Az ​a szabály, hogy nincs szabály 10 csillagozás

A Netflix és a megújulás kultúrája
Reed Hastings – Erin Meyer: Az a szabály, hogy nincs szabály

A ​Netflix mindent másképp csinált, mint a többiek. És nyert. Egy cég, amely lenyűgözően gyorsan forradalmasította piacát. Ma már a világ 190 országában jelent a neve egyet a szórakozással, bevétele több milliárd dollár.Pedig a Netflix 1998-ban DVD-k kölcsönzésével indult, és akár bele is bukhatott volna a technológia eltűnésébe. Ehelyett megújult, és az élre tört. Hogyan lehetséges ez?

Reed Hastings társalapító nem foglalkozott a megszokásokkal, és mert az árral szemben úszni. Cége vállalati kultúráját a szabadságra és a felelősségvállalásra építette. Hastings elvei egyszerűek voltak: az emberek fontosabbak, mint a folyamatok, az innováció előrébb való, mint a hatékonyság. A munkatársakat nem kontrollálni akarta, inkább maga mellé állította őket azzal, hogy minél több mindent megosztott velük.

A Netflixnél dolgozók nem akarnak a főnökeik kedvében járni, de ha arról van szó, őszinte visszajelzést adnak nekik. Ez a megközelítés a kezdetekben kockázatosnak tűnt, és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Barecz & Conrad books, Budapest, 2020
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158168014 · Fordította: Siklós Márta

Attila_Kriska>!
Reed Hastings – Erin Meyer: Az a szabály, hogy nincs szabály

Reed Hastings – Erin Meyer: Az a szabály, hogy nincs szabály A Netflix és a megújulás kultúrája

„Freedom and Responsibility”
szól a Netflix szlogenje.
Egy könyv a vezetésről és a szervezeti kultúráról. Mindig úgy gondoltam a menedzserre, mint egy szimfónia karmesterére, de ha egy jazz zenekart keltesz életre, akkor a karmester és a kotta teljesen elmaradhat.

Amint azt Reed Hastings és Erin Meyer személyes példákon keresztül igazolja és bizonyítja – a magas tehetségsűrűségű kollégák fenntartásával, az őszinteség és az átláthatóság légkörének kialakításával, a brilliant jerks likvidálásával, transzparens döntéstámogatási információsztrádával, valamint a legtöbb vezérlőelem és szabályzat eltávolításával a Netflix alkalmazottai hogyan teljesedhetnek ki abban, amiben hisznek. Ilyen módon a Netflix olyan, mint egy profi sportcsapat. A menedzserek gondoskodnak arról, hogy minden szerepet egy-egy sztár töltsön be, a játékosok folyamatos és őszinte visszajelzést kapjanak a fejlődésükről, és a játékosok nagyfokú bizalmat élvezhetnek, hogy a csapat érdekeit szolgálhassák. Pont úgy tálalják a valóságot, mintha egy N betűs film lenne. Laboratóriumi környezet. A globális terjeszkedésük profizmusa példa nélküli.

A Netflix szabadság és felelősség kultúrája, ahol a szabályok nélküli szabályok szinte az összes, az üzleti iskolában tanított hagyományos fogalommal szembemennek, de mégis az egymás mellé helyezett metodikák és szemléletek működnek, és ezt az eredmények is alátámasztják. Bár a Netflix-modell a legtöbb szervezethez nem való, ennek ellenére ajánlom ezt a könyvet mindazoknak, akik a menedzsmenttel kapcsolatos perspektíváikat szeretnék gazdagítani, vagy akik érdeklődnek a gyakorlati szervezetpszichológia iránt.

Gabor_Papp>!
Reed Hastings – Erin Meyer: Az a szabály, hogy nincs szabály

Abszolút kedvenccé vált a Ray Dalio – Elvek után. Szinte minden aspektusát egy cégkultúra kialakításának így képzeltem el, amit felnagyított, kirészletezett, és validált ez a könyv. Őszinte következetes kommunikáció, a munkavállalók felnőttként való kezelése, transzparencia, hatékony döntési mechanizmusok.

Külön tetszik, hogy Reed Hastings, inkább empirikus, intuitív megközelítésben mesél, míg Erin Meyer tudományosabb alapokra helyezve támasztja alá a társ író állításait.

Szét lehet benne jegyzetelni az agyad. Abszolút must have!

Kincsanna>!

A legkiválóbbak számára egy jó munkahely nem luxus irodáról, pazar edzőteremről vagy ingyen sushiebédről szól. Annak az öröme számít, hogy tehetséges és együttműködni tudó emberek vegyenek körül. Olyan emberek, akiktől te magad is jobb lehetsz.

33. oldal, 1. rész - Az első lépések a szabadság és a felelősség kultúrája felé (Barecz & Conrad books, 2020)