A ​lovagkor csatái 9 csillagozás

Rázsó Gyula: A lovagkor csatái

Kellemes stílusú hadtörténeti áttekintés Nagy Károlytól a lovagság bukásáig. Jól áttekinthető, részletes; rajzokkal, térképekkel illusztrált kötet, csatákról, hadjáratokról – haditechnikai adatokkal fűszerezve.

Tankönyvkiadó, Budapest, 1987

Szürke_Medve>!
Rázsó Gyula: A lovagkor csatái

Rettenetesen dühített hogy ebben, az amúgy nem rossz könyvben hogy a szerző folyamatosan alázza a lovagságot és a lovagokat. Ostobák, meggondolatlanok, vakmerőek, kegyetlenek, primitívek, képmutatóak, stb, stb. Eszébe sem jut, hogy megpróbáljon egy változatosabb képet kialakítani a lovagságról. Azután csodálkoznak a történészek hogy az emberek feje valós ismeretek helyett ostoba előítéletekkel van tele. Igen kár hogy ennyi befektette munka eredménye ez. Külön dühítő, hogy Rázsó Gyulának rendelkezésére állt minden forrás ahhoz hogy egy igazabb, reálisabb, szélsőséges előítéletektől mentes képet rajzoljon meg. Ilyenkor felmerül bennem az hogy talán nem is akart? Megadtam a három csillagot mert korrektül végigvezet a lovagság történetén, de le kellett vonnom kettőt a borzasztó elfogultsága és egyoldalúsága miatt. El sem tudom kepzelni, hogy milyen szándékvezette a szerzőt. Számomra egy elrettentő példa arra, hogyan nem szabadna történelmet írni

Herkner_Gyula>!
Rázsó Gyula: A lovagkor csatái

Olvasmányos, szórakoztató, mégis tényszerű. Több ilyen könyv kellene ma is.