Valamicsoda 38 csillagozás

Rebecca Cobb: Valamicsoda

A kertünkben, a cseresznyefa alatt keletkezett egy kisebb lyuk. Biztos vagyok benne, hogy valaki lakik benne…

Lehet, hogy egy egérlyuk? Vagy egy troll búvóhelye? Lehet, hogy egy sárkány barlangja?

A Waterstone Picture Book díj nyertesétől

„Cobb illusztrációi az örömteli gyerekkor lenyomatai.”

The Sunday Times

Betűtészta, 2015
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158001489 · Fordította: Simon Szonja · Illusztrálta: Rebecca Cobb

meseanyu P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Nagyon jópofa könyv egy roppant egyszerű dologról, mint a kertünkben lévő lyuk. Sok minden élhet benne, és nagyon tetszik, ahogy a könyvben szereplő kisfiú körbejárja a témát, foglalkozik a kérdéssel, leköti ez az probléma. Kellemes, védett világ ez, ahogy a körülötte élőkkel találgatják, mi lehet az. Szóba jönnek valós állatok, akik tényleg élhetnek ott, de a fantázia világa is bekapcsolódik, így áll össze ez a rövid, de nagyon szórakoztató kis könyv. A rajzok is ezt a bensőséges, hangulatos közeget erősítik. Kedves, bekuckózós olvasmány.

ziara>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Egy könyvtesós kihívás miatt került a kezembe. A Papírbabák illusztrátorának könyve? Nem is tudtam… De így még több plusz ponttal indul nálam. Már a rajzok miatt megszerettem, de a történet is valami csoda:) Ez a legjobb a gyerekekben, a gyereklétben, de tényleg.

Sippancs P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Gyönyörűen illusztrált, izgalmas történet – persze leginkább egy 3-4 évesnek.
off

imma P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Nagyon vártam Rebecca Cobb könyveit Magyarországra, bár igazából magam sem hittem, hogy meg fognak jelenni. És most itt vannak! És még tetszenek is! Nem csak szépek, de igazán egyből meg lehet a történetüket is szeretni! Ez lett a kedvencem közülük. (Bár még a The Lonely Sea Dragon-ra kíváncsi lennék, mielőtt végső ítéletet mondok.)
Na igen, és most jön a lényeg. Hetek óta készülök, hogy megfogalmazzam, miért is ez a kedvencem. Nem könnyű. Egyértelműen közrejátszik, hogy a másfél éves lányomnak is ez a kedvence. Minden képen megtalálja a piros labdát. De vannak ám saját indokaim is a szokásos és már-már elvárható cukiságon és mély értelmen kívül!
Egyrészt, ez a könyv megmozgatja a fantáziát, az olvasóét is, nem ám csak a szereplőkét (mondjuk nekem a kisfiú legjobb barátjával kell egyetértenem). És kicsit visszavisz a gyerekkorba. Másrészt, tele van szeretnivaló apróságokkal. Például ahogy az idő múltával a cseresznyefa virágba borul, majd beérik. Vagy ahogy Apa fél a békáktól. Vagy hogy a tolószékes kislány sem marad ki a mókából. Vagy hogy a felnőtteknek csupa ésszerű magyarázata van a lyukra, de láthatjuk, hogy a gyermekek fejében az ésszerűségre egyszerűen nincs igény, és ha vakond van a lyukban, az biztos, hogy kötöget is odalent (különben biztos unatkozna).
Szóval igencsak jó nekünk, hogy van ez a könyv. Olvassátok.

Bence P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Három könyvet is olvastam most, amelyeket Rebecca Cobb illusztrált, mindegyik igazán élvezetes volt, de a legjobban azok tetszettek, amelyeket ő is írt. A Valamicsoda egyből be is került a kedvenc mesekönyveim közé, és valójában gondban vagyok amiatt, hogy miért is. Nehéz lenne részekre bontani, az egész az, amire csak hümmögve bólogat az ember…

dianna76 P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Belelapoztam a könyvesboltban, aztán visszatettem a polcra. Majd ismét levettem, mert úgy éreztem ezt nekem muszáj elolvasnom, nem mehetek úgy haza, hogy nem teszem meg!
Imádtam, imádtam, egyszerűen imádtam. Mindenki más lakót képzel a fa alatt megjelenő lyukba. A képzelet határtalan, s nem csak a gyermekeké, hanem a felnőtteké is. Bár nyilván azért a felnőttek reálisabb lényeket (állatokat) vélnek élni a lyukban, míg a gyermekek belemennek a mesék világa, s az ott teremtett lényekre gondolnak. De most tényleg, mi lehet abban a lyukban? Tán hívni kéne Petőfi Sándor nagybajúszú emberét, hogy egy veder kútvízzel kiöntse, bármi is légyen az!
Az illusztrációk pedig épp olyan kedvesek, mint maga a mese. Kívánságlista!!

csucsorka IP>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Frenetikus könyv a határtalan képzelőerőről.
Egyszerűen imádtam az ötleteket és azt, ahogyan Cobb illusztrálta őket.
És azt is, hogy a valamicsoda megmaradt bármicsodának. :)

worsi P>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Szeretem az ilyen mesekönyveket, amik a gyerekek fantáziájáról szólnak.
Kíváncsi lennék, hogy mi van igazából a lyukban. De lehet, hogy inkább képzelek hozzá én is valamit, az biztos izgalmasabb, mint a sokszor prózai valóság.

anni_olvas>!
Rebecca Cobb: Valamicsoda

Fantasztikus könyv! Nyitott történeteket keresek.