Rappai Zsuzsa (szerk.)

Leonardo ​Da Vinci 18 csillagozás

Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

A Metropol és a Kossuth Kiadó Világhíres festők sorozatának harmadik kötete.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világhíres festők Kossuth, Metropol

Kossuth, Budapest, 2019
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630995801 · Fordította: Bárdos Miklós
Kossuth / Metropol, Budapest, 2010
Kossuth, Budapest, 2010
80 oldal · ISBN: 9789630961097 · Fordította: Bárdos Miklós

Zsuzsi_Marta P>!
Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

Rengeteg festménnyel, festményrészlettel tarkított, kimondottan igényes album. Amit kissé hiányolok ebben a Világhíres Festők sorozatban, az az, hogy nincsenek az illusztrációk számozva, a hivatkozások igen, ezáltal kissé bonyolult az azonosítás, illesztés. De ettől eltekintve tényleg részletes és színvonalas leírást nyújt az adott festő életéről, alkotásairól.

Jelenesetben az egyik – talán – legismertebb, világhírű reneszánsz festőről, Leonardo da Vinciről. Egy igazi tehetség, igazi zseni és polihisztor volt ő. Verrocchio tanítványaként bontakozott ki tehetsége, indult festői karrierje, majd Firenzében és Milanoban tevékenykedett és vált híressé. Mona Lisa, Utolsó vacsora, Hermelines hölgy méltán híres, és mindenki számára ismert alkotásai.
Az album rengeteg vázlatot is tartalmaz, amiket anatómiai kutatásai (az egyház által elutasított boncolásai) során készített, valamint tervrajzokat különböző szerkezetekről, melyeket tervezett. Igazi őstehetség volt, amellett kedves, barátságos ember, kinek sorsa hol kegyes, hol nehéz volt, de élete és munkái nem tűntek el nyomtalanul, mindannyiunk örömére.

LeZsu>!
Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

Az életrajz elolvasása előtt is már nagyon sokra tartottam Leonardo da Vincit, egy igazi példaképnek. A könyv ezen csak fokozott. Zseniális elme, fantasztikus tehetség, lelkiismeretes alkotó volt.

Éli>!
Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

Nagyon jól összefoglalt könyv egy esszéhez vagy iskolai kutatómunkához. Nagyobb hangsúlyt kapott a festő főbb életútjai, mint a festményei és azok bemutatása. De ez egyáltalán nem rossz, szerintem a festményekről több információ fellelhető (az interneten, könyvtárakban), mint magáról az ember életéről. A könyv legvégén van egy összefoglaló rész, ha esetleg elvesztünk volna a részletekben. A fél csillag levonást pedig azért, mert nagyon kevés szó esik a haditechnika és egyéb találmányát illetően. Alapnak ez a könyv teljesen jó! Kezdő művészeknek, festészet kedvelőinek ajánlom!

Renáta_Nagy>!
Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci 1452-ben szültett Észak-Olaszországban, A kora egy nagy embere volt, aki nem csak a művészetben de a természettudományokban és mérnöki tudományokban is kimagasló eredményeket ért el. Életrjaza tanulságos, egy kiegyensúlyozott embert mutat be, aki a rengeteg támadás ellenére mindig kitartott. A bemutatott életrajz a könyv terjedelmeihez képest részletes, és tudott újat mondani. Nagyon szép képek és alkotások lettek elhelyezve a könyvben.

anitha P>!
Rappai Zsuzsa (szerk.): Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vincivel már sokszor „találkoztam”, többek között Az örökkön örökké című filmben és a Mona Lisa magánélete című regényben is. A könyv olvasása közben utóbbiból többször is felvillantak események. Da Vinci igazi polihisztor volt, el nem apadó kíváncsisággal. Az életemben valahogy mindig „jelen volt”. Olyan sokszor jött velem szembe, hogy nem volt kérdés, hogy egy reneszánsz témához kapcsolódó kihíváshoz róla kell olvasnom.
Ez a könyv gyönyörű. Az elején kicsit nehezen jutottam túl, ott még többségben éreztem a csak száraz információ anyagot. A könyv a végére elért egy olyan érzelmi mélységhez, hogy az utolsó pár oldalt, ahol Da Vinci életének utolsó időszakát írja le, megkönnyeztem. Úgy éreztem, hogy az író nem csak Leonardo irányába megmutatkozó tiszteletét és csodálatát, hanem a szeretét is megmutatta.
A könyvben egy dolog zavart, a képek nem igazán kapcsolódtak a szöveghez, nem értettem mögötte a tematikát, még egy szimpla időrendet sem követett.
A könyvet csak ajánlani tudom.

Skeletrino>!

Ecsetje tévedhetetlen vonásokkal adja vissza a belső élet rezdüléseitől áthatott emberi test megnyilvánulásait.

Éli>!

A szürke valóságot türelmetlenül elutasító, platonista lelke szűknek érezte az emberi test rabságát, és a grandiózus formák és szenvedélyek művésze a monumentális alkotásokban találta meg a kifejezés módját. Minden fizikai és művészi erejével rá akarta kényszeríteni álmait a valóságra.

36, 41 oldal