Járőr ​a Szaharában és más légiós történetek 30 csillagozás

Rapcsányi László (szerk.): Járőr a Szaharában és más légiós történetek

Magyar szerzők filléres regényei 1921–1944 között.
Izgalmas, fordulatos légiós, kalandos történeteket gyűjtött össze a szerkesztő ebbe a kötetbe.

A művek szerzői: Rapcsányi László, Alec Forest, Barsi Ödön, Charles Lorre, Hegedűs Géza, Rejtő Jenő (P. Howard)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sárga regények Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat

Kyrana P>!
Rapcsányi László (szerk.): Járőr a Szaharában és más légiós történetek

Igazából a kötet első két története nem tetszett annyira, mint Charles Lorre és Rejtő Jenő írásai. Utóbbiak egészebbnek is tűntek, és jókat is nevettem rajtuk.

Charles Lorretól ezidáig még nem volt szerencsém olvasni, de ezek után még biztosan fogok. Fergeteges humora van, a történetei jól felépítettek, a karakterek hihetetlenül szimpatikusak. Hasonló stílusban alkot, mint Rejtő, látatlanban tutira összekeverném őket. P. Howard szösszenetei a megszokott, fantasztikus olvasási élményt, magas színvonalat hozták. Nem csalódtam!

Összességében magyon tetszett ez az antológia, a fél pontot csupán amiatt vonom le, mert arra számítottam, hogy minden novella humoros írás lesz, és ehhez képest csalódást okozott a kissé komor, rideg, szomorkás elbeszélések olvasása.

Dshai>!
Rapcsányi László (szerk.): Járőr a Szaharában és más légiós történetek

Valamikor a 90-es években olvastam, de már nem igazán emlékeztem a történetekre. Egy érdekes válogatás a két világháború közti időszak légiós történeteiből. Tetszett, hogy minden szerzőt röviden bemutattak, illetve az ilyen típusú regényeket is elhelyezték a korban. Az első két történet szerzőjétől mást nem ismerek. Erdődy János (Alec Forest) műve kicsit sötétebb, na meg a francia idegenlégió helyett a spanyol idegenlégió története.
Barsi Ödön története átlagos, kicsit egysíkú karakterekkel.
Nagy Károly (Charles Lorre) történetei szinte pont olyanok, mintha Rejtő írta volna őket. De Rejtő karakterei számomra élénkebbek, emlékezetesebbek.
Rejtőnek két egyszerűbb írása került be a válogatásba. Azért pl. Az előretolt helyőrség, vagy a Csontbrigád, sokkal jobb alkotások.
A válogatás összes művére igaz, hogy kb, ugyanazon sablonokat használja. Az első két szerző többet szerepeltet magasabb rangú tiszteket, és inkább az ő látószögükből látjuk, mintegy kicsit felülnézetből az eseményeket, míg a másik két szerző hagyományosan elsősorban a közkatonák nézőpontjából mutatja be a világot.
Összességében jó volt elmerülni ebben a letűnt légiós világban.

mariannkiss1980 P>!
Rapcsányi László (szerk.): Járőr a Szaharában és más légiós történetek

Rejtő kivételével a többi írót nem ismertem. Ízelítőnek jó válogatás, Lorre-tól valószínűleg olvasni fogok még. Rejtő hozta szokásosat, bár nem ezek a legjobb művei. Barsi Ödön és Alec Forrest: nem rossz, de nem is valami extra.

Habók P>!
Rapcsányi László (szerk.): Járőr a Szaharában és más légiós történetek

Érdekes, hogy pont a két Rejtő, – ami miatt olvasni kezdtem –, egy kicsit gyengébb. Viszont Charles Lorre két kisregénye igazán nagyon jó!

enesbcs>!

Most maga szemléltető oktatásban részesül majd. Ez úgy történik, hogy én itt az árnyékban oktatom az újoncokat, maga meg ott a napon áll és szemléli. Ha elmozdul, akkor vasra veretem, maga vizenyős agyú, mélabús teve.

enesbcs>!

– Mikor indulunk?
– Ha az orvos megengedi, akkor a jövő héten.
– És mikor esküszünk?
A lány elmosolyodott:
– Látszik, hogy katona. Ilyen rövid és tömör szerelmi vallomást igazán nem vártam…