A ​jel / Szerencsés véletlen / Megszállottak / Enzo, avagy az emberré válás művészete 6 csillagozás

Raymond Khoury – Louise Shaffer – William G. Tapply – Garth Stein: A jel / Szerencsés véletlen / Megszállottak / Enzo, avagy az emberré válás művészete

Raymond ​Khoury: A jel
Az Antarktisz összetöredezett jégtakarója fölött szemkápráztató fénygömb bukkan fel, amely rejtélyes jelet formázva tűnik el aztán az égről – éppolyan váratlanul, ahogy megjelent. Csupán látványos időjárási jelenség volna? Netán a modern technika legújabb vívmányának ékes bizonyítéka? Esetleg földönkívüliek megmagyarázhatatlan üzenete? Vagy azoknak lesz igazuk, akik szentül hiszik, hogy Isten küldött jelet az emberiségnek? Az egész világot izgalomban tartja a titokzatos jelenség, amely megosztja a hívőket is.

Louise Shaffer: Szerencsés véletlen
Olasz-amerikai asszonyok három generációjának sorsa kel életre ebben a magával ragadó regényben, amely számtalan meglepetést, titkot és szerencsés véletlent tartogat. Noha felmenői között színházi legendák vannak, Carrie Manning eléggé nehezen találja a helyét az élet színpadán. Harminchét évesen nemrég temette el híres édesanyját, akivel soha nem találta meg a közös hangot, de most a fejébe veszi,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2010
574 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632890852 · Fordította: Uram Tamás, Nagy Erika, Résch Éva, Csaba Emese

eeszter>!

Rájöttem, hogy egész különös élmény ezeket a válogatott könyveket olvasni. Korábban nem értettem, hogy miért jó a rövidítettet olvasni és nem az eredetit, de most már azt gondolom, hogy az a célja (legalábbis nálam), hogy kezembe vegyek olyan történetet, vagy olyan író írását, amit vagy eszembe sem jutna egyébként, vagy egyáltalán nincs is meg magyarul. Ismerkedés, kedvcsináló. Vagy akár kedv-elvevő… :-o Az is vicces még, hogy nem is azok a történetek fognak meg leginkább, amikről a tartalmuk alapján azt gondolnám.
1. A Jel: a négy közül ez tetszett a legkevésbé, pedig a leírása biztató volt.
2. Szerencsés véletlen: meglepetés volt, mert soha nem rajongtam a családi történetekért, ez viszont magával ragadott. Viszont nem egészen értem a címválasztást, miféle véletlen? – no, mindegy…
3. Megszállottak: tetszett, lekötött, izgalmas volt.
4. Enzo: az első oldaltól az utolsóig szinte végig folytak a könnyeim…

zombie67bp>!

Nekem tulajdonképp tetszettek a művek,különösen az Enzo,avagy az emberré válás művészete volt megható,elgondolkodtató,de a 2 krimi jellegű írás is élvezetes olvasmány ,s a negyedik se volt rossz.