Ádámtól ​származik az ember? 2 csillagozás

A Biblia kijelentései és a természettudományos adatok
Reinhard Junker: Ádámtól származik az ember?

Majdnem minden embernek van valami fogalma a származás- vagy evolúciótanról. Mindenki legalább annyit hallott, hogy „az ember a majomtól származik”, vagy hogy „az embernek és a majomnak közös állati ősei voltak”. Csak kevés ember számára világos, hogy ez szöges ellentétben áll a Bibliában írtakkal.
A tudomány adatai azonban másképpen is magyarázhatók. E füzet az emberek és emberszabású majmok kövületeit, a majmok és az emberek közötti hasonlóságokat és a témával kapcsolatos más, ide vonatkozó tényeket magyarázza. Mégpedig úgy, hogy az említett tényeket az evolúciótannal szembeállítva a teremtés és az özönvíz által meghatározott, a Biblia alapján álló gondolkodási keretbe illeszti.

Evangéliumi, Budapest, 1997
42 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639209031 · Fordította: Szentpétery Péter · Illusztrálta: Johannes Weiss
Evangéliumi, Budapest, 1997
42 oldal · ISBN: 9639012726 · Illusztrálta: Johannes Weiss

W_L I>!
Reinhard Junker: Ádámtól származik az ember?

Reinhard Junker: Ádámtól származik az ember? A Biblia kijelentései és a természettudományos adatok

Ezt az ajandekba kapott vekonyka kiadvanyt (inkabb fuzetnek mint konyvnek nevezheto) egy ulto helyemben olvastam el miutan egy este belelapoztam kivancsisagbol.
Kevesbe bigott, fanatikus mint amire cime alapjan szamitottam. Igenyes illusztracioi es rovid, velos elbeszelese reven jo attekintest nyujt az emberi evoluciorol a nem hivok szamara is. Erdekes modon az evolucio elmeletet nem utasitja el teljesen, csak egy bizonyitatlan, alternativ elmeletnek irja le. Ugyanakkor a bibliai elmelet bizonyitasara semmi mast nem hoz fel, mint magat a Bibliat, es az abban irottakat, ami ugye csak a vakon hivok szamara bizonyitek.
Tisztan a bibliai elmeletnek csak az utolso fejezetet szenteli, elotte elismeresre melto targyilagossaggal es kiegyensulyozottsaggal mutatja be az evolucio melletti erveket es azok (a szerzo altal nem meggyozonek tartott) bizonyitekait is a Bibliaval osszeegyeztetett alternativ magyarazatok mellett. Celja nem az evolucioban hivok meggyozese a Bibliai igazarol, mint inkabb az, hogy az utobbiban hivoknek is probaljon valamennyire tudomanyosnak is tekintheto tampontokat es ismereteket adni a teljesen sotet, vak hit helyett.
Vegul is ez a mu is azt mutatja, hogy mindenki abban hisz, amiben akar, de emellett szamos erdekes, tenyszeru ismeretet is atad olvasoinak.