Az ​ellopott század 125 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

„A walesi herceg már négy napja nem ment ki a kapun, mert rongyos volt a nadrágja. Nem a jó megjelenés szabályait becsülte ennyire, hanem inkább attól tartott, hogy a káplár, akitől nagyon félt, kihallgatásra küldi és két hét celullebüntetésre terjeszti fel. Őfensége azonban nem szerette a magánzárkát, különösen a százlábúak kevéssé vonzó társasága miatt.”
Lacroix főhadnagy megszökik hogy eltűnt barátját felkutassa. Elfogják, lefokozzák és kitaszítják a légióból, de javíthatatlan, újra beáll mint közlegény, majd ismét megszökik. Ez alkalomból legénye lop egy század katonát. Az őket üldöző gyarmati hadsereg ellenére eljutnak a Szahara túlsó végére, ahol egy eltűnt barát és egy „bújkáló” oázis rejtélyére egyaránt fény derül…

Eredeti megjelenés éve: 1939

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Világvárosi regények · Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

ISBN: 9786156377418
Adamo Books, 2019
Adamo Books, 2019

NewL P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Hiába Rejtőtől a légiós könyveket szerettem mindig a legjobban. Ez is a remekművek közé tartozik, csak egy baj van vele, túl rövid.

Anó P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Rövidke történet, de hamisíthatatlanul Rejtő Légiósok, de senki sem az, akinek látszik. Az igazságért küzdő, barátját kereső Lacroix főhadnagyot lefokozzák. S hogy a ravasz gascogne-i Péter hogyan lop el egy századot, hogyan segít neki, s nyomára jutnak-e az eltűnt Hironnak? Ez kiderül a könyvből.

Morgiana>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Egy tipikus légiós Rejtő-regény, hozza, amit hoznia kell:
vidám fordulatok, csavaros eszű légionáriusok, lefokozott főhadnagyok, egy kis Szahara, hihetetlen kalandok és karakterek.
Egy gyors olvasásra pont elég, de nem ez a legjobb Rejtő-regény amit talál az ember:)

alaurent P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Egy ember becsülete a tét, és ennek visszaszerzéséért minden gaztett elkövethető – persze csak a rejtői vidám gazfickók stílusában. Az olvasása szórakoztató, a kalandok hihetetlenek, mint rendesen, a jellemek meghökkentőek és gyakran váratlan megnyilvánulás dönti halomra mindazt, amit addig képzeltünk az adott személyről. De talán ezért (is) szeretjük.

mézesmogyifelhő>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Eddig még nem csalódtam Rejtő Jenő regényeiben :) Az ellopott századot hangoskönyvben hallgattam főzés takarítás közben. Nagyon élveztem, most már azt is tudom hogyan kell ellopni egy egész századot!

maszi>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Olvastam már ezt Rejtőtől, de ez volt az első hangoskönyvem. Nem kellett volna. Nem bírtam követni, nem tetszett. Beszéltünk erről az olvasóklubban is, @Timi79 mondta, hogy legközelebb olyat válasszak, amit színész olvas fel. Így lesz!

Tíci>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Nagyon sok volt a szereplő benne, és teljesen összekavarodtam, pedig csak 2 napig tettem le pihenni. Az alapötlet vicces, de ez sem az a tökéletesen gördülékeny stílus, amit szeretek és elvárok.

Juhász_Peti>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Egy újabb becsületbeli légiós vígjáték sztori,a szokásos érekes nevű és természetű zsiványokkal. Utazáshoz kitűnő…

sipiarpi>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Az ellopott század

Klasszikus rejtői alakok, klasszikus rejtői fordulatok közepette klasszikus rejtői humorral fűszerezve megoldják a rejtélyeket.

Szelén>!

Nahát, akkor elő a coltokkal! A jó negyvenötös colttal, a mindenségit… És az idegent közvetlen közelről fejbe lövik, egyszer, kétszer, ötször, hatszor, szóval, huzamosabb ideig agyonlövik. Az a félelmetes jövevény idegenszerű mosollyal megnedvesíti az ajkait, mint valami kellemes leopárd, és így szól: „Nem fog a golyó!”
Természetes!

99. oldal (Merényi)

Szelén>!

– „Végre lepihentek. Mindenfelől sebesültek nyöszörgése hallatszott, és az őrmester, előírás szerint, torlaszt építtetett az oázis köré, kövekből…”
– Az csak akkor kell, ha szabad sivatagban táboroznak…
– Nem igaz. Az mindig kell, ha nincsenek erődben.
– Ez jó. Szóval, ha kivonulnak az erődből Marseille környékére, akkor felszedik az útburkoló kockákat, és falat építenek. Na mindegy…

95. oldal (Merényi)

Szelén>!

[…] – Warins halála csak egy jól irányzott szúrás dolga.
– És a pisztoly, az kutya?
– Nem kutya, de hangfogó kell rá.

79. oldal (Merényi)

Szelén>!

Közben Plack egyetlen, gyors, de biztos mozdulattal az alvó Pugacsev asztaláról ellopta a két ív detektívregényt!
Ez legalább tisztességes formája a helyiségben előforduló lopásoknak. Ő, kérem, őszinte! Ő nem álszenteskedik, ő nem plagizál! Plagizálni megvetendő cselekedet.
Ha ő lop, akkor nyíltan és becsületesen lop.

117. oldal (Merényi)

Szelén>!

– És kicsoda az, aki sáros bakanccsal fekszik a helyemen?
– Landondery, a gengszter. Kíméli az ágyát, ezért nappal a máséba fekszik.

psn>!

– Olykor egy lefokozás épp olyan katonai tévedésen alapulhat, mint egy előléptetés… Nem a gallér teszi a jellemet, uram, hanem az önzetlen hazaszeretet. Tiszti becsületét nem a gallérján hordja az ember…

– Jó napot!
Senki sem köszönt vissza, ami megfelelt a légióban a bevett társaságbeli formaságoknak.

psn>!

Péter Tuniszban úgy megállta a helyét, mintha már réges-régen itt élne. Elég hamar elsajátította az arab szót, és rövidesen anyanyelvükön csapta be a helybeli kereskedőket.

latinta P>!

Maya>!

– Nagy bolond vagy te, Péter…
– Az vagyok, főhadnagy úr…
– Nem vagyok főhadnagy. Engem lefokoztak.
– Az nem én voltam… Levághatják egy főhadnagyról, amit az ezredszabó a gallérra varr, de az igazi tiszt lelkéről a rozettát meg a láthatatlan színarany csillagokat ember nem távolíthatja el…mert nem is ő tette oda.

Első fejezet