Élet ​az élet után 60 csillagozás

Gondolatok a halál utáni életről
Raymond Avery Moody: Élet az élet után Raymond Avery Moody: Élet az élet után Raymond Avery Moody: Élet az élet után

„Nem akartam visszatérni, de mást nem tehettem. És még ugyanabban a pillanatban visszakerültem a testembe. A mellemben iszonyú fájdalmat éreztem, és hallottam a kisfiam rimánkodását: Édes istenem, hozd vissza az én mamimat!” Dr. Moody, a kiváló orvos-filozófus közelebb visz bennünket az emberiség legnagyobb megoldatlan misztériumához. A kötet két részében több száz olyan ember számol be élményeiről, akik visszatérnek a klinikai halál állapotából. A döbbenetes egybeesés a megtapasztalt „halálküszöb” élmények közt nem fordítja dr. Moody kutatásait sem a vallás, sem az okkultizmus irányába, pusztán tényfeltárással és ennek vizsgálatával keres magyarázatot a ma még tabunak számító kérdésekre.

Eredeti cím: Life After Life – Reflections on Life After Life

Eredeti megjelenés éve: 1975

Ecclesia, Budapest, 2007
338 oldal · puhatáblás
Széchenyi Nyomda, Budapest, 1996
338 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633631920 · Fordította: Kisnemes János
Totem, Budapest, 1993
274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637888314 · Fordította: Kisnemes János, Schramek László

bozs>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Csodás helyen vagy Drágám!
Elmondások alapján boldog vagy és ez mindennél többet ér!
Szeretlek!

Am>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Amikor olvastam, még általánosba jártam, nagyon kíváncsi voltam (vagyok), gyakorlatilag minden érdekelt, ez a téma is. A könyvet a biológia tanárnőmtől kaptam kölcsön, akkor nagyon megdöbbentő volt, főleg az a sok egyező pont, ami minden halálközeli beszámolóban jelen van. A mai fejemmel, néhány neurobiológia és neuropszichológia témakörét is érintő könyv után pedig úgy gondolom, az agyunk még mindig egy nagyon kevéssé ismert terület, gyakorlatilag csak az elmúlt 10 évben tudtuk azt megtenni, hogy megvizsgáljuk az érzelmek és az agyi folyamatok kapcsolatát, mert korábban csak találgattunk, nem voltak erre alkalmas műszerek. Szerintem sok minden van, amit az agyunk tud, amire képes, vagy amit bizonyos helyzetekben művel, amiről csak keveset tudunk vagy egyáltalán semmit sem. Én úgy gondolom, abból, hogy különböző emberek a föld különböző tájain ugyanazokat a dolgokat látják a klinikai halál állapotában, még nem feltétlenül azt az egyedüli következtetést kellene levonni, hogy bizony az élet után van élet, és ezt a teóriát tényként tálalni, mert bármi lehetséges…még az is, hogy nincs is semmi, csak az agyunk kis szüleménye ez a „videó”, amit vészhelyzetben generálnak a kis neuronjaink…

padamak>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Ezen sokat agyaltam, miután elolvastam. De azt mondom, amit a székely bácsi a moziból kijövet, miután látta a Csillagok háborúját: „Márpedig én ezt nem hiszem el!”

nyolcadikutas>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Csak azoknak való, akiket érdekel a téma. Befogadásához mindenképp szükség van egy bizonyos fajta nyitottságra, mert különben, mintha egy fantasztikus regényt olvasnánk. Néhol filmkockák villannak elénk, a déja vu érzése, de aztán arra gondolunk, talán a rendezők olvasták Moody „tanulmányát”.
Gárdonyi jut az eszembe:
„Csak a közepes elme ragaszkodik az élethez. A gyönge elméjű ember azért bátor, mert nem érti a halált. Az erős elméjű ember meg azért, mert érti.”

tigi5 IP>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Annyi év után is alapmű.

