Élet ​az élet után 43 csillagozás

Gondolatok a halál utáni életről
Raymond Avery Moody: Élet az élet után Raymond Avery Moody: Élet az élet után

„Nem akartam visszatérni, de mást nem tehettem. És még ugyanabban a pillanatban visszakerültem a testembe. A mellemben iszonyú fájdalmat éreztem, és hallottam a kisfiam rimánkodását: Édes istenem, hozd vissza az én mamimat!” Dr. Moody, a kiváló orvos-filozófus közelebb visz bennünket az emberiség legnagyobb megoldatlan misztériumához. A kötet két részében több száz olyan ember számol be élményeiről, akik visszatérnek a klinikai halál állapotából. A döbbenetes egybeesés a megtapasztalt „halálküszöb” élmények közt nem fordítja dr. Moody kutatásait sem a vallás, sem az okkultizmus irányába, pusztán tényfeltárással és ennek vizsgálatával keres magyarázatot a ma még tabunak számító kérdésekre.

Eredeti cím: Life After Life – Reflections on Life After Life

Eredeti megjelenés éve: 1975

Ecclesia, Budapest, 2007
338 oldal · puhatáblás
Totem, Budapest, 1993
274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637888314 · Fordította: Kisnemes János, Schramek László
Ecclesia, Budapest, 1991
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 963363105x · Fordította: Kisnemes János

Am

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Amikor olvastam, még általánosba jártam, nagyon kíváncsi voltam (vagyok), gyakorlatilag minden érdekelt, ez a téma is. A könyvet a biológia tanárnőmtől kaptam kölcsön, akkor nagyon megdöbbentő volt, főleg az a sok egyező pont, ami minden halálközeli beszámolóban jelen van. A mai fejemmel, néhány neurobiológia és neuropszichológia témakörét is érintő könyv után pedig úgy gondolom, az agyunk még mindig egy nagyon kevéssé ismert terület, gyakorlatilag csak az elmúlt 10 évben tudtuk azt megtenni, hogy megvizsgáljuk az érzelmek és az agyi folyamatok kapcsolatát, mert korábban csak találgattunk, nem voltak erre alkalmas műszerek. Szerintem sok minden van, amit az agyunk tud, amire képes, vagy amit bizonyos helyzetekben művel, amiről csak keveset tudunk vagy egyáltalán semmit sem. Én úgy gondolom, abból hogy különböző emberek a föld különböző tájain ugyanazokat a dolgokat látják a klinikai halál állapotában, még nem feltétlenül azt az egyedüli következtetést kellene levonni, hogy bizony az élet után van élet, és ezt a teóriát tényként tálalni, mert bármi lehetséges…még az is, hogy nincs is semmi, csak az agyunk kis szüleménye ez a „videó”, amit vészhelyzetben generálnak a kis neuronjaink…

nyolcadikutas

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Csak azoknak való, akiket érdekel a téma. Befogadásához mindenképp szükség van egy bizonyos fajta nyitottságra, mert különben, mintha egy fantasztikus regényt olvasnánk. Néhol filmkockák villannak elénk, a déja vu érzése, de aztán arra gondolunk, talán a rendezők olvasták Moody „tanulmányát”.
Gárdonyi jut az eszembe:
„Csak a közepes elme ragaszkodik az élethez. A gyönge elméjű ember azért bátor, mert nem érti a halált. Az erős elméjű ember meg azért, mert érti.”

padamak

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Ezen sokat agyaltam, miután elolvastam. De azt mondom, amit a székely bácsi a moziból kijövet, miután látta a Csillagok háborúját: „Márpedig én ezt nem hiszem el!”

balazsbotond

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Sok-sok éve ateista vagyok, de ezzel a könyvvel valahogy nem tudom, mit kezdjek. Aki azt állítja, hogy az élet a halállal teljesen véget ér, el kell számolnia a halálközeli élmények jelenségével is. Épp az ateista/szkeptikus körökben népszerű „Occam borotváját” emlegetni, vagyis azt az elvet, hogy ha egy jelenségre többféle magyarázat is létezik, ezek közül a legegyszerűbbet kell valószínűsítenünk. Nos, itt egy jelenség, amire, bevallom, szerintem a természetfeletti magyarázat a legegyszerűbb. Különféle történelmi korokban, más és más kultúrákban emberek következetesen ugyanazt „hallucinálják”? Az interneten utánaolvasva mindenféle módon próbálják ezt magyarázni, de ezek szerintem elég suta kísérletek. A könyv az öt csillagot azért kapja, mert a bátor szerző először dobta be a témát a köztudatba, egyébként azért ennél jobban is meg lehetett volna írni.

lupi4

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Akit a téma érdekel, annak alapkönyv lesz. Úgy tudom, suicid hajlamú emberek számára terápiás céllal ajánlották is, olyan ereje van. Elgondolkodtató írás, mindenképpen ajánlom.

Alcyone

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Érdekes könyv, de hiába olvastam el, a kérdések ugyanúgy a fejem felett lebegnek…ez egy olyan téma, amiről bármennyit olvashat az ember, sosem lesz elég biztos abban, hogy ez tényleg valóban így van-e vagy sem.

dióhéj

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Hátborzongató. Egyik kedvenc témám.

Ji_li

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Klinikai halál receptek túlélőknek.
Swedenborg követő a szerző. Kutatás elemzés, tapogatózás…

Niki4

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Vigasztalást és biztatást nyújtó könyv. Becsülöm Moody professzort, hogy fel merte vállalni ezt a témát. Ezzel nagy jót tett.

zalus

Raymond Avery Moody: Élet az élet után Gondolatok a halál utáni életről

Megdöbbentő beszámolók a halál utáni állapotról, tapasztalatokról. Ez a könyv kezdett el terelgetni a reinkarnáció tana felé, hogy nem csak test állapotban létezünk. Nagy hatással volt rám anno.