Vagány ​nők klubja 79 csillagozás

A Ya-Ya Testvériség isteni titkai
Rebecca Wells: Vagány nők klubja Rebecca Wells: Vagány nők klubja Rebecca Wells: Vagány nők klubja

Mindenki egyért, egy mindenkiért, avagy mi történik, ha négy belevaló amerikai szépség összefog a világ ellen? A Ya-Yák története humoros és megható romantikus regény anyákról és lányaikról, szerelemről és az igaz barátságról.
A Ya-Yák: Vivi, Caro, Necie és Teensy hatéves koruk óta elválaszthatatlan barátnők. Kapcsolatuk más, mint az átlag barátságok. Olyan, amiről titkon valamennyien álmodunk, életre szóló, vérszövetséggel megpecsételt igazi barátság.
Egy regény mindazoknak, akik nem szégyellnek néha romantikusak lenni. Egy regény tele vidám és szomorú szórakoztató és megható történettel négy lány életéből, akik mernek lázadni, akik humorukkal és szeretetükkel átsegítik egymást az élet néha fájdalmas, néha bolondos mindennapjain. Modern mese a fülledt amerikai délről és a Ya-Yákról, akik világszerte nők millióinak váltak kedvenceivé és példaképeivé.

Eredeti mű: Rebecca Wells: Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Ulpius-ház, Budapest, 2001
466 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639348562 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

kratas P

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Valahogy ezt másként kellett volna megírni. Nem értem minek kellett bele a jelen.. vagyis néhol úgy éreztem, hogy értem, de mennyivel kellemesebb lett volna ez a történet, ha 'csak' és 'kizárólag' a Ya-Ya testvérek története lenne benne. Sidda… sajnálom, de jobb lett volna ha az ő története egy külön könyvben jelenik meg.

Salsita

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Sokáig nem érdekelt ez a könyv, azután láttam a belőle készült filmet, és „rámozdultam”. Nagyon tetszik, ahogy megmutatja, milyen bonyolult, sokrétű kapcsolatok motiválnak bennünket, és tesznek azzá, amik vagyunk.

Hörcsibald

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Hogyan lehetséges az, hogy egyazon könyvben egymást váltják a tök gagyi és a kifejezetten jó részek. A jelen szál valami rettenetesen gyenge, Sidda felnőtt énje semennyire nem szimpatikus, a szeretkezős meg a „rágondolt és nedves lett az öle” típusú jelenetek meg olyanok, mint valami romantikus regényfüzet. Olykor egészen gyermekded sztorik után következik egy ilyen „anyám övcsattal vert” gondolat, a drámai részek valahogy nem ütöttek. Összességében gyengének mondanám, de! Mivel nagyon szeretem a déli államokban játszódó történeteket, pláne az ötvenes években, ezért hát ez is menthetetlenül tetszett. A visszaemlékezés egyértelműen a könyv erőssége. Ezt az anya-lánya jelenkori civódást szívesen kihagytam volna, uncsi volt és erőltetett, a Becéző szavakra emlékeztetett, és az egy idegesítő könyv. A filmet régen láttam, lehet, meg kéne nézni. Valahogy olyan érzésem van, hogy ez az az eset, amikor a film jobb, mint a könyv.

Papírtigris

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Az elejével nagyon megküzdöttem, de utána már bőven-bőven találtam kijegyzetelnivalót! De jaj, miért kell engedni, hogy olyan tervezzen pocsék, elrettentő borítót, aki még csak bele sem olvasott a könyvbe…?