Genovéva_Évi>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Mivel érdekel a téma azért is hoztam ki a könyvtárból. Nem tudom mire gondoltam milyen lesz, de nekem csalódás volt. Nagyon szakmai és filozofikus az egész. Egy két mondatos megélések, amik mind ugyanarról szóltak, mindenki ugyanazt látta. Érdekesebb lett volna legalább egy két oldalban leírva, egy -egy adott ember halálból való visszatérését. Így olyan volt nekem mint egy nagyon hosszú felsorolás, ami utána jött tiszta tudomány, statisztikák. Magyarázatok, megértem, hogy úgy érezte Dr. Moody meg kell védenie a leírtakat, hogy hitelesebb legyen, minden ellenérvet szakvéleményt fel kellett sorakoztatnia, így volt helyes. Nekem mégis ez elvitte egy más irányba a könyvet, ahogyan a végén a vallás az egyház véleményezése is. Kellett volna hagyni, hogy az ember eldönthesse befolyásolás nélkül, mit is gondol a könyv elolvasása után. Tetszett benne a régi eljárások leírása, hogyan térítették vissza az embereket a halál kapujából. Némelyik megdöbbentő volt, de akkor nem voltak olyan eszközök amivel újra lehetett volna éleszteni az embereket. Hihetetlenül leleményes faj az ember, sokszor mondom, csodálatos dolgokat vittek véghez az emberek, óriási fejlődésen ment át az emberiség. Mást vártam a könyvtől, viszont megértem, hogy mindenképpen szakmai szemmel látta írta meg Dr. Moody, és próbálta nem befolyásolni az olvasókat, hogy mindenképp úgy van minden, ahogyan ő mondja.

lupi4>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Akit a téma érdekel, annak alapkönyv lesz. Úgy tudom, suicid hajlamú emberek számára terápiás céllal ajánlották is, olyan ereje van. Elgondolkodtató írás, mindenképpen ajánlom.

dióhéj>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Hátborzongató. Egyik kedvenc témám.

Ji_li>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Klinikai halál receptek túlélőknek.
Swedenborg követő a szerző. Kutatás elemzés, tapogatózás…

Niki4>!

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Vigasztalást és biztatást nyújtó könyv. Becsülöm Moody professzort, hogy fel merte vállalni ezt a témát. Ezzel nagy jót tett.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Törökországban feltártak egy temetőt, mely kb.

100 000 évvel előbb létesült a neandervölgyinél.

A régészek a leletekből meglepő következtetéseket vonhattak le, mert ezek a régi emberek virá-

gokra és virágos ágakra helyezték el halottaikat.

Ebből arra lehet következtetni, hogy ők a halált valami ünnepélyes dolognak tartották, mely a
halottnak ebből a világból a másikba való átme-netele. És valóban a világ minden részén talált
sírleletek arról tanúskodnak, hogy az ember testi halála után tovább él.

bogger12>!

Törekszem arra, hogy ne legyenek előítéleteim, s az embereket ne fehér, vagy fekete szemüvegen keresztül nézzem.

150 olyan ember számol be élményéről aki orvosi értelemben meghalt,

és mégis feléledt

Egy eddig megmagyarázatlan tapasztalat kutatása

Mit jelent meghalni?

„Minden fájdalom eltűnt.”

„Irtózatos sebességgel rohantam keresztül egy légüres téren.”

„Nem éreztem semmi félelmet, hanem teljes békét és nyugalmat.”

„Nagyon sötét, mély völgyben voltam. Később arra gondoltam: igen, most már tudom mit jelent a
Bibliában említett .árnyék és halál völgye’, mert ott voltam …”

„Miután visszajöttem, egy héten keresztül sírtam, mert a másik világ megpillantása után ezen a
világon kell élnem.”

„Teljesen új világ nyílt meg előttem. Folyton arra gondoltam: olyan sok dolog vár még rám, amit meg
kell ismernem.

Hallottam egy hangot, mely közölte velem, hogy mit kell tennem: vissza kell mennem a föl-di
életbe; de félelmet nem éreztem.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Amikor ezek a betegek kiléptek anyagi testükből, a békesség és teljesség mély érzését élték át. A
legtöbben észleltek egy másik személyt, aki őket a másik létformába való átmenetnél segítette.

A betegek találkoztak olyan, már korábban meghalt személyekkel, akikkel földi életükben baráti
kapcsolatban voltak, vagy olyan vallási alakkal, aki hitükhöz kapcsolódott. Amikor dr. Moody
könyvét olvastam, felvillant bennem az a gondolat, hogy saját kutatásaim eredményeit pa-pírra.
vessem én is.