A ​három testőr Afrikában és más történetek 40 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): A három testőr Afrikában és más történetek Rejtő Jenő (P. Howard): A három testőr Afrikában és más történetek

Rejtő Jenőt utánozhatatlan humora, mesteri mondatfűzése, egyedi, könnyed stílusa a magyar irodalom egyedülálló jelenségévé avatják.Rejtő a tündérmesék világának sajátos környezetbe ültetett változatát teremti meg, ahol az alvilág kétes figurái egytől egyig úriemberek, a koldusról többnyire kiderül, hogy álruhás koronaherceg, és a szerelmesek egymásra találnak.A hat kötettel Rejtő Jenő műveinek eddigi legteljesebb gyűjteményét nyújtjuk át az Olvasóknak.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Rejtő Jenő összes művei Alexandra · Rejtő Jenő összegyűjtött művei Alexandra

Alexandra, Pécs, 2018
Alexandra, Pécs, 2011
Alexandra, Pécs, 2009

Senki Alfonz · Tuskó Hopkins · A nagy Levin

Marokkó · Szahara

Rejtő Jenő (P. Howard): A három testőr Afrikában és más történetek

Miközben e Rejtő-történeteket olvastam, folyamatosan az járt a fejemben, hogy ez a ponyva „műfaj”, milyen sokrétű is, a faék egyszerűségű művektől egészen a bonyolultabb, szofisztikáltabb stílusúakig van abban minden.
Nyilván, nem szárnyal a magasban a cselekmény egyikben sem, van egy-egy viszonylag egyszerű történet, na de a kivitelezés, az a fanyar nyelvi humor és helyzetkomikum, ami olyannyira Rejtő-specialitás, nagyot dob mindenen.

Bianka_s_treasures>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A három testőr Afrikában és más történetek

A kedvenc gyűjtőkötetem. Több regény megtalálható benne, és ezek közül is az egyik legnagyobb kedvencem, amellyel kezdődik a könyv.

A tizennégy karátos autó: ezzel a regénnyel szerettem meg Rejtő stílusát. Pörgös, humorral teli, teljesen abszurd.
°
Sárga Garnizon : rövidke, mégis aranyos történet. Nagyon megszerettem. Sárga Garnizonról korábbi könyvekben volt már említés, így örültem, hogy most erről a szökött légiónisták rejtekhelyéről olvashattam. A főszereplő itt is vicces és egy lehetetlen alak.

Az elátkozott part, A három testőr Afrikában: képregényben olvastam először mindkét összefüggő könyvet. Már akkor nagyon megszerettem. Viszont a regény természetesen sokkal részletesebb.
°
Csontbrigád: Rejtő Jenő írásaiból kirí. Egyedi rejtői humor csak itt-ott jelenik meg benne. A történet komoly és különleges. Ezt is nagyon szeretem!

Az előretolt helyőrség, Az ellopott század: tipikus rejtői humor, francia idegen légió, Afrika, aranyos történetek, happy end.

Vörös_Édua I>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A három testőr Afrikában és más történetek

Szépek ezek a gyűjtemények, csak furcsának találom, hogy a Tizennégy karátos autót ebbe a kötetbe tették, a folytatását, a Vanek úr Párizsbant pedig a „Vanek úr Párizsban” című kötetbe :D
Amúgy szép, igényes kiadványok, külön könyvekben meg nem jelent írásokkal, szösszenetekkel.. :)

Dénes_Gabriella >!

– Emberek… – suttogta elcsukló hangon –, aki ezt az ételt készítette, az Levinnél tanult… – Újabb kanállal kóstolt. – Francia, mert nem használ elég borsot… Nőtlen, mert nem édesíti meg a tartárt…
– És nem fiatal ember – mondta Hopkins. – Legalább negyvenéves.
– Honnan tudja?
– Erősen őszül…
És felemel egy hajszálat Levin tányérja széléről.

Kapcsolódó szócikkek: A nagy Levin
zsofi017>!

– Uram, ön, úgy látszik, nem ért az úri divathoz. Az ilyen kétsoros, gyönyörű zakóhoz ma már senki sem visel rossz modort.

zsofi017>!

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő…

Dénes_Gabriella >!

A légió álmoskönyve szerint őrmestert megverni igen rossz kimenetelű főtárgyalást jelent.

zsofi017>!

– És… téged… uram, nem lehet megvesztegetni?…
A köpcös szeme villant egyet, és szembefordult Baluzzal.
– Azt próbáld meg!!
– É… én nem tettem még ilyet…
– Mindegy. Azért csak próbáld meg. Menni fog.

Dénes_Gabriella >!

Marokkó utcai élete teljesen megbénult. A városban elterjedt a hír, hogy itt vagyunk, és mindenki látni akart bennünket.

Kapcsolódó szócikkek: Marokkó
zsofi017>!

– A kapitány úr előadása lelkesített. Hallottam a nagyszerű összefüggést, amelyet a vörösbor és a történelem között felismert!
– Mi? Ezt… megértetted?
– A szakmámba vág.
– Te történelemmel foglalkoztál valaha?
– Nem, csak vörösborral, kapitány úr, de igen intenzíven.

zsofi017>!

Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál: egy amerikai gyalogos, egy francia őrvezető, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta. A gyalogos, az őrvezető és a géppuskás a padon foglaltak helyet, a hússaláta az asztalon, egy tálban.

Dénes_Gabriella >!

– Az öreg ember nem dadog.
– De mennyire dadog. Kétszer kell neki odaütni valakire, hogy egyszer elájuljon. Ez az igazi dadogás… Na gyerünk tovább.

A Sárga Garnizon

Dénes_Gabriella >!

– Mr. Fool! Mit csinál…?!
– Fütyülök…
– Gondoljon a statáriumra…
– Éppen arra fütyülök.

A Sárga Garnizon