Korrajz ​1920–2001 3 csillagozás

Description of an Era
Réber László: Korrajz 1920–2001

A magyar grafikában különálló terrénumot alkotó, az Élet és Irodalomban hasábjain 1971–1974 között megjelent Réber-rajzok, a kiváló grafikus művészi meggyőződése szerint a művek megszületésének időszakáról és jelenségvilágáról alkotnak átfogó összképet.

Móra, Budapest, 2011
144 oldal · ISBN: 9789631189629 · Fordította: Szász Erzsébet

Réber László

Réber László: Korrajz 1920–2001

A könyvtár katalógusában búvárkodtam, a Réber -kihívásra kerestem könyveket, amikor megtaláltam ezt a kötetet, amely az alkotásainak jelentős részét (főként az ÉS-ben megjelenteket) gyűjti össze egy kísérő tanulmánnyal. A kiváló grafikus hagyatékából szerkesztette Widengárd Krisztina. A kötet sok művének falhasználásával remek keresztmetszetet ad a kiváló grafikus műveinek és gondolkodásmódjának tanulmányozásához. A „Mi lenne ha? kérdése ott rejtezik minden, a rajzoló kéz mozdulatait hűségesen őrző és tolmácsoló Réber-kompozíció hátterében.”

bodr>!
Réber László: Korrajz 1920–2001

Persze, hogy jók a rajzok, de albumként lapozgatva nem volt olyan izgi, mintha képeslapként birtokolhatnám közülük a kedvenceimet.

olvasóbarát>!

Az egyéni útját következetesen járó grafikus számos pályatársa sorsában osztozott: törekvéseit, műveit nem támogatták, nem tiltották, csupán tűrték a szocialista rendszer korifeusai.

olvasóbarát>!

Réber László a magyar grafika aranykorának alkotójaként tevékenykedett, de a hagyományos grafikai műfajok és formák kategóriáin kívül munkálkodott, korábban és akkor ismeretlen, új területeket fedezett fel.

Kapcsolódó szócikkek: Réber László