A ​detektív, a cowboy és a légió 21 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

„- Jegyezze meg, kedves Martin, ölni mindennel lehet. Kivéve talán a kést, pisztolyt, mérget és hasonló alkalmatosságot, amelyekért a kiadók manapság már alig fizetnek. Itt legutóbb megöltek egy dél-amerikai bankárt, a ˝Rejtélyes sörnyitó˝ segélyével úgy, hogy ujjlenyomat sem maradt a szerencsétlenből.”

„- Azt hiszem, hogy őfelsége igazán csak látomás lehetett – nyugtatta meg Teddy, – koronadíszben nem szokás dzsungelben járni.
– És szmokingban igen?! Uram, mondhat akármit, tönkretettem a karrieremet! Egy király sem bocsátja meg, ha heringet vágnak hozzá. Ön szintén elmebeteg?
– Még nem tudom. Mindenesetre tartsunk össze.”

Eredeti megjelenés éve: 1942

Aurora, Budapest, 1942
48 oldal

Bukros_Zsolt>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

Érdemes kamaszkori kedvenceinket újraolvasni, vajon most is szórakoztatóak-e. Jelentem, igen. A detektív, a cowboy és a légió egy tanmesébe ágyazott görbetükör a ponyvagyárosok tömegtermeléséről, ami a mai idők bestsellerei is ugyanolyan találó. A víkend a pokolban egy arisztokrata a Kongó őserdejében ébred, miután kapatosan azzal hencegett, hogy akár szmokingban is átvág az őserdőn, és kiverekszi magának a szokásos életszínvonalát. A halál fiában egy telekügynök abban a hiszemben, hogy halálos beteg, beáll a légióba, hogy hősi halált haljon a fájdalmas szívbetegség helyett, ám ez véletlenül sem jön neki össze. Groteszk alapszituációk, amelyek rengeteg humorfaktorra adnak lehetőséget, miközben felskiccelnek egy színes sosem volt gyarmati világot és egy rakás mulatságos, ugyanakkor esendő karaktert. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki a valóságból való kikapcsolódásra vágyik.

Bobe0402 >!
Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

A három kisregény három értékelést kíván.
– A detektív, a cowboy és a légió: Az elején nem nagyon értettem, így elég unalmasnak tartottam. Aztán kialakult a sztori, és a végén a csattanó sem maradt el. Olyan érzésem volt, mintha Rejtő bemutatta volna, hogyan írja könyveit.
– Víkend a pokolban: A három közül a leghumorosabbnak ítélem, más kiadásban már olvastam. Ragyog benne a rejtői-humor :)
– A Halál fia: Kicsit szarkasztikus, kicsit morbid is, de itt is sziporkázik az író.
Az elsőre öt csillag, a másik kettőre akár hatot is adnék :)

nagy_anikó>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

Vissza-vissza térek Rejtő regényeihez. Három kisregény egy kötetben gondoltam ez nekem való lesz. Nos majdnem félbe hagytam a könyvet A detektív, a cowboy és a légió szösszenet miatt, de aztán olvastam egy értékelésben, hogy a végén van egy csavar. A kíváncsiság hajtott és gondoltam, hogy az a pár oldal már csak nem fog ki rajtam. A végén jót nevettem.
Víkend a pokolban – ez már az a színvonal vagyis szórakoztatás, amit Rejtőtől megszoktam.
Szmokingban a dzsungelben – ehhez nem sokat kell hozzáfűzni, jó kis kalandokban volt részem Teddyvel.
A Halál fia – mint kiderül nem is olyan egyszerű meghalni, főleg, ha az ellenség sérthetetlennek hisz, akkor a légió sem segít a hősi halottsághoz.
Minden jó, ha a vége jó főleg, ha még ki is derül a csalás, mivel hogy a dokinak lelkiismerete is van, nemcsak adóssága.
Érdemes olvasni, ha valakit az első kisregény el is keserít mint engem, akkor se adja föl.

tigi5 IP>!

A detektív, a cowboy és a légió – 0*
Víkend a pokolban – 5*
A Halál fia – 5*

Tímea_Kocsis_2>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

Három kisregény egybe gyűjtve. A címadó történet megtévesztő, hiszen filléres könyvek íróiról és a kávéházi életről szól. A Víkend a pokolban beszélő cím, főhősünk a Kongóban találja magát egy átmulatott éjszaka után, de megállja helyét. A Halál fia pedig légiós regény. A három történetben közös nevező a véletlen és a félreértés. Rejtő pedig hamisítatlan humorával uralja a több kontinensen átívelő történeteket.

Katica12>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A detektív, a cowboy és a légió

Nem tudom, miért, de ez a könyv a mumusom: már többször belekezdtem, de nagyon nyögvenyelős, pedig nem rossz a történet, de ha egyszer leteszem, utána nehezen veszem elő újra. Adok még neki egy esélyt azért, főleg, mert saját könyvem :)

Szelén>!

– Két óra negyven. Indulni kell egy üvegnek.
– Téved. Az üveg a kunyhóban maradt. Lekéste a csatlakozást.