Full ​Measures – Tiéd vagyok (Tiéd vagyok 1.) 580 csillagozás

Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

„Tudta. Anya ezért nem akarta kinyitni az ajtót. Mert tudta, hogy meghalt.”

Ember Howard 20 éves, és apja mindig is katona volt. Ő is tudta az igazságot. Az ajtóban katonák álltak, ami azt jelentette, hogy az apja nem tér haza többé. Amit azonban nem tudott, hogy honnan talál majd magában annyi erőt, hogy a gyászba belerokkant édesanyja helyett összetartsa a családot.

Aztán belép az életébe Josh Walker. A hokicsapat sztárja, közvetlen szomszédjuk, nem is beszélve arról, hogy az érintése különösen gyengéd, és újra és újra megmenti Ember életét. Van benne valami, ami miatt egyetlen pillantása vagy egyetlen érintése elűz minden fájdalmat. Ember bármennyire is szeretné kikapcsolni az érzelmeit, és egymaga megbirkózni a gyásszal, nem tagadhatja a kettejük között kialakuló vibrálást.

Eredeti megjelenés éve: 2014

410 oldal · ISBN: 9789634570066 · Fordította: Császár László

Josh Walker · December Howard (Ember) · August Howard (Gus) · June Howard

Naiva P>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Már az első néhány fejezet után éreztem, hogy mennyire szeretni fogom ezt a könyvet. Így lett. Ez kitartott, egészen a könyv végéig, de még a köszönetnyilvánításig is, amit általában ki szoktam hagyni, mert a legtöbbje nem érdekel. Ez most érdekelt, mert beigazolódott a gyanúm, hogy az írónőnek személyes tapasztalata van a jégkoronggal és a katonai élettel kapcsolatban. Ezen kívül hihetetlen tehetsége volt ahhoz, hogy a sok-sok érzelmen keresztül jobban meg tudtam ismerni a szereplőket. A romantikus szál nagyon tetszett, mert szenvedélyes volt és izzó. Ráadásul évekre visszanyúló, plátóinak hitt.
Ez egyszerűen csodálatos volt. Kicsit össze is tört, de akkor is nagyon szerettem. Az Embert-t, mint becenevet szoknom kellett, mert néhány kontextusban olyan volt, mint amikor egy mucsaji megszólal; „Hééé ember!” – de a December, mint név nagyon szép és nem csak azért, mert a kedvenc hónapom. A nevén kívül csodáltam a lelki erejét, kitartását. Le a kalappal előtte. Pedig ő is utálta a háborút és a katonai létet, mert mindent és mindenkit elvett tőle, amit/akit szeretett. Nagyon szerettem őt.
Josh-t is. Nem is kicsit. Bár voltak fura húzásai, kifejezetten könyves álompasi. De most a hősnő sokkal nagyobbat nőtt szememben.
Volt, ami vele kapcsolatban kissé zavart, de nem volt befolyása a történetre. spoiler
Majd jött az, amire egyáltalán nem számítottam, pedig voltak egyértelmű jelek, utalások.
Bízom benne, hogy jönnek szépen sorban a folytatások, és nem kell rájuk olyan sokat várni, mert legszívesebben egy az egyben ledarálnám. Nagyon kíváncsi lettem Jagger történetére is, nem beszélve Deecember barátnőjéről és szobatársáról, Sam-ről, akit szintén nagyon bírtam.
Szóval a Hallowed Ground-ig még sokat kellene várni, hogy újra megtudjam hogyan alakul Ember és Josh közös jövője.

ZitussKa>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

„Mindennap álmok törnek össze.”

