Rejtélyes ​történetek 4 csillagozás

Novellaválogatás
Rejtélyes történetek

Edgar Allan Poe novelláját hallgatva bizarr eszmefuttatások, szövevényes események, bomlott agyú gondolatok tárulnak a hallgatóközönség elé. Gyilkosság, izgalmas megoldási kísérletek, önmarcangolás. Szeretet és gyűlölet, mely egyik pillanatban a biztonságot nyújtja, a következőben pedig már a legnagyobb ellenséggé válik. Maupassant klasszikus tökéletességgel felépített, kristálytiszta stílusú novellájának szemlélete egyszerre romantikus és pesszimista: az “igaz szerelmet” megöli az úri szalonok nagyvilági élete.

A művek szerzői: Guy de Maupassant, Kosztolányi Dezső, Edgar Allan Poe, Karel Čapek

m6tika >!

Rejtélyes történetek Novellaválogatás

A Poe novellát már ismertem, és arra számítottam hogy itt a másik három is hasonló gótikus történet lesz. Nem azok, de ez végső soron nem baj.
Čapek novellája érdekes alternatív értelmezése Rómeó és Júlia történetének. Megtudhatjuk hogyan is történt „valójában” mindaz, amit az Shakespeare romantikusan kiszínezett.
A másik kettő mondhatni köznapibb szépirodalmi rejtélyek. Maupassant-té jobban megfogott, kíváncsivá tett, míg Kosztolányié igencsak nyilvánvaló volt.
A Fekete macska remek Sinkó László elmondásában.
68 perces játékidővel könnyen fogyasztható, ajánlható hangoskönyv.

Kisanna>!

Rejtélyes történetek Novellaválogatás

Poe A fekete macska című novelláját hallgattam csak meg, érdekes volt, de a versei jobban tetszenek.