Celaenaella

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Ez a könyv is olyan ami évek óta a polcomon áll, kétszer is belekezdtem, de valahogy nem nyerték el a tetszésemet. Időközben láttam a filmváltozatot is, de még így sem éreztem ellenállhatatlan vágyat az olvasásra. Talán csak most értem meg rá.
Ami leginkább megfogott a könyvben, az a mindent elsöprő barátság ami a Ya-Yákat összefűzi. Mikor Sidda az Isteni titkokat olvassa, úgy éreztem én is ott ülök mellette és együtt nézegetjük a temérdek emléket. Én szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy a valóságban egy ilyen évtizedeket, háborúkat, válságokat és tragédiákat átvészelő barátság létezzen. Persze a kivétel erősíti a szabályt. Kicsit azért (inkább nagyon) irigy vagyok a négy „lányra”.
Viszont van két dolog ami miatt le kell vonnom egy csillagot. Az egyik a borító (Nekem a legfrissebb 2007-es kiadás van meg). Szinte semmi köze a könyv tartalmához és fogalmam sincs, hogy annak idején ezt meglátva miért döntöttem úgy, hogy megveszem. A másik Sidda karaktere. Számomra ő valahogy végig unszimpatikus volt, talán azért is volt ez, mert a Ya-Yák mellett nehéz érvényesülni. Az meg ahogy Conorral becézgették egymást nagyon irritált.
Összességében tetszett a könyv és mindenkinek csak ajánlani tudom.

ritamatuska

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Könyvben és filmben is nagy kedvencem. Remélem nekem is hasonlóan sok szép emlékem lesz a barátaimról életem alkonyán:) és lesz majd min szórakoznom

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Nagyon jó könyv volt, anya-gyerek kapcsolatról, életre szóló barátságról, nõk közt, a család fontosságáról, de leginkább arról, hogy bármekkora hibákat is követünk el egymással szemben, akár akaratlanul is a szeretet a legfontosabb, mert ha az nem bújik meg valahol tetteinkben, akkor régen rossz a helyzet. Amíg pedig ott van, addig van remény mindenre.

szb

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Néha megnevettet, néha megríkat, de legfőképp nagyon lehet szeretni. :) Családi dráma happy end-del!:) A Ya-Yák életre szóló, és generációkon átívelő barátsága, összetartása pedig irigylésre méltó.

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

Annyira nagyon szomorú. Az egyik kedvencem a belőle készült film (kicsit Sandra Bullock miatt is, mert ő a tökéletes Sidda), de a könyv sajnos nem lesz az. Nem tetszett az írónő technikája, és valamiért azt érzem, hogy Sidda karaktere (főhős létére) kevésbé van kidolgozva, mint az anyjáé és 3 barátnőjéé. Azt pedig még kevésbé értékeltem, hogy éjszakánként, szex után meztelenül flangált közterületen… nem hiszem el, hogy senki nem látta meg…
Az 5 csillag amúgy csak a film miatt jár neki. A történet nagyon jó, és nagyon őszinte, ami néha fáj, néha elkeserít, de összességében olyan, mint az élet. Megfejthetetlen. Az ember csak felül a hátára, és meglovagolja. ;)

Petra_Hegedüs

Rebecca Wells: Vagány nők klubja A Ya-Ya Testvériség isteni titkai

A történet tetszik. Nagyon is. Bepillantást enged egy olyan korszakba és világba, amelyet mindig is szerettem volna megismerni. A szereplők között pedig egyetlen olyan sem akad, aki számomra ellenszenves lenne, ami nálam nagy szó :) Mindegyik szerethető, még ha mindegyik kicsit fura is, ki kicsit, ki jobban.
Ami viszont nem tetszett, az a történetmesélés formája. Lehetett volna ezt jobban is, bár meg nem tudnám mondani, hogy mégis hogy, mert így tényleg benne van minden, mégis valahogy számomra megnehezíti a sztori követését ez a sok ugrálás.
És van még valami, ami nagyon nem jön be: a magyar cím. Na persze erről aztán a szerző egyáltalán nem tehet, de engem piszok módon idegesít, hogy ilyen hülye címet adtak neki magyarul. Semmi köze az eredetihez – oké, meghagyták azt is, mint alcímet, de a borítóra ez már nem tudott kikerülni. Egyszerűen utálom az ilyen hangzatosnak szánt címeket, akár könyveknél, akár filmeknél.

