Járőr ​a Szaharában 72 csillagozás

Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Négy légionárius megalapítja a Rendes Fiúk Tervkiviteli RT-t, amelynek alaptőkéje Puskin Mária Gottfried (sőt: Iván) közlegény, és a járőr elindul a Szaharában. Célja: a Becsületrend Puskinnak, és pár millió készpénz fejenként a többieknek.

Rejtő legjobb regényeihez méltóan a sivatagi kalandokat a kémhistória és a szerelmi történet szálai szövik át.

Eredeti megjelenés éve: 1940

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világvárosi regények

ISBN: 9786156377524
PairDime, Szeged, 2018
ISBN: 9786155950063

Szép Hopkins

SteelCurtain>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Vannak még feltalálásra váró dolgok, mint például az erős paprika – bár egy Dorset Naga bekebelezése után magam is elismertem, hogy az már szinte csípős – , vagy az értelmes ember. Utóbbiból ugyan már az ősidők óta biztató prototípusok születtek, ám ezek tömeges elterjesztése mindeddig kudarcot vallott, s a jövőre vonatkozó kilátások is meglehetősen kétségbeejtőek. Fel lehetne még találni az örök ifjúságot, s egy módszert mellyel az emberiség botfülű része – rajtam kívül mindenki más – képes lenne élvezni, vagy legalább elviselni ha éppen énekelni támad kedvem, s nem kellene olyan barbár megjegyzéseket hallanom, hogy ettől a fahangtól szálka ment a fülükbe.
Ellenben szükségtelen feltalálni a humorgyógyszert. Az emberiség történetében számtalan humorprofesszor ügyködött már sikeresen a felhőtlen kacagás érdekében. Közülük is kiemelkedik Rejtő Jenő, aki néha P. Howard, de sosem unalmas. Puskin Mária Gottfried (sőt néha Iván is), vagy a Szép Hopkins nem oly közismert figura, mint Piszkos Fred, vagy Fülig Jimmy, de nem kevésbé groteszk alakjai irodalmunknak. Bármikor fogyaszthatóak rosszkedv ellen, vagy a hangulat fokozása érdekében. Hatása azonnali. Mellékhatás: fetrengve röhögés.

encus625 P>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

A rövidebb Rejtőket valahogy jobban szeretem, mint a hosszabb regényeit. Rövid volt, de szórakoztató és vicces is és a vége is tetszett.

Literária, Budapest, 1940
32 oldal · puhatáblás
Trillian>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Járőr a Szaharában, avagy hogyan szerezz becsületrendet a légióban, hogy megszerezd az örökséged, még úgyis, ha vigyázzba állni sem vagy képes. Könnyed, humoros történet. A megszokott stílus, a Rejtő légiós könyvektől megszokott helyszín. A szereplők jellemvonása sem okozott túl sok meglepetést. A szerelmi szál pedig kb. két bekezdésnyi volt. Mindezek ellenére is vicces kisregény.

Gáborr_Nagy>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Nagyszerű alaphelyzetre épített Rejtő-kisregény (muszáj Becsületrendet adatni egy lúzernek), jönnek a szerző megszokott tróger figurái és helyzetei is. Kellően rövid, jól összefogott, nincs rejtősen túlkavarva. Kicsit hiányoltam a főszereplőt több jelenetből, ez a remekül megformált Puskin Mária sajnos a mű nagy részében slagrészegen fetreng egy vasúti kocsiból kialakított öröklakásban egy kecskével, miután megtanult vizespohárból pálinkát inni, és a sztorit inkább a haverjai viszik előre.

Tíci>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Viccesnek vicces volt, de azért nem sikerült olyan jól, mint az előzőleg olvasott kiseregények. Mondjuk Puskin Mária Gottfried (sőt: Iván) karaktere bármelyik nagyobb Rejtő-regényben is simán megállná a helyét!

Póli_Róbert>!

