Gondolatok 5 csillagozás

Ravasz László: Gondolatok Ravasz László: Gondolatok Ravasz László: Gondolatok

Ebben a kis könyvben összegyűjtöttük Ravasz László legjellemzőbb gondolatait, melyeket ő az élet nagy kérdéseiről írt vagy mondott. Breviárium ez a könyv, mely egy egész írói egyéniséget s egy évek hosszú során át felépített világnézet esszenciáját adja. Mindenik gondolat magában és magáért áll, de egyszersmind az egészre utal, s az egész Ravasz Lászlót mutatja. Akik ismerik Ravasz Lászlót, azok rátalálnak ebben a könyvben az ő lelkére; akik még nem ismerik, ebből a könyvből leghamarább és legjobban megismerhetik.

Kálvin, Budapest, 2009
Kálvin, 1998
puhatáblás
Kálvin, Budapest, 1996

WolfEinstein>!
Ravasz László: Gondolatok

Ez nem az én műfajom. Elismerem, vannak benne kifejezetten ütős bekezdések, még olyanok is voltak, amiket hangosan felolvastam (nem egyedül voltam a szobában olvasás közben), de összességében nem hatott többnek, mint néhány sikeres prédikáció, amit ki tudja hány pap és lelkész ki tudja hány templomban naponta elmondhat. Jó, tudom, Ravasz eléggé a piedesztálon van, de attól még ezek a gondolatok nekem túlságosan ideologikusak. És nem is biztos, hogy Ravasznak annyira a piedesztálon a helye – csak úgy magunk között szólva…

Falcsik_Sándor>!
Ravasz László: Gondolatok

„ Mikor én a tengeren nézem a lecsendesedő vihart, mindig az jut eszembe: a víz azért simul tükörré, hogy tükrözhesse a felhők mögül kibukkanó királyi napot. Bármily nehéz feladat ez, bármennyire tele van keserűséggel, haraggal, szennyel, tajtékkal: mikor megjelenik a nap, óriási erőfeszítéssel tükörré simul, hogy boldogan visszaverje azt a királyi képet. A lélek tele van haraggal, háborgással, zúgó, szennyes keserűséggel. De ha észrevenné maga fölött a napot: az Isten arcát, mely benne tükröződni vágyik, azt hiszem, boldogan, hálásan, alázatosan simulna tükörré, hogy visszaverje azt a felséges arcot. S ha egyszer tükrözni kezdené, csak néha remegne meg annak a gondolatára, hogy elveszíti azt. Mindent elkövetne, hogy megőrizze azt a képet, s ezzel az a kép őrizné meg őt. ” – Ravasz László

madárka>!

Akik tudnak egymásnak örülni, azok nem lehetnek terhére egymásnak.

Algernon P>!

A föld nem lesz menny soha, de felfoghatja a mennynek a fényét és általvezethet oda.

Lunemorte P>!

Mondd meg nekem, mi okoz neked örömet és én megmondom ki vagy.

madárka>!

Aki nem tudja betölteni azt a helyet, ahol ül, s mégis be akarja tölteni, nem tehet mást, mint hogy a fennmaradó ürességet önmagába helyezi el.

madárka>!

Aki világosságban él, érti a világosságot és a sötétséget is: de aki a sötétségben él, annak nincs fogalma a világosságról.

madárka>!

Széppé válik az életed, csak titokzatos szépségeit ne pusztítsd ki belőle.

madárka>!

A gyermek nem fényűzés: ő maga a gazdagság.