Sárkányok ​és tündérek (Az égig érő erdő 1.) 8 csillagozás

Regőczi Lalus: Sárkányok és tündérek

Kedves ​olvasó! Egy olyan könyvet tartasz a kezedben, mely egy varázslatos utazásra hívogat. Keskeny csapásokon, hegyeken és völgyeken keresztül visz el a címben szereplő égig érő erdőbe, ahol megannyi mesés teremtmény mellett megismerkedhetsz Mittával és gyermekeivel; Majtával, a négy és fél éves tündéri kislánnyal, aki még ösztönösen érzékeli a világot és annak csodáit, és Tirmivel, a kilenc éves fiúval, akinél jobban aligha ismerheti bárki is az erdőt. És persze találkozhatsz a gyermekek édesapjával is, Nordennel, aki párjához, Mittához hasonlóan a múlt emlékeinek labirintusában próbálja ismét megtalálni a jelenbe vezető ösvényt.
Történetük segítségével újra felfedezheted az olyan elveszettnek hitt pillanatokat, mint az eső szépsége, az álmok jelentősége, esetleg egy pohár víz gyógyító ereje, vagy egyszerűen csak a hála érzése.
Ez a mese azonban mindezek mellett nem csak, hogy újra értelmezi a hétköznapokat, a benne rejlő csodákat, a szeretet fogalmát, hanem kézen… (tovább)

Music & More Hungary, Budapest, 2009

szilvamag_>!
Regőczi Lalus: Sárkányok és tündérek

A regényt lassan kellett olvasnom, mert annyi gyönyörű és értékes gondolat volt benne, hogy azokat emésztenem kellett.
Ha orvos lennék, sok embernek receptre írnám fel a könyvet……nyugtató gyanánt.

kyarson>!
Regőczi Lalus: Sárkányok és tündérek

Életem egyik legfontosabb könyve. Egyszerűen azért, mert azt érzem, hogy rólam szól.Kicsit kétkedve fogtam a mezembe, mert meseregény. Azonban egyáltalán nem olyan mese, amit vártam. nem fantasy, nem tündérmese, hanem a kőkemény valóság különböző nézőpontokból. Egy erdő mellett élő család hétköznapjairól szól, ahol az anyukáról felsejlik, hogy ő bizony egy emberi testbe leszületett tündér, aki azért jött le közénk, hogy kiderítse miért van az, hogy az emberek nem hisznek vagy egyenesen megtagadják a lélek létezését. Mellet van két gyermeke: a hraccsoló kislány, Majta, aki még őszintén és nyitottan áll a világban, valamint a 9 éves fiú, Tirmi, akinek mindene az erdő. Megjelenik még egy öreg hegyi pásztor, aki nyugalmával szemléli a világot; a gyermekek apja, Norden, aki apja hiányát rejtegeti már évek óta; egy idős, civakodó házaspár, akik már az öreg kor távlatával és bölcsességével örülnek a napoknak és vendégeknek.
Az egész könyv nagyon olvasmányos. Van, hogy csak 20 oldal után vettem észre, hogy nem is történt szinte semmi, de faltam az oldalakat. Erős képi világgal rendelkezik és közben olyan finoman mutatja be a környezet mellett a lélek pillanatait, hogy már már fáj. Félelem, szeretet, csoda, az élet fontossága, a hétköznapok újraértelmezése, önismeret. mind-mind benne van.
Ráadásul, ami nekem szívem csücske, ha valami jót olvasok, hogy még folytatódik. De nem csak könyv formájában, hanem egy folyamatosan bővülő weboldalon is, ahol olyan történeteket ígér az író, melyek kiegészítik a könyvet és nem fértek el a könyv lapjain. Ajánlani tudom szinte mindenkinek. www.egigeroerdo.hu

csüpek P>!
Regőczi Lalus: Sárkányok és tündérek

Tetszett, és azt hiszem, mély nyomot is hagyott bennem ez a történet, pontosabban a mondanivalója.

Szeszil>!
Regőczi Lalus: Sárkányok és tündérek

Kerestem egy követ és ezt a könyvet találtam. Boldogan olvastam, a végén hiány érzetem volt. Már meg van a második része is, de jelenleg más könyvek vannak az előtérben.
Maradandó élményt nyújtott :)

Natasha>!

Egy fa nem vesz el, csak amennyi épp kell neki. Csak annyi vizet szív fel a gyökereivel, amennyire szüksége van, s nem fél attól, hogy a gondviselés elvenne tőle bármit is. Mindent, amit kap, azt vissza is adja a környezetének, a családjának. Ő nem önmagáért él és növekszik. Feladatát nem értheted meg, mert már rég túlnőtt rajtunk, embereken. Érzései csak a közösség felé vannak. Folyamatosan kapcsolatban van az éggel és a földdel. Ezalatt mi, emberek már magunkkal sem tartjuk a kapcsolatot. Próbálunk túlélni, holott csak élni kellene. Próbálunk mindent túlélni, holott csak velük együtt kellene élni.

Natasha>!

Egy jó barát mindig képes neked azzal fájdalmat okozni, hogy szemedbe mondja azt, ami a szívén van és amit te sosem mernél magadnak bevállalni. De ez csak akkor fájdalom, ha te még nem vagy készen, hogy elfogadd az igazságot. Egy igaz barát sose kérdi meg magától, hogy megbántson-e, vagy sem, mert nem ez a célja. Megmutatja, milyen vagy valójában. Ha ügyes, megláttatja veled a hiányosságaidat is. És ezt nem gonoszságból teszi, nem támadásból, hanem mert őszintén tisztel és szeret azért, ami vagy.

kyarson>!

Csupán egyetlen dolgot taníthatsz meg a gyermekeidnek: megmutatni nekik, hogy mire is képesek egymaguk.

Natasha>!

Senki sem meri megmutatni igazi önmagát és felvállalni azt, ami a lelkét nyomja. Mindenki bezárkózik és csak hagyja, hogy feleméssze a harag, a méreg, a félelem. Aztán ez annyira elhatalmasodik, hogy már nem bír pusztán érzésként tovább élni és testet ölt betegségek formájában, ami már nem csak a lelket emészti, hanem a húst is. Pedig kezdetektől ott van mindenkiben a szeretet, a boldogság csírája is.

szilvamag_>!

Csak igazi együttérzéssel lehet a világot igazán mélyen szemlélni. Ez az együttérzés pedig nem fakadhat másból, mint az élet tiszteletéből és szeretetéből. Soha nem szabad összekeverni a sajnálattal – amely inkább árt, mint használ –, mert míg a sajnálattal rombolást végzünk mind magunkban, mind pedig a világban, addig az együttérzés lényünk legmélyéből hozza fel a legmelegebb szeretetet, amely aztán kiáramlik a világba. A sajnálattal bírálunk, míg az együttérzéssel elfogadunk, s szeretünk.

Az égig érő erdő sorozat · Összehasonlítás