Mitől mástól válna egy könyv szívhez szólóbbá és hitelesebbé, ha nem attól, hogy az író a saját életéből merít? Ez tökéletes volt. Aranyos, romantikus, kicsit pityergős.
Le sem tudom írni mekkora kedvenc lett. Még biztosan újraolvasom.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Mielőtt olvasni kezdtem a könyvet, azt hittem inkább az egyetemista, hokis vonal lesz erősebb, de sokkal inkább szól a gyászról. Az írónő maga is katonafeleség, ezért hitelesen ábrázolja, milyen egy hivatásos katona lányának vagy feleségének lenni. Ebben a történetben nincsenek bántalmazott személyek vagy kegyetlen szülők, mégis mély érzelmi húrokat penget. Megértem Decembert, a hősnőt ( micsoda rémes név!), hogy miért dönt úgy ahogy, nem akar több fájdalmat. Épp elég neki az apja elvesztése.
Joshua Walker személyében egy szimpatikus főhőst kaptunk, amolyan lányok álma kivitelben.
Alapvetően tetszett a könyv, egy-két bakitól eltekintve. Érdekelne a folytatás is Jaggerrel, remélem megkapjuk.

Mollii>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Nagyon tetszett, ez volt az első katonás könyvem. Szívszaggató történet. Már az elején tudtam, hogy nekem való.
December olyan jó testvér. Összetartotta a családot, amikor az anyának szüksége volt időre összeszednie magát.
Azonban többen is idegesítettek. Kezdjük Aprillel. Azt értem, hogy elvesztette az apját, de azért ilyen dolgokat nem kellene csinálni. Azt hittem, hogy 17 évesen már érettebb.
Még egy kicsit Decemberen is felidegeltem magam, már vártam, hogy mikor jön végre össze Joshsal. Amikor már örültem volna, akkor történt a csattanó, amire nem voltam felkészülve. Ott picit kikészültem, de szerintem jó fordulat volt.
Eleinte fura volt az Ember becenevet olvasni, de időközben hozzászoktam. :)

Evika82>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Ez számomra egy tökéletes könyv volt.
Ledaráltam egy délután alatt. Élveztem minden egyes percét az olvasásának.
❤❤❤

Újraolvasás után:
Mit mondhatnék?
Ami tökéletes, az tökéletes. :)
Megint elvarázsolt ez a könyv… ha lehetséges most még jobban, mint először.

Szilvi00 P>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Szívszaggató és gyönyörű, a várakozásaimnak pontosan megfelelő, érzelemdús történet volt. Nem tudtam nem megkönnyezni a Howard család veszteségét. A szomorúságomat hamar düh váltotta fel. Hogy képes egy anya így viselkedni? És miféle barát az ilyen? Meg kell hagyni, az írónő nem kímélte szegény Embert, szívből sajnáltam őt és aggódtam érte. Josh ellensúlyozta a haragomat, érte csak rajongani tudtam. Kicsit soknak éreztem azokat a részeket, melyek Josh tökéletes, szexi és nyálcsorgató külsejét taglalták, de ettől még nem tetszett kevésbé a történet. Érződött, hogy Rebecca Yarros első kézből ismerte a katonacsaládok életét. Szerzett egy új rajongót magának. Folytatni fogom a sorozatot.

Nixii P>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

“– Az élők feladata az, hogy tovább éljenek.”

Az újraolvasás alkalmával ugyanúgy levett a lábamról, mint első alkalommal. Rebecca nagyon jól ért a mély érzelmek kifejezéséhez, a gyász fázisaihoz, illetve pontosan tudja, mi kell egy összetört léleknek. Ember és családja élete fenekestül felfordul, miután katonák kopognak be hozzájuk. Attól a pillanattól kezdve minden megváltozik, minden máshogy lesz. Kicsit utáltam az egészet és haragudtam mindenkire, pláne Ember anyjára és húgára. Tudom, hogy mindenki máshogy dolgozza fel egy szerettük elvesztését, mégis itt két szélsőséges eset lett bemutatva, amitől a hajam téptem volna. Leginkább úgy lehet kifejezni, hogy Ember magára maradt a sötétben, miközben irányítania kellett egy családot, egyben tartva a saját külön életét is. Majd a legmélyebb pontnál megjelent Josh, a régi szerelem, az ismerős arc, aki fényes láng lett a borús időben. Ember pedig kinyílt, rájött, hogy az élet nemcsak fájdalom és veszteség, hanem sokkal több annál.
Szívszorító történet, mégis imádom, mert hatalmas fejlődést tartogat magában és sok igazságot az életről és a szerelemről. Nem minden fekete és fehér, nem minden jó vagy rossz. Vannak kötelességek, harcok, amiknek eleget kell tenni, amiket meg kell vívni és ez mindig sokkal jobb, ha a lelki társunk elkísér az úton. Josh és Ember magasra tette a lécet számomra ebben a nyitó kötetben.

