőbb katonai és polgári személyek társaságában megjelent a 143-as számú közlegény. Hogy a botrány ne kerüljön napvilágra, hősünket áthelyezték Agadir poklába. De mivel a fiatalok szerelemre lobbantak, és egy úr a pokolban is úr, a kacagtató kalandok során a két fiatal is újra egymásra talál…

Eredeti megjelenés éve: 1938

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Világvárosi regények · Szórakoztató Regénytár Szukits · Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

Adamo Books, Szarvas, 2024
puhatáblás · ISBN: 9789634538325 · Megjelenés időpontja: 2024. május 21.
ISBN: 9786156377456
Merényi, Budapest, 2019
Felolvasta: Reviczky Gábor

pannik >!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Nagyon könnyed, nagyon frappáns, rövid de velős.
Ez egy klasszikus légiós történet kicsiben.
Mármint itt semmi nincs túlbonyolítva és bőlére eresztve, olyan mintha a légiós regények miniatűr változata lenne, de a maga nemében mindent tartalmazott amiért Rejtőt szeretem (humor, stílus, feszültség, izgalom, egy csöpp romantika, fordulatok, tisztesség és talán még mást is de ez is elég egy 164 oldalas kisregényben :))
Nagyon szerettem olvasni, teljes kikapcsolódás.
Kár, hogy ilyen rövid, egy lélegzetvételre elolvasható.

Garbai_Ildikó P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Könnyed, szórakoztató, kalandos történet. Néha nem találom a hangot Rejtővel de az nem most volt. D'Alarcone nem mindennapi személyiség és végig önmaga volt semmi nem zökkentette ki. Imádtam. :)

tintapaca>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

A könyv maga nem rossz. Sokszor megmosolyogtatott. Ugyanakkor én nem szeretem Rejtő könyveit. Ebbe is azért vágtam bele, hogy hátha csak rossz könyv került a kezembe legutóbb, de nem. Ezzel sem tudtam megkedvelni sajnos, pedig tudom hogy sokan szeretik. Nem tudom szeretni a főhőst, túl tenyérbemászó számomra. És ez az ellenérzés végigkísér az egész könyvön.

marilyn_marilyn>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Nem egy hosszú történet, de annál szórakoztatóbb volt. Egyszerűen fenomenális, ahogyan Rejtő Jenő játszik a szavakkal.
Hogy mire nem képes egy szerelmes közlegény. :)

nagy_anikó>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Soha nem értettem, miért olvassa el a férjem többször is a Rejtő könyveket. Mostmár értem. Fergeteges humorral megáldott történet volt. Imádtam minden sorát. Kincstári vödör, mely elvesztéséért halálbűntetés jár … és hasonló szösszenetek. Vonaton olvastam, ezt másnak nem ajánlom, mert a hangos röhögés bizony néha kínos tud lenni. És egy úriember bizony minden körülmény között úr – bizony a pokolban is. Szerencsére főhősünk oda nem jutott el, bár nem kevés helyen fordul meg.

babgul>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Tökéletesen vezetett remek történet szórakoztató stílusban. A főhősbe egyszerűen beleszerettem: ritka az ilyen igazi úriember manapság. Nincs megállás, jöhet a következő Rejtő könyv.

Everrie>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Ez az első Rejtő könyv, amit olvastam. Imádom ezt a tematikát és ezt a humort, szóval tuti, hogy ezek a könyvek fognak tetszeni a későbbiekben is a legjobban. (Mármint a légiós történetek) Szórakoztató, figyelmet megragadó és izgalmas!

modus_operandi>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Nem is értem, hogy nem akadt a kezembe még Rejtő.Pedig annyira jó volt!
Biztosra veszem, hogy ez csak a kezdete volt egy rejtői korszaknak. :)

Tíci>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az úr a pokolban is úr

Szintén egy kellőképpen szórakoztató, jól sikerült darab. Bírom azokat a rejtői főhősöket, akik egyből lenyűgöznek, még ha nagyjából egy kaptafára íródtak is, azért nagyon lehet őket kedvelni.

pannik>!

Egy bölcs mondás szerint nem az iskolá­nak, hanem az életnek tanulunk.

Arianrhod P>!

A valóság hasonlít a drágakőhöz, annyit csiszolják, mire forgalomba kerül, hogy egészen más lesz, mint amilyen eredetileg volt.

Arianrhod P>!

– Maga egész jóravaló lázadó, – mondta D’Alarcone, – de sajnos, mi a szolgálati helyünket egy közlegény intézkedésére nem hagyhatjuk el. Ez szépséghibája a francia köztársaság demokráciájának, de mégis így van.

psn>!

– Alázatosan jelentem, őrnagy úr, családunkban volt már iszákos és kártyás, és egy nagybácsim fogadásból konflison ment Párizsból Vlagyivosztokba, mindamellett katonaszökevény még nem fordult elő a famíliában, és én tisztelem a tradíciókat.

psn>!

– […] Azért, mert úr volt, most mehet a Szaharába. Mivé lesz ott abban a pokolban? Mi?!
– Alázatosan jelentem, mon commandant: az úr a pokolban is úr.

B_Panka>!

Este nyolckor a 143-as közlegény menetkészen jelentkezett az ezredirodában Le Febre kapitány előtt.
– Vakmerősége annyira elkápráztatta feletteseit – közölte a kapitány –, hogy áthelyezték az Agadir erődjébe induló rohamosztaghoz. Ott kitüntetheti magát, ha továbbra is merész lesz.
– Alázatosan köszönöm, mon commandant. Igyekezni fogok.
– Sajnálom magát, fiatalember – mondta a kapitány, akinek titokban imponált az egész eset, és most, hogy jobban megnézte a fiút, tetszett is neki. – Intelligens ember létére meggondolhatta volna, mielőtt ilyen ostobaságot tesz. Mi a fenének fogadta el azt a meghívást?
– Mert úr vagyok, mon commandant. Ez a légióban nem ritkaság.
– Rövidesen másképp fog beszélni. Azért, mert úr volt, most mehet a Szaharába. Mivé lesz ott abban a pokolban? Mi?!
– Alázatosan jelentem, mon commandant: az úr a pokolban is úr.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

— Egy bölcs mondás szerint nem az iskolá­-
nak , hanem az életnek tanulunk . Hasonlókép-
pen egy gentleman nem a társaságnak , hanem
önmagának borotválkozik .

HARMADIK FEJEZET