Vektorok ​a geometriában 0 csillagozás

Reiman István: Vektorok a geometriában

A ​vektorok a múlt század közepén jelentek meg a matematikában. Történetük érdekessége, hogy a vektort hosszú ideig elsősorban a matematika olyan fejezeteiben használták, amelyek mindmáig a „felsőbb” matematika fogalomkörébe tartoznak; csupán e század elejétől kezdve jelenik meg a vektorfogalom az elemi matematikában, főként a geometriában. Ma már a matematika számos ágában nélkülözhetetlen segédeszközzé vált, széles körű alkalmazása van a geometrián kivül az algebrában, analízisben, a matematikai fizikában stb.

A vektorok geometriai alkalmazása a tárgy sok fejezetét egyszerűbbé és szabatosabbá tette; segítségével egységbe lehet foglalni számos – látszólag távol álló – dolgot, kapcsolatokat lehet felderíteni, és sok esetben egy-egy tétel, összefüggés lényegére könnyen rá lehet mutatni. Ez is oka annak, hogy ma már pl. a koordinátageometria vagy trigonometria tárgyalása vektorok nélkül elavultnak, nehézkesnek, hosszadalmasnak tűnik.

E kis könyv a vektorok elemi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Középiskolai szakköri füzetek Tankönyvkiadó

>!
Tankönyvkiadó, Budapest, 1971
176 oldal · puhatáblás

Hasonló könyvek címkék alapján

Gyapjas Ferenc: Csoportelmélet
Obádovics J. Gyula: Matematika
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12.
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 9-10.
Bartha Gábor – Kun Péter: Válogatott fejezetek a matematikából
Lukács Ottó – Scharnitzky Viktor: Érdekes matematikai gyakorló feladatok III.
Obádovics J. Gyula: Vektoranalízis és alkalmazása
Máté László: Rekurzív sorozatok
Gerőcs László – Orosz Gyula – Paróczay József – Szászné Simon Judit: Matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény II.