Lobo P

Az isten szerelmére, gyermek! Mit értesz azon, hogy „nem tudod, hogyan kell szeretni”? Azt hiszed, tudja bármelyikünk is?! Azt képzeled, az emberek valaha is tennének bármit is, ha megvárnák, míg megtudják hogyan kell szeretni?! Azt hiszed, csinálnának gyereket, főznének ebédet, elvetnék a magot vagy könyvet írnának vagy akármit! Gondolod, hogy egyáltalán felkelnének az ágyból, ha arra várnának, hogy tudják, hogyan kell szeretni. …
Egyedül Isten tudja, hogyan kell szeretni, kölyök. Mi, többiek csak ügyes imitátorok vagyunk.

kisginny

Megváltónk szent anyja, csak egyszer látnám szép kék köntösödön a gyerekhányás foltjait, csak egyszer látnám, hogy viszket a tenyered, hogy bömbölő Üdvözítőnknek lekeverj egyet, akkor talán nem érezném magam ilyen emberi mocsoknak. Átkozott Örök Szűz, ha egy pillanatra eltűnne a képedről az a bárgyú, színtelen mosoly, és úgy néznél rám, mintha egy csónakban eveznénk, akkor nem bírna le a kétségbeesés.

kisginny

AZ egyháznak nincs igaza. A kétségbeesés nem a legszörnyűbb főbűn. A féltékenység az. Sokkal összetettebb.

Lobo P

Soha nem fogom teljesen ismerni az anyámat. Nem jobban mint apámat vagy Connort vagy önmagamat. Nem fogtam fel a lényeget. A lényeg nem az, hogy ismerjük-e a másikat, vagy megtanuljuk-e szeretni. A kérdés csak az, hogy mennyire merünk gyöngédek lenni. Miközben magunkat és másokat a szívünkbe fogadunk, miféle illendőséget tanúsítunk?

Majna

Olyan volt, mintha anyám testében világos bőréhez képest túl tüzes és szenvedélyes lett volna az élet. – Kiugrom a bőrömből – mondogatta gyakran. És kiskoromban féltem attól, hogy egyszer valóban megteszi.

60. oldal (Ulpius, 2007.)

Majna

Sidda a telefonfülkében ült, és a helyes lélegzetvételt gyakorolta.
Felnőtt vagy.
Elvárom-e mamától, hogy felelős legyen az életemért? Csupán azért, mert testi életet adott nekem, elvárom-e, hogy spirituálisan is életet adjon? Nem bocsátottam-e meg neki, hogy kiszakadtam az ártatlanság méhéből, és sikoltozva odahajítottak e világ nyers, kegyetlen, nagyszerű igényei elé? Connortól várom-e, hogy megtegye, amit mama nem tudott vagy nem akart megtenni? Félek, hogy nem érdemlem meg Connort. Félek, hogy elhagy, ha nem leszek neki elég jó.

231. oldal (Ulpius, 2007.)

Majna

– Szeretlek, Szagos Bükköny.

10. oldal (Ulpius, 2007.)

Majna

Életem arra az időszakára nincs mentség. Manapság csak észreveszi valaki, ha az ember kezd bekattanni. És mielőtt nagyobb baj lenne a dologból, szépen elsuvasztják valami kellemes helyre, mint amilyen a Betty is. De azokban az időkben, nos, akkoriban csak a Dögvészes Dexamylt szedtem, és heti háromszor elmentem gyónni. Akkoriban még nem volt Oprah.

29. oldal (Ulpius, 2007.)

Majna

A világon semmi sincs jobb annál, mint a verandán aludni. Az ember tücskök cirpelésére alszik el, és madárcsicsergésre ébred. Félálomban olyan a hangjuk, mint a vízesésé.

93. oldal (Ulpius, 2007.)

Ravasssz

Vivi dohányzik, és felnéz az égre. A dohányzás és égnézés anyja kedvenc elfoglaltságai közé tartoznak. A matinékkal, finom hamburgerekkel, Spring Creekkel, ágyban olvasott jó könyvvel, elegáns kiöltözéssel és szórakozással együtt.