Krondor: ​Az Istenek Könnye (A Résháború öröksége 3.) 18 csillagozás

Csepp ​a tengerben?

Egy rajtaütés a nyílt tengeren jelzi, hogy a sötétség erői példátlanul nagyszabású támadásba kezdtek.

Az Ishap egyháza elleni vakmerô támadás nagyon rossz véget ér; a zsákmány, az Istenek Könnye a Keserű-tenger hullámsírjába süllyed. Ez a hatalmas drágakő a Midkemia egyházai által ismert leghatalmasabb varázstárgy, ez teszi lehetôvé a papoknak, hogy az isteneikkel beszéljenek. Nélküle a kapcsolat egy évtizedre elveszik, amíg a távoli hegyekben meg nem formálódik egy másik. James apródnak, Williamnek és Jazharának jut a feladat, hogy megtalálják a drágakövet; veszélyes útjukon elkíséri őket Solon testvér, Ishap katonapapja, és Kendaric, a Roncsmentők céhének egyetlen tagja, aki képes arra, hogy kiemelje a hajót. Küldetésük során azonban meg kell küzdeniük a Sötét Isten kegyenceivel, aki a saját céljai érdekében akarja megszerezni a Könnyet.

Lázas hajsza a felbecsülhetetlen értékű kincsért, versengés az idővel és számtalan ellenféllel, és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

Beholder, Budapest, 2003
350 oldal · ISBN: 9639399345 · Fordította: Lhotsky Barbara

Quentin>!
Raymond E. Feist: Krondor: Az Istenek Könnye

A trilógia legjobb része volt, pörgős, izgalmas az egész. Csak egy baj van vele, rengeteg kérdést nyitva hagyott. Túlzottan is sokat.

Leonidas>!
Raymond E. Feist: Krondor: Az Istenek Könnye

Őszintén szólva az írótól olvastam már jobb regényt is. Nyilván nehéz jó regényt írni játék alapján. Mentségére legyen mondva Feist elég tűrhetően oldotta meg a faladatot. Voltak részek melyeket kifejezetten untam, de a regény nagy része elég jó volt. A történet egyszerű, küldetések sorát kell teljesíteni a történetben szereplő hősöknek, többnyire egy összecsapással a végén.
Mindent összegezve A Résháború öröksége sorozat legjobb regénye. Kellemes kikapcsolódást nyújtó pörgős könyv, de semmi több.

Quentin>!

– Te agyatlan öszvér! A hitöm tiltja, hogy pengévöl támadjak az ellenségöimre! Ha mögteszem, tisztátalanná válok, és egy hosszú évöt imádkozással, böjttel és meditációval kell töltenöm, hogy ismét tisztán állhassak Ishap színe elé! Oszt nekem nincs egy évöm, amit egy ekkora barom miatt elpocsékolhatok! Más dógunk is van!
Jazhara hátraszólt Jamesnek:
– Igazad van, amikor dühbe gurul, sokkal erősebb az akcentusa.