Mind ​megettem! 14 csillagozás

Rebecca Cobb: Mind megettem!

A szerző saját gyermekkori emlékeiből merített a történet megírásakor. Saját elmondása szerint rossz evő volt, és édesanyjának azzal okozott fejtörést a főzés terén, hogy még a kedvenc ételeit sem volt hajlandó megenni, mégpedig azon egyszerű okból, mert úgy érezte, hogy az evés csupán a játékidő zavaró megszakítása.

Betűtészta, 2015
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158001472 · Fordította: Simon Szonja · Illusztrálta: Rebecca Cobb

imma AP
Rebecca Cobb: Mind megettem!

Mondom, mit imádok ebben a könyvben:
– A belső borítót, mert azzal kitapétáznék egy egész falat a lakásban.
– A kislányt, mert hát imádnivaló.
– A barátságos krokodilt az asztal alatt. Én is szeretnék egy barátságos krokodilt az asztal alá.
Ezen kívül még van benne egy elég aranyos szomorú medve, meg megtudhatjuk azt is, hogy a farkasnak az alma a kedvence.
Érdemes elolvasni? Érdemes, naná! Úgy a jó, ha többször is.

Bence AP
Rebecca Cobb: Mind megettem!

Na valahogy idén sikerült több kedvenc mesekönyvet is találnom, pedig a Journey igazán magasra tette a lécet. De ez a kötet elképesztően kellemesen rezonál velem, szép, kerek – szeretem.

dianna76 P
Rebecca Cobb: Mind megettem!

Könyvesbolti gyorsolvasás volt. Kár, mert elidőztem volna jobban rajta…
Hogy mennyire ösztökél egy válogatós, enni nem akaró gyereket arra, hogy mind megegye, azt nem tudom, mindenestre kellemes kikapcsolódás ez a könyv.
A „Valamicsoda” párja jobban tetszett, de ez is enni valóan édes volt. Remélem lesz még könyve az írónőnek.

Viki1991
Rebecca Cobb: Mind megettem!

Nagyon helyes könyv, válogatós gyerekeknek különösen hasznos lehet! :)

mini_moly
Rebecca Cobb: Mind megettem!

Újabb könyv, amely a rosszul evő gyermekeket (illetve kétségbeesett szüleiket) célozza. De itt problémamegoldás helyett valami más történik: a szülő is betekintést nyerhet abba a fantáziavilágba, amely még a finom falatoknál is fontosabb egy gyermek számára. Imádtam ezt a színes, humoros, barátságos világot, amelyet az író-illusztrátor közvetített a könyv lapjain (és Kétéves is, elsőre egymás után ötször kellett neki felolvasni)! Ennek ellenére kicsit hiányérzetem van a befejezést illetően – bár a lezáró mozzanatot … (folytatás a blogon):