A ​tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió 82 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Gorcsev ​Iván milliomosként – mert ennyit nyert a ruletten – magántitkárává fogadja Vanek urat. A furcsa öltözetű s kimért modorú gentleman egyik munkaköri kötelessége az, hogy helyettesítse Gorcsevet az idegenlégióban. Vanek úr itteni működése többször az agyvérzés közelébe juttatja elöljáróit, akiket kalap-, pontosabban kepiemeléssel köszönt, egyik bajtársának pedig elárulja, hogy ő szimbólista, s tudni illik, hogy a szimbóla egy igen finom hangszer, amit három részből kell összecsavarni… Ezenközben az igazi Gorcsev elnyeri szerelme kezét, s mellékesen visszaszerzi jövendőbeli apósa aranyból készült autóját.
„Hallották hírét a Láthatatlan Légiónak? Nem? Akkor bizonyára sohasem jártak még olyan afrikai városban, amelyben helyőrség fekszik. Vagy ha jártak is, elkerülték azokat a kedélyes helyeket, ahová szórakozni és verekedni vágyó szerény málhahordók, munka nélküli erőművészek és kedélyes közlegények járnak, hogy üres óráikat agyonverjék. Csak egyszerű és faragatlan… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: P. Howard Magvető

Magvető, Budapest, 1989
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 963141597X

Emmi_Lotta I>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

A tizennégy karátos autó egy lehelettel jobban tetszett, humorosabb volt, és a karakterek számomra szerethetőbbek.

Magvető, Budapest, 1989
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 963141597X
Filippino>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Ilyen „gyagyás” könyvet rég vettem már a kezembe, teljesen elszoktam mostanában az abszurd humortól. De teljesen rá tud hangolódni az ember, és kikapcsolni, aztán képes napokig kiszedni a kifejezéseket a műből, és szóvicceket gyártani, főleg, ha a másik fél is ismeri a művet, de legalábbis Rejtőt. A stílus ugyanis utánozhatatlan.

bagett>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Képregényben olvastam, kislánykorom kedvence: végre találtam Anette nevű hősnőt (addig mindig Anikó akartam lenni, vagy Anita :D).
Anyukám ruhája látta ennek kárát. Nem volt jó rám persze az ominózus pöttyös ruha, ennek ellenére „hordtam” mindenhova, kesztyűvel! :).
Nem ez volt az első/utolsó Rejtő élmény, de ezután mindig Gorcsev Iván volt álmaim királyfijának a neve… (később meg Senki Alfonz :D )

Ri_ver >!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Első Rejtő könyvem volt, de biztos, hogy nem az utolsó. Nagyon tetszett mindkét történet, bár A tizennégy karátos autó talán valamivel pörgősebb volt.

Ririchiyo>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Hihetetlenül szórakoztató! Ennyit még életemben nem nevettem könyvön. El sem hiszem hogy először nem akartam elolvasni. Néha kicsit belegabalyodtam, hogy hol is van épp az autó, de ettől függetlenül az egyik kedvenc könyvem lett.

Juhász_Peti >!

A nagy klassziku(sokk)!
Egyik vígjáték a másik meg szatíra. Írta akár az élet. Anno.
Nom du nom…
Igazi alvilági,perifériára szorult csodás nevű kalandorok,zsiványok és helyzetleírások lehetetlen nyelvezete kontra úrielit fetvozső
-Faites vos jeux: „Kérem, tegyék meg tétjeiket!” –
kalandjai. Jobb,mint bal…
Rendkívül olvasmányos,szórakoztató,néhol már-már fájó-fárasztó rekeszizom gyanús becsületbeli sztorik,és két remekmű Rejtő tollából. Kár lenne kihagyni….

Lipe>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A tizennégy karátos autó / A Láthatatlan Légió

Régebben olvastam már Rejtő könyveket és mindíg a hangos rötyögésemről tudta a család, hogy mit olvasok. Valahogy ez most nem így volt. Lehet nem voltam hangosan rötyögős kedvemben. :)
Laza, tele rejtett humorral. Jó… csak megfelelő hangulat kell hozzá.

padamak >!

– Ez az áthúzott „P” jelzőtábla azt jelenti, hogy itt tilos megállni!
– De uraim, én csak vezetni tudok, a képrejtvényekhez nem értek! Írják ki, hogy mit kívánnak.

70. oldal (Magvető Könyvkiadó)

Sapadtribizli>!

– […] Adj egy pohár vöröset, Kvörsen, de ne tisztán, higítsd valamivel.
Kvörsen hátraszólt:
– Két deci vörös bort, három deci rummal higítva.

262. oldal, Láthatatlan Légió (Magvető, 1989)

Katica12>!

És most az dobja rám az első követ, aki nem fél attól, hogy szájon vágom!

413. oldal, A Láthatatlan Légió

Sapadtribizli>!

Azelőtt azt mondták a légióban az eltűnt, kegyetlen őrmesterre, hogy megölték a katonák és elásták. Ma már tudjuk, hogy ez dajkamese: a Láthatatlan Légió jött érte. Ez a reális valóság.

Láthatatlan Légió, 258. old., Magvető Kiadó, 1989.