Rövid, velős, vicces.
Nagyon tetszett Puskin Mária Gottfried (és mint később kiderült: Iván) Becsületrendért folytatott kalandja.
Remekül szórakoztam rajta.
MP3-ban a Magyar Elektronikus Könyvtárból is letölthető: https://mek.oszk.hu/12400/12419/

alaurent P>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Nem is hallottam erről a kötetről, amíg egy értékelés fel nem hívta rá a figyelmememt az értékelésével. A regénynek élveztem a humorát, értékeltem a csavarokat a történetben és a szerelmi szálat. Nem lett kedvencem, mert azért nem összemérhető a „nagy” légiós könyvekkel, de nem hiszem, hogy utoljára olvastam.

Llorente>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Rövid és egyszerű legiós történet, egy elég idegesítő főszereplővel. Hangoskönyvként végig hallgatva jó volt a relaxációhoz, mert nem igazán történik benne hú de nagy dolog. Tipikus rejtő történet, amiből kiderül, hogy bárki szerezhet magának egy Becsületrendet, csak jókor kell lenni a jó helyen.

Zeline>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Szeretem Rejtő sivatagi történeteit, de ez most nekem kicsit erőltetett volt. Valószínűleg túl mélyen gyökerezik bennem, hogy az ember nevével nem viccelünk. Emiatt végig kicsit kényelmetlenül éreztem magam

Syssy922>!
Rejtő Jenő: Járőr a Szaharában

Tipikus Rejtő! Rövid volt, de a megszokott stílus és humor. A karakterek is a Tőle megszokottak voltak. A szerelmi szál rövid volt és kidolgozatlan, csak meg volt említve.

NewL P>!

…Azumbár előtt néhány kilométerrel már percenként közölte bajtársaival, hogy elmúlása küszöbön áll. Ezek aránylag férfias belenyugvással vették tudomásul a közelgő katasztrófát és dohányoztak.

bfg3 P>!

Hogy miért nevezték ezt a Hopkinsot Szép-nek, ezt senki sem tudja, Hopkinsra minden más jelző jobban illett volna. Lapos, ragyás arca közepén tömpe, vörös orra egyenesen torz volt. Európai létére a vadember minden jellegzetességét egyesítette magában. Nomád életet élt, cserekereskedést folytatott és végül valóban vad volt, mert ha megharagították, habozás nélkül ütött és ha ütött, az általában huzamosabb ideig megmaradt nyomaiban az inzultált egyén testi és lelki világában. Foglalkozására nézve azt tartották róla, hogy kizárólag alkoholista. Az alkoholhoz is cserekereskedelem útján jutott. Ahol ittak, ott a Szép Hopkins megjelent és az alkoholért cserébe nem vert meg senkit.

2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Szép Hopkins
AlexDeLarge>!

Ezekután a közgyűlés kezénél és lábánál fogva felemelte az alaptőkét. Az alaptőke halkan hortyogott.

3. fejezet, befejező mondat,

Dénes_Gabriella>!

Puskin Mária Gottfried közlegény bevonulása a gondari Lafayette erőd helyőrségéhez, azt hiszem, örök időkre felejthetetlen marad a szemtanúk előtt.

Syssy922>!

– Úgy látszik, hogy magát a longchamp-i versenyen paripa helyett akarja benevezni az őrmester – jegyezte meg Borck, a matróz, különben nem tréningeltetné ennyit.

bfg3 P>!

Alulírottak, a „Négy Bölcs Halottmosó” étteremben „Rendes Fiúk Tervkiviteli R. T.” néven társaságot alapítottak.
1. Elnökség: Vernin. Igazgatóság: Dormand. Végrehajtóbizottság: Pugacsev. Alaptőke: Puskin úr. (Puskin úr képviseli a Tervkiviteli r. t. tartalékalapjait is.)
2. A R. T. vagyona: Puskin úr 16 milliós ígérete. Ezek szerint a társaság, megalapítása napján 16 millió valószínű és 17 franknyi valóságos pénzösszeg felett rendelkezik.
3. A R. T. célja: visszajutni a kaszárnyába takarodó előtt, az alapító ünnepségen elfogyasztott nagymennyiségű szeszesitalok dacára.
4. Alapszabály: Ha Puskin úr két hónapon belül megkapja a becsületrendet, úgy nevezett 16 millió frankot kitevő örökségéből nyolc milliót szétoszt a részvénytársaság alulírottjai között, akik maradtak kiváló tisztelettel.

2. fejezet