Illatos_Hópehely>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Azt leszámítva, hogy az elején nagyon kiszámíthatónak tartottam, hogy az első fejezetet és a végét is megkönnyeztem, nekem tetszett.
Riley-t már az első sms-nél egy kis spoiler gondoltam és igazam lett.
Számomra izgalmas volt végig, voltak benne váratlan fordulatok, mert például Josh jövőbeli tervei nagyon megleptek.
De minden jó, ha a vége jó :)

kellyolvas P>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

Én is hivatásos katona lányaként nőttem fel, persze még a múlt században, de tudnék ezt azt mesélni. Megértettem a gyászfeldolgozás bemutatását, lépéseit, ez a része rendben is lenne, bár az anyuka kiakasztott, de elismerem, hogy vannak ilyen szélsőséges esetek. Ember és Josh kapcsolatának szép íve volt, tetszett, ahogy lassan építgették, ez tényleg egy szép szerelem. Számomra nem volt nagy meglepetés Josh titka, örültem, hogy a végén Ember elfogadta őt ezzel együtt is. Ami nem tetszett, az April, annyira bosszantott, bár később az anya magához tért és lerendezte őt, de addig a hajam téptem miatta.
Mindenképp olvasom majd a következő részt is.

SzAngelika>!
Rebecca Yarros: Full Measures – Tiéd vagyok

„Nem vagyok tökéletes. De a tiéd vagyok.”

Jól megírt, intenzív regény. Ötvözi két nagy kedvencemet: a mondandóval rendelkező new adult műfajt és a katona családok életének bemutatását. A történet pedig nagyszerű; egyszerre szívszaggató és csodálatos. Az a fajta románc, ahol teljesen érthető a szereplők őrlődése, de pont ezért szeretnénk mindennél jobban, hogy megleljék a boldogságot.

Bővebben: https://angelikablogja.blogspot.com/2017/12/rebecca-yar…

agi452 P>!

Legóra lépni valami olyan különlegesen pokoli érzés, amit csak azok ismerhetnek igazán, akik kénytelenek az öccsükkel együtt élni.

KönyvMoly_1989>!

A bocsánatkérés nemcsak azt jelenti, hogy sajnálod, hanem azt is, hogy soha többé nem fogod megtenni.

Nettaa0316 P>!

– A benned lángoló tüzet semmi sem olthatja ki.

KönyvMoly_1989>!

Soha ne kérj tőlem elnézést azért, mert megmutatod, ki vagy valójában.

Kapcsolódó szócikkek: December Howard (Ember) · Josh Walker
pufivipi>!

Éld az életed, kicsim! Nevess, sírj, üvölts és szeress! Értsd meg, hogy életed minden pillanata megéri az összes verítéket és könnyet, amit érte adsz.

Nettaa0316 P>!

Annyira elfoglal, hogy mindenki mással törődj, hogy nem is veszed észre, ha valaki rólad szeretne gondoskodni.

KönyvMoly_1989>!

Amikor őt megláttam, hirtelen eszembe jutott az a rengeteg rettenetes hasonlat, amit romantikus regényekben szoktak írni : a vízcsepp a kiszáradt földnek, a szikrázó napfény télen, vagy a szín egy szürkére fakult világban. Igen, igen, igen. Ő mindezt jelentette nekem, de még sokkal többet is.

Kapcsolódó szócikkek: December Howard (Ember) · Josh Walker
Nettaa0316 P>!

Találd meg azt, amiben boldogságra lelhetsz. Mert az is ott vár rád valahol a világban.

Nettaa0316 P>!

De kérlek, soha ne kérj tőlem elnézést azért, mert megmutatod, ki vagy valójában.

Tiéd vagyok sorozat · Összehasonlítás